Ухвала від 04.06.2015 по справі 286/658/15-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Невмержицький С.С.

Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.

ПОСТАНОВА

іменем України

"04" червня 2015 р. Справа № 286/658/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Зарудяної Л.О.

Іваненко Т.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "04" березня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа, поданого на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі, зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира прийняти від Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі та виплатити йому кошти, передбачені ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», встановити судовий контроль за виконанням судового рішення, прийнятого за результатами розгляду даного позову, зобов'язавши управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили подати суду звіт про виконання судового рішення, мотивуючи тим, що постановою суду від 31.03.2011 року Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області було зобов'язано провести донарахування вищевказаних коштів, відповідні нарахування проведено, але відповідач будучи розпорядником коштів їх не виплачує, що призвело до порушення його прав.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 04 березня 2015 року позов задоволено повністю.

Визнано протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа, поданого 28.11.2014 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі та відмови виплатити ОСОБА_3 доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року, визначену ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам встановленим Законами України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу.

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 24.11.2014 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі .

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити ОСОБА_3 нараховану відповідно до постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року, визначену ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам встановленим Законами України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову.

Справа розглядається в порядку письмового провадження у відповідності до приписів п. 3 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області провести донарахування ОСОБА_3 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення ( ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») за період з 1 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року в розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених Законами України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу, та подати розрахункові документи відповідно до п.6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.05, до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2012 року апеляційну скаргу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області повернуто разом із доданими матеріалами та копією цієї ухвали.

На виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2011 року у справі №2а-2923/11 Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області від 28.11.2014 року надало Управлінню праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира розрахунковий лист, згідно якого за період з 1 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року позивачу донараховано доплату за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 7134,07 грн., що підтверджується розрахунковим листом Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області за листопад 2014 року.

Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира № 4734/09 від 02.12.2014 року, розрахунок на відшкодування виплати підвищеної праці за роботу на території радіоактивного забруднення на виконання постанови Овруцького районного суду по справі №2а-2923/11 взято до відома. Управління праці та соціального захисту населення районної ради не є прибутковою організацією, а являється розпорядником коштів Державного бюджету лише в межах бюджетних асигнувань, встановлених Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

Відповідно до п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року, нарахування коштів за ст.39 Закону проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Відповідно до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.

Виходячи з викладеного, управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира, будучи уповноваженим органом та розпорядником коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов'язане прийняти, перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунки, надані Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області, та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, а також виплатити позивачу кошти, нараховані згідно постанови суду за місцем роботи позивача.

Проте, колегія суддів наголошує, що доплата до заробітної плати проводиться за місцем роботи, а не безпосередньо УПСЗН. Отже, не зареєструвавши та не взявши до обліку поданий Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області розрахунок, відповідач порушив права саме роботодавця, тобто Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області. Таким чином з вказаним позовом має звертатися саме Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області.

Відповідно до п. 4 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира задовольнити. Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "04" березня 2015 р. скасувати.

Прийняти нову постанову.

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.В. Кузьменко

судді: Л.О. Зарудяна

Т.В. Іваненко

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10014

4-третій особі: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області - майдан Соборний, 1,м.Житомир,10014,