04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
"09" червня 2015 р. Справа№ 910/1755/15-г
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Яковлєва М.Л.
суддів: Куксова В.В.
Ільєнок Т.В.
секретар судового засідання - Пугачова А.С.,
за участю представників сторін: згідно протоколу судового засідання від 09.06.2015 року по справі № 910/1755/15-г (в матеріалах справи)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу прокуратури міста Києва на рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року (оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України 11.03.2015 року) по справі № 910/1755/15-г (суддя - Сівакова В.В.),
за позовом заступника прокурора міста Києва в інтересах держави
до Київської міської ради
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Підприємство громадського харчування у формі Товариства з
обмеженою відповідальністю "Зелений гай"
про визнання незаконним та скасування рішення № 616/616 від
10.12.2014 року
Заступник прокурора міста Києва звернувся до господарського суду міста Києва в інтересах держави до Київської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради № 616/616 від 10.12.2014 року "Про передачу підприємству громадського харчування у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай" земельної ділянки для реконструкції, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування на бульварі Дружби народів, 13 (літ. Б) у Печерському районі міста Києва".
Рішенням господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року у справі № 910/1755/15-г у позов відмовлено повністю.
Не погоджуючись з рішенням місцевого суду, прокурор міста Києва звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду та просить скасувати рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити повністю.
Апеляційну скаргу скаржник мотивує тим, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи та має місце невідповідність висновків, викладених у рішенні місцевого суду обставинам справи.
Відповідно до автоматичного розподілу справ між суддями апеляційну скаргу прокуратури міста Києва на рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року (оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України 11.03.2015 року) по справі № 910/1755/15-г передано на розгляд колегії суддів Київського апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді Яковлєва М.Л., суддів Ільєнок Т.В., Куксова В.В.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 14.04.2015 року по справі № 910/1755/15-г прийнято апеляційну скаргу прокуратури міста Києва до провадження і призначено перегляд рішення на 09.06.2015 року.
Підприємством громадського харчування у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай" на підставі ст. 96 ГПК України надано до суду відзив на апеляційну скаргу, в якому третя особа просить у задоволенні апеляційної скарги прокурора на рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року у справі № 910/1755/15-г відмовити повністю, а рішення залишити без змін.
Представник прокуратури був присутнім в судовому засіданні та надавав свої пояснення, якими підтримав доводи, що викладені в апеляційній скарзі та просив апеляційну скаргу задовольнити, а рішення господарського суду міста Києва скасувати повністю та прийняти нове, яким позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні надавав свої пояснення та просив рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року залишити без змін, а апеляційну скаргу прокуратури - без задоволення.
Представник третьої особи в судовому засіданні надавав свої пояснення та просив рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року залишити без змін, а апеляційну скаргу прокуратури - без задоволення.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, виступ представників сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року по справі № 910/1755/15-г - слід залишити без змін, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 99 ГПК України, в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у розділі ХІІ ГПК України.
Слід зазначити, що відповідно ст. 101 ГПК України, у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються, зокрема, Цивільним кодексом України, Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі».
Згідно зі статтею 13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Стаття 14 Конституції України встановила, що право власності на землю гарантується. Останнє набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
В статті 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Відповідно до ст.ст. 142-144 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання відповідно до закону щодо регулювання земельних відносин.
Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України передбачено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів відповідні органи виконавчої влади.
У ст. 12 Земельного кодексу України встановлено повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин.
До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти в формі рішень.
Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Частиною 5 статті 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року передбачено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Згідно з ч. 5 ст. 16 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ст. 116 Земельного кодексу України).
Статтею 3 Земельного кодексу України передбачено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення відповідно до Закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільських, селищних, міських рад. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні у порядку, передбаченому ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Рішенням Київської міської ради від 10.12.2014 року № 616/616 "Про передачу підприємству громадського харчування у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай" земельної ділянки для реконструкції, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування на бульварі Дружби народів, 13 (літ. Б) у Печерському районі міста Києва" передано підприємству громадського харчування у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай" у дострокову оренду на 10 років земельну ділянку площею 0,09 га за адресою та з цільовим призначенням, вказаним у рішенні та затверджено проект землеустрою (а.с. 22-23).
