Провадження № 3/734/101/14 Справа № 734/131/14
іменем України
03 лютого 2014 року смт. Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Анохін А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Козелецького ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: вул. Гагаріна, б. 1 с. Карпилівка Козелецького району Чернігівської області, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП,
12 грудня 2013 року о 15.45 годині в с. Карпилівка по вул. Центральна, ОСОБА_1 керував автомобілем FORD ESCORD н.з. АА 2138 ОМ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження медичного огляду в установленому законом порядку в медичному закладі для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності понятих.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується наданими до суду матеріалами, а саме: письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, та іншими матеріалами справи.
З огляду на зазначене, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини справи, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.
Згідно ч. 1 ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Строк стягнення у виді громадських робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю не більше як чотири години на день, а неповнолітніми - дві години на день (ст. 321-2 КУпАП).
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою судді невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом з розрахунку один день арешту за п'ять годин громадських робіт, але не більше як на п'ятнадцять днів.
У даному випадку суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст. ст. 130, 283, 284, 285 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді 50 (п'ятдесяти) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 36 (тридцять шість) гривень 54 коп. - судового збору в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд Чернігівської області протягом десяти діб із моменту її винесення.
Суддя Козелецького районного суду
Чернігівської області ОСОБА_4