Справа № 0614/344/2012
07 жовтня 2013 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Міхненка С.Д.
секретаря - Ільніцької С.В.
розглянув в м. Малині подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирської області ОСОБА_1В про зміну способу і порядку виконання рішення суду, -
Головний державний виконавець Флячинська Л.В. звернулась до суду з поданням про зміну способу і порядку виконання рішення суду в справі №2а/0614/3320/11 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі та Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”.
Сторони по даній справі до суду не з'явились, про розгляд справи повідомлені належним чином
Відповідно до ст. 41 КАС України розгляд даної справи може здійснюватись без фіксування судового процесу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню. Як видно з постанови Малинського районного суду в справі №2а/0614/3320/11 , вимоги позивача до УПСЗН виконавчого комітету Малинської міської ради були задоволені .
Дії відповідача, що порушують право позивача на отримання в повному обсязі коштів, визначених ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, потерпілих від аварії на ЧАЕС" визнано неправомірними. Відповідача зобов'язано нарахувати та виплатити позивачу кошти, передбачені ст. 37 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, потерпілих від аварії на ЧАЕС".( арк.с..10). Дана постанова суду набула чинності, але не виконана до цього часу, через відсутність джерела фінансування, хоч відповідна сума нарахування за ст.37 Закону позивачу проведена та визначена в сумі 1676,53 грн.
Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист із поданням про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
В інформаційному листі Вищого Адміністративного Суду України від 13.06.2013 року № 846/12/13-13 зазначено, що суди повинні враховувати, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим. Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов'язального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Вирішуючи це питання, суди повинні звертати увагу на таке.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.
У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат.
На виконання постанови суду , УПСЗН провело нарахування виплат ОСОБА_2 за ст.37 Закону № 796 в розмірі 1676,53 грн.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган. Водночас судові рішення у справах, пов'язаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.
Суд враховує, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Керуючись ст.ст. 41, 263 КАС України, суд, -
Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирської області ОСОБА_1В про зміну способу і порядку виконання рішення Малинського районного суду в справі № 2а/0614/3320/11 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі та Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” - задовольнити.
Змінити порядок виконання зазначеного рішення суду: Стягнути з Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради на користь ОСОБА_2 кошти передбачені ст.37 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, потерпілих від аварії на ЧАЕС" за період з 05 листопада 2010 року по 05 травня 2011 року в сумі 1676,53 грн.
На ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд .
Суддя:
ОСОБА_3