Однак, не погоджуючись з зазначеним рішенням заступник прокурора міста Києва звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до Київської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради від 10.12.2014 р. № 616/616 616 "Про передачу підприємству громадського харчування у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай" земельної ділянки для реконструкції, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування на бульварі Дружби народів, 13 (літ. Б) у Печерському районі міста Києва".
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Київської міської ради від 10.12.2014 року № 616/616 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано підприємству громадського харчування у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай", в довгострокову оренду на 10 років земельну ділянку площею 0,0900 га (кадастровий номер 800000000082:118:0012) для реконструкції, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування на бульварі Дружби народів, 13 (літ. Б) у Печерському районі міста Києва із земель комунальної власності територіальної громади міста Києва у зв'язку з набуттям права власності на майно (свідоцтво про право власності на нежитлову споруду від 02.07.2001 року № 409-В, а.с. 50).
Механізм оформлення земельних ділянок в м. Києві регламентовано, зокрема, Земельним кодексом України, рішенням Київської міської ради від 28 лютого 2013 року № 63/9120 "Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві" (надалі - Тимчасовий порядок), а також Регламентом Київради, що затверджений рішенням Київради від 14.07.2011 року № 383/5770 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; Формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).
Частиною 2 цієї статті визначено, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з ч. 4 ст. 123 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186 1 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на бульварі Дружби народів, 13 (літ. Б) у Печерському районі міста Києва погоджено у відповідності до статті 186-1 цього Кодексу, зокрема проект містить позитивні висновки викладені в пояснювальній записці № ПЗ-9258 від 23.10.2012 року начальника Головного управління земельних ресурсів (а.с. 34-35), висновку Головного управління містобудування та архітектури від 12.10.2012 року № 13476/0/12-2/19-12 (а.с. 62-63).
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Земельна ділянка, на якій передбачається реконструкція, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування знаходиться: відповідно до Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київради № 370/1804 від 28.03.2002 - у центральній планувальній зоні, на території, яка, за функціональним призначенням, належить до території громадських будівель і споруд. Розміщення даного об'єкту відповідає містобудівній документації за функціональним призначенням (висновок Головного управління містобудування та архітектури № 13476/0/12-2/19-12 від 12.10.2012 року).
Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації № 979 від 17.05.2002 року "Про внесення змін та доповнень до рішення виконкому Київської міської Ради народних депутатів № 920 від 16.07.1979 року "Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури в м. Києві" земельна ділянка, на якій передбачається реконструкція, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування знаходиться в зоні регулювання забудови третьої категорії;
Згідно з економіко-планувальним зонуванням, затвердженим рішенням Київської міської ради № 43/1877 від 26.07.2007 року "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва та Порядку її визначення" земельна ділянка, на якій передбачається реконструкція, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування знаходиться у 89 економіко-планувальній зоні, де базова вартість землі становить 1284,71 грн./м. кв. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 5 437 765,01 грн. (довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 69п від 22.03.2013 року).
Земельна ділянка, на якій передбачається реконструкція, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування знаходиться на землях, раніше наданих Центру художньої гімнастики "Школи Дерюгіних" рішенням Київської міської Ради народних депутатів № 44 від 14.12.93 "Про вилучення та надання земельної ділянки по бульвару Дружби народів, 13-а в Печерському районі" та право користування якими посвідчувалось державним актом на право постійного користування землею, зареєстрованим № 82-4-00001 від 15.02.1994, та який на даний час скасований (черговий кадастровий план).
Відповідно до Інформаційної довідки про земельну ділянку Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу адміністрації № 05707-5785 від 26.03.2013 земельна ділянка, на якій передбачається реконструкція, обслуговування та експлуатації об'єкта громадського обслуговування обліковується в рядку 96 (землі, не надані у власність чи користування).
Межі земельної ділянки визначені з урахуванням червоної лінії вул. Чеської, координати якої отримані в КО "Інститут Генерального плану м. Києва", та мінімальної відстані від водоводу D=900 мм, що складає 3 метри відповідно до ДБН 360-92**
З метою визначення меж та площі земельної ділянки, яка проектується до відведення сектором геодезичних робіт в землеустрої у лютому 2013 року виконані топографо-геодезичні роботи по кадастровій зйомці земельної ділянки та встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Згідно пояснювальної записки до проекту землеустрою, на час обстеження ділянка вільна від капітальної забудови. На ділянці була розташована будівля, що перебувала у власності підприємства громадського харчування у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Зелений гай".
