Ухвала від 26.05.2015 по справі 802/460/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

26 травня 2015 року м. Київ К/800/23452/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1, Громадської організації «Джуринська вода» на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, Громадської організації «Джуринська вода» до Управління Укртрансінспекції у Волинській області Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті про визнання протиправними та скасування постанови і припису, -

ВСТАНОВИВ:

До Вищого адміністративного суду України надійшла зазначена касаційна скарга, вивчивши яку приходжу до висновку про її невідповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з огляду на таке.

Відповідно до частини четвертої вказаної статті, касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Відповідно до частини третьої статті 58 КАС України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, вона підписана ОСОБА_1 та ОСОБА_2

Між тим, в матеріалах касаційної скарги відсутні відомості про повноваження ОСОБА_2

Таким чином, позивачу необхідно надати суду документ, що належним чином підтверджує його повноваження.

Крім того, відповідно до частини п'ятої статті 213 КАС України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій. Однак, позивачами до касаційної скарги не додано оригіналу квитанції про сплату судового збору та рішення суду першої інстанції.

Позивачі просять звільнити їх від сплати судового збору, посилаючись на пункт 7 статті 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".

Втім, дана норма передбачає звільнення від сплати судового збору державних органів, підприємств, установ, організацій, громадських організацій та громадян, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав. При поданні ж апеляційної та касаційної скарг судовий збір ними сплачується.

Відтак, позивачам необхідно сплатити судовий збір до відділення державного казначейства у Печерському районі міста Києва, код ЄДРПОУ 38004897, розрахунковий рахунок 31210255700007, одержувач УДК у Печерському районі міста Києва, МФО 820019, КЕКД 22030005, а також надати рішення суду першої інстанції.

Згідно з частиною третьою статті 214 КАС України до касаційної скарги, що не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1, Громадської організації «Джуринська вода» на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, Громадської організації «Джуринська вода» до Управління Укртрансінспекції у Волинській області Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті про визнання протиправними та скасування постанови і припису залишити без руху, надавши строк до 10 червня 2015 року для усунення зазначених недоліків.

У разі невиконання вимог ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Швець