Постанова від 17.08.2009 по справі 2а-1336

УКРАЇНА

Справа № 2а-1336/1220

2009 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2009 р. Первомайський міський суд Луганської області в складі: головуючого судді Скочій Г.Д.

при секретарі Удовиченко І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську адміністративну справу за позовом позивача прокурора м. Первомайська в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Первомайська звернувся до суду з даним позовом в інтересах ОСОБА_1 , посилаючись на те, що згідно ст. 1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни ” до дітей війни відносяться особи, яким на час закінчення Другої Світової війни було менше 18 років.

ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року, тобто на час закінчення Другої Світової війни (2 вересня 1945р.) їй було менше 18 років, і у відповідності до вимог вище зазначеного закону вона належить до соціальної групи „Дітей війни”.

Належність до цієї соціальної групи також підтверджується наявністю у ОСОБА_1 довідки НОМЕР_1 , виданої 19.08.2005 р. Управлінням праці та соціального захисту населення в м. Первомайську.

Згідно ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсія підвищується на 30% мінімального розміру пенсії за віком.

Вказана норма вступила в дію з 01.01.2006р., однак на теперішній час ОСОБА_1 не отримує підвищення до пенсії, як це передбачено ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, воно не відповідає тому розміру, який вона повинна отримувати щомісячно, що є явним порушенням законодавства та її прав, а також свідчить про бездіяльність ОСОБА_2 .

Ст. 2 Закону України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” від 05.10.2000р. соціальні гарантії встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень. Статтею 17 вище вказаного закону визначено, що основні державні соціальні гарантії, які є основним джерелом існування, не можуть бути нижчими від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Визначення мінімального розміру пенсії надано в ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Частиною 1 цієї статті встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Частиною 2 ст. 5 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що виключно за цим законом визначається мінімальний розмір пенсії за віком, а частиною 1 цієї статті передбачено, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно ст. 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету.

Пунктом 12 ст.71 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” дія ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” була зупинена.

Однак, рішенням Конституційного Суду України № 6-пр/2007р. від 09.07.2007р. окремі положення Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, зокрема п.12 ст.71 та ст.111 цього Закону, були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Згідно п.5 рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007р. положення Закону України „Про державний бюджет України на 2007р.” у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України „Про державний бюджет України на 2007р.”, визнаних неконституційними.

Таким чином, у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) відповідних положень Закону України „Про державний бюджет України на 2007р.”, якими була зупинена дія положень чинного законодавства України, на підставі якого було встановлено доплату до пенсії, то починаючи з 09 липня 2007р. управлення пенсійного фонду України зобов'язано здійснити їй перерахунок доплат та виплачувати щомісячно доплату до пенсії у відповідності до закону, але відповідач цього не зробив.

Згідно ч.1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до абзацу 5 ч. 1 ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” в редакції від 28.03.2007р. прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає: з 1 січня - 380 грн.; з 01 квітня - 460грн.; з 01 жовтня - 411грн. При цьому, зазначена стаття доповнена абзацом, яким передбачено встановити, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 1 квітня та з 1 жовтня 2007р. застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом п'ятим частини першої цієї статті, збільшений на 1%, що складає відповідно 410грн.06коп. та 415грн. 11 коп. і саме зазначені суми складають мінімальний розмір пенсії за віком.

Таким чином, з 01.04.2007р. особам, які мають статус „діти війни” пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога складають 123,01грн. щомісячно, а з 01.10.2007р. - 124,53грн.

Крім цього, порушення вимог ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, якою передбачено, що дітям війни пенсія підвищується на 30% мінімального розміру пенсій за віком, відповідачем порушується і в поточному році.

Пунктом 41 розділу 2 „внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України „Про державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України” текст ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” було викладено в такій редакції „ дітям війни, (крім тих, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціального допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни”.

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р. окремі положення Закону України „Про державний бюджет України на 2008р. та внесення змін до деяких законодавчих актів України”, зокрема п.п. 36-100 і, отже і п. 41, розділу 2 „внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України „Про державний бюджет на 2008р. та внесення змін до деяких законодавчих актів України” визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Відповідно до абзацу 5 ч. 1 ст. 58 Закону України „Про державний бюджет України на 2008р. та внесення змін до деяких законодавчих актів України” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає: з 1 січня - 470грн.; з 1 квітня - 481грн.; з 1 жовтня - 498грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008р. встановлено, що розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.07.2008р. складає 544грн.

Отже з 01.04.2007р. дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога складає 123,01грн. щомісячно, а починаючи з 01.10.2007р. - 124,53грн.; з 01.11.2007р. - 124,53грн.; з 01.12.2007р. - 124,53грн.; з 01.01.2008р. - 141грн.; з 01.02.2008р.- 141грн.; з 01.03.2008р. - 141грн., з 01.04.2008р. - 144,30грн.; з 01.05.2008р. - 144,30грн.; з 01.06.2008р. - 144,30грн.; з 01.07.2008р. - 163,20грн. щомісячно.

