Ухвала від 11.06.2015 по справі 914/1859/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

11.06.2015 р. Справа№ 914/1859/15

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Управління комунальної власності Бориславської міської ради, м.Борислав Львівської області

до відповідача-1: Приватного підприємства Юридичної фірми "Лобістська компанія "Зошія", м.Львів

до відповідача-2: Малого комунального підприємства «Дана», м.Борислав Львівської області

про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Львівської області поступив Управління комунальної власності Бориславської міської ради до Приватного підприємства Юридичної фірми «Лобістська компанія Зошія» та Малого комунального підприємства «Дана» про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.02.2014р., укладеного між Приватним підприємством Юридичною фірмою "Лобістська компанія "Зошія" та Малим комунальним підприємством «Дана».

Відповідно до п.3 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно із ст.1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Частина 2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” встановлює, що за подання позовних заяв майнового характеру до господарського суду ставка судового збору становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст.8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2013р.” та Закону України “Про Державний бюджет України на 2014р.” мінімальна заробітна плата з 01.12.2013р. та з 01.01.2014р. становить 1218грн. 00коп.

Отже, при поданні даного позову підлягав до сплати судовий збір у розмірі 1827грн. 00коп. Позивач у позовній заяві подав клопотання (вх.№2417/15 від 09.06.2015р.) про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення у даній справі. Обгрунтовує заявлене клопотання тим, що у зв'язку із відставкою міського голови м.Борислава, а також достроковим припиненням повноважень виконавчого комітету міськради, орган місцевого самоврядування залишився без головних розпорядників бюджетних коштів, що призвело до відсутності бюджетних асигнувань. При цьому, позивач не надає жодних доказів в підтвердження обставин, зазначених у клопотанні та не долучає жодних доказів в підтвердження фінансового стану сторони.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині 1 цієї статті.

Згідно абз.2,3 п.5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір» від 05.07.2012р. №01-06/869/2012 статтею 8 Закону передбачена можливість відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати цього збору з урахуванням майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та з відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Подана позивачем в якості доказу інформація з веб-сайта Львівської обласної державної адміністрації, а саме витяг із статті прес-служби Львівської обласної державної адміністрації, не може вважатися належним доказом в підтвердження зокрема наведених позивачем у клопотанні обставин та не підтверджує фінансовий стан сторони. З огляду на вищевикладене, заявлене позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору є документально необґрунтованим, не підтвердженим належними та допустимими доказами. Зважаючи на викладене, з-за даних умов відсутні правові підстави для задоволення заявленого клопотання та звільнення позивача від сплати судового збору за розгляд спору немайнового характеру.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Зважаючи на те, що позивачем не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, позовна заява підлягає поверненню без розгляду.

Cуд також інформує позивача, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відхилити клопотання (вх.№2417/15 від 09.06.2015р.) позивача про відстрочення сплати судового збору.

Позовну заяву Управління комунальної власності Бориславської міської ради та додані до неї документи на 28 аркушах повернути без розгляду.

Суддя Іванчук С.В.