Ухвала від 23.01.2012 по справі 2а-245/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"23" січня 2012 р. Справа № 2a-245/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до товариства з обмеженою відповідальністю „Турбота” про стягнення податкового боргу в сумі 17092,55 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася до суду з поданням до ТОВ „Турбота” про стягнення податкового боргу в сумі 17092,55 грн.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі за правилами статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та дотримання позивачем вимог до подання, суд зазначає наступне.

Відповідно до 3 ст.106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Оскільки ст. 183-3 КАС України не встановлено інше, зазначене правило поширюється і на випадки звернення податкового органу з відповідним поданням.

Згідно п.4 ч.2 ст.183-3 КАС України, подання, що подається до суду повинно містити підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами та вимоги заявника.

Судом встановлено, що подане ДПІ в м.Івано-Франківську подання не відповідає вимогам статей 183-3, 106 КАС України, оскільки контролюючим органом не долучено докази надіслання відповідачу подання та доданих до нього документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а також не надано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується подання - не надано доказів нарахування пені та дотримання податковим органом строків звернення до суду в порядку ст. 183-3 Податкового кодексу України в частині стягнення 2475,28 грн. пені з податку на прибуток, 477,25 грн. пені з земельного податку та 140,16 грн. пені, що буде нарахована на суму несплаченого податкового боргу з земельного податку.

Частиною 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що у разі недотримання вимог частини другою статті 183-3 Кодексу суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Подання Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську до товариства з обмеженою відповідальністю „Турбота” про стягнення податкового боргу в сумі 17092,55 грн. - залишити без руху.

Надати податковому органу до 15:00 год. 24.01.2012 року строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання доказів надіслання ТОВ „Турбота” подання та доданих до нього документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а також розрахунку сум пені із зазначенням періоду нарахування.

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк подання буде вважатися неподаним і поверненим.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя Біньковська Н.В.

Попередній документ
44870402
Наступний документ
44870406
Інформація про рішення:
№ рішення: 44870403
№ справи: 2а-245/12/0970
Дата рішення: 23.01.2012
Дата публікації: 19.06.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації податкової політики та за зверненнями податкових органів із деякими видами вимог, зокрема зі спорів щодо:; реалізації загальних засад оподаткування; погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, у тому числі:; звернення податкових органів щодо стягнення податкової заборгованості