Таким чином, починаючий з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. та з 22.05.2008р. по 31.12.2008 р. та з 01.01.2009 р. ОСОБА_1 не проводиться доплата 30% розміру пенсії за віком як особі, яка має статус діти війни.

Таким чином, бездіяльність ОСОБА_2 щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 та у проведенні підвищення до пенсії є протиправною, оскільки не відповідає вимогам Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, згідно якого вона має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Бездіяльність відповідача грубо порушує конституційні права і свободи ОСОБА_1 і позбавляє законного права на отримання доплат до пенсії, що свідчить про нехтування правами громадян з боку відповідача, який повинен був здійснити заходи щодо виплати мені доплати до пенсії.

Відповідно до п. 5 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007р. № 6-пр/2007р. (справа № 1-29/2007) та п. 6 рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008р. від 22.05.2008р. рішення Конституційного Суду України мають преюдиціональне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визначені неконституційними.

Згідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України, але ОСОБА_2 рішення Конституційного Суду не виконуються, що є порушенням Конституції України та відповідно моїх прав.

Просить суд визнати незаконною бездіяльність ОСОБА_2 щодо не проведення доплати та виплати до пенсії ОСОБА_1 у вигляді підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком.

Зобов'язати ОСОБА_2 здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату доплати у вигляді підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007р. до 31.12.2007р., з 22.05.2008р. до 31.12.2008 р., та з 01.01.2009 р.

Прокурор м. Первомайська в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив задовольнити їх.

В судове засідання позивачка не з»явилась, надала заяву про розгляд справи в її відсутність, позов підтримала.

Представник відповідача позов не визнала, просить розглянути справу у її відсутність, а в письмових запереченнях послалась на те, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога виплачується замість пенсії, підвищуються ї на 30 % мінімальної пенсії за віком. Визначення мінімального розміру пенсії за віком надано лише в ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Так, ч. 1 цієї статті встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому ч.3 цієї стаття встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначений за цим Законом. Згідно ч.2 ст. 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключно цим Законом визначається мінімальний розмір пенсії за віком, а ч. 1 цієї стаття передбачено, що дія інших нормативно-правовий актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому закону. Відповідно до ч. 2 ст. 95 Конституції України, виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ст.7 Закону). Згідно листа Міністерства юстиції України № 21-46-561 від 31 серпня 2006 р. щодо порядку реалізації ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», питання, пов'язані з підвищенням пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, слід вирішувати шляхом внесення змін до Закону, так як мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно для розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. ОСОБА_2 є органом виконавчої влади і в системі Пенсійного фонду України. виконує свої функції та обов'язки в межах повноважень, визначених Положенням, здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України. Бюджет Пенсійного фонду України щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Кабінету Міністрів України. На підставі ст. 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження в установлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Ст. 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в України ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Враховуючи, що згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не із бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує Кабінет Міністрів України, то дії ОСОБА_2 не можуть бути визнані такими, що не відповідають діючому законодавству, оскільки відповідали вимогам вище зазначених нормативно-правових актів, тому і не було підстав для обов'язку щомісячно виплачувати доплату до пенсії. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107 від 28 грудня 2007 р. дітям війни (крім тих, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни - 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тому, згідно діючого законодавства позивач отримував підвищення для пенсії у розмірі 47 грн.; з 01 квітня 2008 р. - 48,10 грн.; з 01 липня 2008 р. - 48,20 грн.; з 01 жовтня 2008 р. - 49,80 грн. З ростом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір підвищення до пенсії збільшується. Ст. 152 Конституції України передбачено, що інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 р. у справі № 10-рп/2008 визнано таким, що не відповідають Конституції України положення пункту 41 розділу 11 закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Разом з тим, рішення про відновлення дії вищезазначеного законодавчого акту України у редакції, чинній до внесення змін до нього, Верховною Радою України не приймалось. Внаслідок цього порядку обчислення підвищення до пенсії залишився неврегульованим. Тому, відповідно до п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» дітям війни (крім тих, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення провадиться у таких розмірах: з 22 травня - 48,10 грн.; з 01 липня - 48,20 грн.; з 01 жовтня 2008 р. - 49,80 грн.; з 01 січня 2009 р. - 49,80 грн. Згідно зі ст. 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є Верховна Рада України. А це означає, що право приймати закони, вносити зміни у разі, коли воно не здійснюється безпосередньо народом належить виключно Верховній Раді України і не може передаватися іншим органам чи посадовим особам, у тому числі Конституційному Суду України. З наведеного випливає, що Верховна Рада України може змінити закон виключно законом, а не іншим чином. Приймаючи рішення Конституційний Суд України не має компетенції відновлювати дію положень, що діяли раніше. Ухвалою Конституційного Суду України від 19.05.2009 р. №27-у/2009 було встановлено, непоширення мінімального розміру пенсії за віком, встановленого у аб.1 ч.1 ст. 28 Закону №1058-IV на правовідносини, що виникають на підставі інших законів, крім цього Закону, дає підстави стверджувати про наявність прогалин у законодавчому регулювання виплат дітям війни, передбаченої у ст. 6 Закону №2195- IV. Ця прогалина полягає у відсутності механізму вирахування мінімальної пенсії за віком, на 30% якої мають підвищуватися дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії. Заповнення прогалин має здійснюватися законодавцем, а тому вирішення цього питання не належить до повноважень Конституційного Суду України. У зв»язку з тим, що Верховною Радою України не приймалося рішення стосовно поновлення дії норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що діяли до внесення змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до законодавчих актів України», застосувати положення ст. 6 у редакції Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що діяв до 01.01.2008 р. правових підстав немає.

