Справа № 2/0614/1167/11
іменем України
"29" листопада 2011 р. м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Тимошенко А.О., розглянувши позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення зайво виплачених коштів,-
встановив:
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 в якому просить стягнути з відповідача зайво виплачену допомогу як одинокій матері в розмірі 967 гривень 60 копійок.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення. У пункті 1 частини 1 статті 3 цього Кодексу справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 4 частини 1 статті 17 КАС встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, установлених законом.
За змістом частини 4 статті 50 КАС суб'єкт владних повноважень може звернутись з адміністративним позовом до фізичної особи у випадках, установлених законом.
Один з таких випадків, коли Управління праці та соціального захисту населення може звернутись в суд з позовом до фізичної особи, передбачений пунктом 49 Постанови КМУ України № 1751 від 27.12.2001 року “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми”. В ньому передбачено, що суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Аналіз наведених норм законодавства дає підстави вважати, що вирішуваний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції у сфері державної політики соціального захисту населення.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкриття провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Керуючись пунктом 1 частини 2 статті 222 Цивільного процесуального кодексу України,-
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення зайво виплачених коштів у зв'язку з тим, що заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя:
ОСОБА_2