На даний час будівля знесена, на ділянці залишились залишки фундаменту та підлоги, зелені насадження на ділянці відсутні.
Частина земельної ділянки площею 194 кв. м розташована в санітарно-захисній смузі водоводу В=900 мм, ширина якої згідно ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" становить 10 метрів.
ПАТ АТ "Київводоканал" листом № 818/42 від 04.04.2013 року (а.с. 65) повідомило, що не заперечує проти відведення земельної ділянки, за умови виконання обмежень і обтяжень, відповідно до вимог ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень".
У зв'язку з цим для даної земельної ділянки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 2024 від 18.12.1998 року "Про правовий режим зон санітарної охорони водних об'єктів" встановлено обмеження у використанні даної ділянки, а саме - зона санітарної охорони джерел та об'єктів централізованого питного водопостачання - код 02.01.
Оскільки, земельна ділянка знаходиться в зоні регулювання забудови третьої категорії, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 318 від 13.03.2002 року "Про затвердження порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності та території історичних ареалів населених місць", встановлено обмеження у використанні даної ділянки, а саме - зона особливого режиму забудови - код 06.01.
Код цільового призначення земель, згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) - 03.08 (для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування).
З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що на земельній ділянці, яка оскаржуваним рішенням була передана у користування третій особі, розташоване нерухоме майно, належне на праві власності третій особі, та враховуючи положення статті 134 Земельного кодексу України згідно яких не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, відтак твердження позивача щодо того, що надання третій особі земельної ділянки мало відбуватись на конкурентних засадах спростовується матеріалами справи, а відтак є недоведеними та необґрунтованими.
Також, чинним земельним законодавством, що регулює порядок передачі земельних ділянок у власність чи користування, площа земельної ділянки, яка відводиться користувачу, не ставиться в залежність до площі нерухомого майна, яке розташоване на вказаній земельній ділянці.
Крім того, листом ПАТ "Київводоканал" № 818/42 від 04.04.2013 року погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а умови обмежень та обтяжень, які викладені в ньому стосуються етапу реконструкції та будівництва об'єкта, що планується до реконструкції і до етапу відведення земельної ділянки ніякого відношення не мають, відтак посилання позивача на порушення відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення положень ст. 113 та 114 Земельного кодексу України є безпідставними та необґрунтованими.
Згідно зі статтею 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Частиною 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі.
Позивач в обгрунтування своєї правової позиції посилається на те, що рішення Київської міської ради від 10.12.2014 року № 616/616 прийнято всупереч нормам чинного законодавства України.
Відповідно до п. 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", вирішення відповідно до Закону питань земельних відносин є виключно компетенцією пленарних засідань сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до положень частини першої статті 59 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
У відповідності до частини першої статті 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, згідно з їх повноваженнями, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Аналогічна за змістом норма міститься в статті 16 Закону України " Про оренду землі ".
Згідно з приписами статті 74 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними та фізичними особами.
З огляду на вище викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно того, що підстави для визнання рішення Київської міської ради № 616/616 від 10.12.2014 року незаконним та таким, що підлягає скасуванню відсутні, а тому у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити в повному обсязі.
Внаслідок цього, доводи апеляційної скарги є безпідставними та необґрунтованими та не можуть бути підставою для скасування рішення місцевого суду.
За правилами ст. 4-7 ГПК України, судове рішення приймається колегіально за результатами обговорення усіх обставин справи.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень та подати до суду відповідні докази.
Як встановлено ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до п. 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 року "Про судове рішення" рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.
Виходячи з викладеного вище, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року у справі № 910/1755/15-г - залишається без змін.
З огляду на вищезазначене, керуючись ст. ст. 4-7, 33, 43, 99, 101-103, 105 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд,
1. Апеляційну скаргу прокуратури міста Києва на рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року (оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України 11.03.2015 року) по справі № 910/1755/15-г залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду міста Києва від 03.03.2015 року у справі № 910/1755/15-г залишити без змін.
3. Матеріали справи № 910/1755/15-г повернути до господарського суду міста Києва.
Постанову Київського апеляційного господарського суду може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у порядку, передбаченому ст. 107 ГПК України.
Постанова Київського апеляційного господарського суду за наслідками перегляду відповідно до ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.
Головуючий суддя М.Л. Яковлєв
Судді В.В. Куксов
Т.В. Ільєнок