Крім того, вважає, що згідно ст. 99 КАС України пропущений річний строк звернення за захистом порушених прав до адміністративного суду, оскільки в період дії рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року до 31.12.2007 року позивач не звернувся за захистом своїх порушених прав ні до ОСОБА_2 із заявою, ні до суду з позовом до ОСОБА_2 .

Дослідивши надані докази, суд визнає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних обставин.

В судовому засіданні встановлено, що позивач має правовий статус дитина війни, що підтверджується довідкою НОМЕР_1 від 19.08.2005 р. (а.с.8).

Відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 р., що набрав чинності з 01 січня 2006 р., дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Статтею 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» зупинена.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 р. № 6-рп/2007 положення статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким було призупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнані такими, що не відповідають Конституції.

Таким чином, положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» стосовного того, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком, були чинні лише з 09 липня 2007 р. (день ухвалення рішення Конституційним Судом України) до 31 грудня 2007 р.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та абзацу 1 частини 1 ст. 28 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у 2007 році діяли наступні розміри мінімальної пенсії за віком: з 01 квітня - 410 грн. 06 коп.; з 01 жовтня - 415 грн. 11 коп.

Тобто, за період з 09 липня 2007 р. по 31 грудня 2007 р. позивач мав право на отримання підвищення до пенсії на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 710 грн. 91 коп.: ( 410 грн. 06 к х 30 % : 31 дн. х 23 дн.) + (410 грн. 06 к х 2 міс х 30 %) + ( 415 грн. 11 коп. х 3 міс х 30 %).

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 р. внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зокрема статтею 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 р. положення пункту 28 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 р. щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України.

Таким чином, вимоги щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії дитині війни в 2008 р. підлягає задоволенню з 22 травня 2008 р. по 31.12.2008 року.

Враховуючи, що позивачеві починаючи з 01 січня 2008 р. сплачується підвищення до пенсії у розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 22 травня 2008 р. до 31 грудня 2008 р. відповідач повинен сплатити 715 грн. 23 коп.: (481 грн. х 30 % : 31 дн. х 10 дн. - 481 грн. х 10 % : 31 дн. х 10 дн.) + ( 481 грн. х 30% - 481 грн. х 10 %) + ( 482 грн. х 3 міс х 30 % - 482 грн. х 3 міс х 10 %) + ( 498 грн. х 3міс х 30 % - 498 грн. х 3 міс х 10 % ).

Згідно частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини 1 статті 100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Позивач не просить поновити строк звернення до суду із зазначеним позовом. Представник відповідача наполягає на застосуванні вказаного строку, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні вимог про виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року (дата подання позову згідно штемпелю на позовній заяві - 05.06.2009 року). Таким чином, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити виплату позивачеві підвищення до пенсії за період з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року.

Відповідально до ст. 71 Закону України від 26.12.2008 р. №835-VI «Про державний бюджет України на 2009 р.» Кабінету Міністрів України у 2009 р. надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Частиною 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах: з 22 травня - 48,1 грн., з 01 липня - 48,2 грн. та з 01жовтня - 49,8 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, п.1 ч.3 ст. 2 та ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи має керуватися принципом законності, відповідно до якого мають перевіряти чи діяли органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи лише на підставі закону в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією і законами України.

Суд вважає, що ст. 71 Закону України від 26.12.2008 р. №835-VI «Про державний бюджет України на 2009 р.» та постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», до теперішнього часу не визнані не конституційними тому у 2009 р. позивачу слід робити виплати відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. №530.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх достовірними, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що дії відповідача щодо відмови в нарахуванні і виплати підвищення до пенсії позивачеві як дитині війни є неправомірними.

Керуючись вимогами Конституції України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 8, 9, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора м. Первомайська в інтересах ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірною відмову ОСОБА_2 Луганської області у невиплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як «Дитині війни» з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року.

Зобов'язати ОСОБА_2 здійснити ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як «Дитині війни» з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року, з урахуванням фактично виплачених сум .

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку для подання заяви на апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Первомайський міський суд Луганської області.

Суддя Первомайського міського суду Г.Д. Скочій