33/775/26/2015(м)
266/1203/15-п
9 червня 2015 року суддя судової палати по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області Шаліна Т.О., за участю захисника ОСОБА_2 представників Донецької митниці ДФС Несмеянова О.Г., Григораш Д.І. , розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову судді Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 14 травня 2015 року, якою
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Маріуполя, громадянку України
притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.484 МК України та призначене адміністративне стягнення у вигляді конфіскації на користь держави товарів : 418 пачок сигарет та 671 пляшок алкогольних напоїв на загальну суму 178714 грв.05 коп., зазначених у протоколі про правопорушення митних правил №0009/700000000/15 від 3 квітня 2015 року.
Згідно з протоколом про порушення митних правил№0009/700000000/15 від 3 квітня 2015 року ОСОБА_5 придбала та зберігала у торговому повільні магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 товар - тютюнові та алкогольні вироби іноземного виробництва у кількості 418 пачок сигарет та 671 пляшку без марок акцизного податку України встановленого зразка, без маркування українською мовою, товаросупроводних та митних документів. Тобто ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.484 Митного Кодексу України.
Постановою судді Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 14 травня 2015 року ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 484 МК України та призначене адміністративне стягнення у вигляді конфіскації на користь держави товарів : 418 пачок сигарет та 671 пляшок алкогольних напоїв на загальну суму 178714 грв.05 коп., зазначених у протоколі про правопорушення митних правил №0009/700000000/15 від 3 квітня 2015 року.
В апеляційній скарзі на зазначену постанову судді районного суду ОСОБА_5 просить скасувати постанову суду, і справу закрити. Вказує, що державний орган (митниця) не надав доказів того, що вилучений товар був ввезений поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Крім того, суд першої інстанції не взяв до уваги, що протокол про порушення митних правил був складений у її відсутності. Також судом першої інстанції не взято до уваги, що у відповідності із ч.2 ст.467 МК України адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення. Не взяв суд першої інстанції до уваги, що вже є рішення суду, яке набрало законної сили, та яким вирішено долю товарно-матеріальних цінностей вказаних у протоколі, яке на цей час не виконане Митницею.
Заслухавши захисника ОСОБА_2, який підтримав доводи апеляційної скарги і наполягала на її задоволенні, представників митниці, які заперечували проти доводів апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.
Ст. 484 Митного Кодексу України передбачає адміністративну відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів. Транспортних засобіх комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
З матеріалів справи вбачається, що 10.12.2014 року у торговому повільні магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 був виявлений та вилучений товар - тютюнові та алкогольні вироби іноземного виробництва у кількості 418 пачок сигарет та 671 пляшку без марок акцизного податку України встановленого зразка, без маркування українською мовою, товаросупроводних та митних документів.
Статтею 4 Митного кодексу України встановлено митні платежі, які складаються з мита, акцизного збору із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) (п. 27).
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст. 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», імпорт, експорт та оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Відповідно до абзацу 4 п. 17 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджено постановою Кабінету міністрів України від 27.12.10 № 1251, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або сплати податку не в повному обсязі товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Пунктом 19 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2010 № 1251, визначено, що наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердження сплати акцизного податку та легальності ввезення товару.
У разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється, що передбачено п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України.
Враховуючи відсутність марок акцизного податку України, виготовлених Державним підприємством «Поліграфічним комбінатом «Україна» та маркування українською мовою, а також товаротранспортних та митних документів на зазначені напої, вони не могли бути оформлені органом доходів і зборів для ввезення на митну територію України та є такими, що ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, зазначений товар «тютюнові та алкогольні вироби іноземного виробництва», в органах доходів і зборів України не оформлювався та ввезений на митну територію
Постановою судді Апеляційного суду Донецької області від 19 березня 2015 року встановлено, що власником тютюнових та алкогольних виробів іноземного виробництва у кількості 418 пачок сигарет та 671 пляшку без марок акцизного податку України встановленого зразка, без маркування українською мовою, товаросупроводних та митних документі, які були виявлені та вилучені 10.12.2014 року у торговому повільні магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 є ОСОБА_5, про що вона заявила при розгляді справи, а тому суддя суду першої інстанції обгрунтовано визнав її суб'єктом даного адміністративного правопорушення, передбаченого ст.484 МК України (а.с.42-43)
Доводи апеляційної скарги у той частині, що протокол був складений у відсутності ОСОБА_5 не можуть бути прийняті , як підстава для скасування постанови судді, оскільки з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 навмисно, з метою ухилення від відповідальності ухилялась від явки для складання протоколу. (а.с.12,13,18-29).
Також неспроможними є і доводи апеляційної скарги про закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки у відповідності із ч.2ст.467,488 МК України в разі розгляду судами справ про адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а про триваючи порушення митних правил, у тому числі, передбачені ст. 469,477-485 цього Кодексу. - не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень; провадження у справі про порушення митних правил вважається розпочатим з моменту складання протоколу про порушення митних правил.
Провадження у справі про порушення митних правил ОСОБА_5 було розпочато 3 квітня 2015 року, а тому як на час розгляду протоколу судом першої інстанції, так і на даний час строк притягнення до адміністративної відповідальності не закінчився.
Таким чином вважаю, що підстав для задоволення апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст.294 КУпАП України, суддя
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення,
Постанову судді Приморського районного суду від 14 травня 2015 року якою ОСОБА_5. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 484 МК України та призначене адміністративне стягнення у вигляді конфіскації на користь держави товарів : 418 пачок сигарет та 671 пляшок алкогольних напоїв на загальну суму 178714 грв.05 коп., зазначених у протоколі про правопорушення митних правил №0009/700000000/15 від 3 квітня 2015 року.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Донецької області Т.О.Шаліна