Справа № 159/5658/14-ц
Провадження № 6/159/55/15
м. Ковель 10 червня 2015 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Луньової Т.М.,
за участі секретаря Канашкової О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі заяву Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про встановлення способу та порядку виконання судового рішення у цивільній справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради,
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернулась до суду з заявою про встановлення способу та порядку виконання судового рішення у цивільній справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради, в частині стягнення з відповідача суми судових витрат.
Обґрунтовуючи вимоги заяви посилається на наступні обставини: Ковельською об'єднаною державною податковою інспекцією отримано для подальшого пред'явлення до виконання виконавчій лист, виданий Ковельським міськрайонним судом 29.01.2015 року у справі 159/5658/14-ц, в частині стягнення з Ковельської міської ради на користь держави судового збору у розмірі 243,60 грн.
Відповідно ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчий лист Ковельського міськрайонного суду у даній справі про стягнення з Ковельської міської ради на користь держави судового збору було скеровано до Ковельського управління державної казначейської служби України Волинської області. Однак, Ковельське управління державної казначейської служби України повернув виконавчого листа з тієї причини, що Ковельська міська рада в органах Державної казначейської служби не обслуговується.
На підставі наведеного, покликаючись на норми ст. 14,373ЦПК України заявник прохає встановити спосіб та порядок виконання виконавчого листа, виданого на виконання судового рішення від 17.11.2014 року у справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача державна інспекція сільського господарства України у Волинській області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1, про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради, в частині стягнення з відповідача суми судових витрат, шляхом стягнення судових витрат в сумі 243 грн. 60 коп. з відповідних рахунків виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області.
Будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду заяви, представник Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області ОСОБА_2 та представник Ковельської міської ради в судове засідання не з'явились, звернулась до суду з письмовими заявами про розгляд заяви у їх відсутності.
Інші учасники цивільного провадження, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду заяви, в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили.
Суд ухвалив розгляд заяви провадити у відсутності учасників цивільного провадження, які не з'явились в судове засідання.
Дослідивши матеріали цивільної справи та заяви, суд дійшов висновку, що заява про встановлення способу та порядку виконання судового рішення є підставною і підлягає задоволенню.
Згідно ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішень (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони, суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про розстрочку або відстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення у судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області у цивільній справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача державна інспекція сільського господарства України у Волинській області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1, про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради, позов задоволено повністю. Вирішено визнати незаконним та скасувати пункт 1 рішення Ковельської міської ради №34/17 від 21.02.2013 року «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» (відносно ОСОБА_1) та підпункту 3 пункту 3 рішення Ковельської міської ради №39/33 від 27.06.2013 «Про припинення права користування земельною ділянкою та надання громадян в оренду земельних ділянок». Стягнути з Ковельської міської ради Волинської області на користь держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три гривні) 60 коп.
28 січня 2015 року виконавчий лист від 17.11.2014 року у справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача державна інспекція сільського господарства України у Волинській області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1, про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради Ковельським міськрайонним судом за вихідним номером 1375/2/159/1288/14/15 було скеровано Ковельській ОДПІ для виконання в частині стягнення судового збору.
Відповідно ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчий лист Ковельського міськрайонного суду у даній справі про стягнення з Ковельської міської ради на користь держави судового збору Ковельською ОДПІ було скеровано до Ковельського управління державної казначейської служби України Волинської області.
Відповідно до п.2 Порядку виконання рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року №845, боржники - це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.
Згідно п.7.1 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2012 р. за № 1569/21881 відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду місцевих бюджетів місцеві фінансові органи проводять розподіл коштів загального фонду місцевих бюджетів з урахуванням зареєстрованих фінансових зобов'язань (крім оплати праці та нарахувань на заробітну плату та виділення коштів для надання кредитів) та подають органам Казначейства розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів (додаток 16 до цього Порядку) на паперових та електронних носіях у розрізі головних розпорядників. Розпорядження про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів затверджується головою місцевого органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування) або, за його дорученням, одним з його заступників (керівником фінансового органу). У розпорядженні зазначаються особові рахунки головних розпорядників або, якщо головні розпорядники відповідного місцевого бюджету не мають мережі підвідомчих установ, зазначаються їх реєстраційні рахунки.
Головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, передбаченими Законом про Державний бюджет України є органи, уповноважені Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України забезпечувати їх діяльність, в особі їх керівників, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України та інші спеціалізовані суди; установи та організації, які визначені Конституцією України або входять до складу Кабінету Міністрів України, в особі їх керівників;2) за бюджетними призначеннями, передбаченими бюджетом Автономної Республіки Крим, - уповноважені юридичні особи, що забезпечують діяльність Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, а також міністерства та інші органи влади Автономної Республіки Крим в особі їх керівників; 3) за бюджетними призначеннями, передбаченими іншими місцевими бюджетами є керівники місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад та їх секретаріатів, керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад.
Відтак Ковельська міська рада в органах Державної казначейської служби не обслуговується.
Згідно ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. 14,373 ЦПК України, ст. п.7.1 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»,
Заяву задовольнити повністю.
Встановити спосіб та порядок виконання виконавчого листа, виданого на виконання судового рішення від 17.11.2014 року у справі 159/5658/14-ц провадження №2/159/1288/14 за позовом Ковельського міжрайонного прокурора до Ковельської міської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача державна інспекція сільського господарства України у Волинській області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1, про визнання незаконними та скасування рішень Ковельської міської ради, в частині стягнення з Ковельської міської ради суми судових витрат в розмірі 243,60 грн., шляхом стягнення судових витрат в сумі 243 грн. 60 коп. з відповідних рахунків виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрйонний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Головуюча: Т.М.Луньова