Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"02" червня 2015 р.Справа № 922/1979/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
за участю сторін:
ліквідатора : Бреус Р.А.
представника кредитора (ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області) : Коровкіна Л.В., дов. № 3962/9/20-30-10-19 від 30.07.2014 року
Піскун Н.В., дов. № 961/9/20-30-10-19 від 24.02.2015 року
представник кредитора ( ПрАТ "Ді Ем Ді") : не з'явився
представник кредитора ( ПП " Гирон") : не з'явився
представник кредитора ( ТОВ " КУА Траст Центр") : не з'явився
розглянувши заяву ТОВ " КУА Траст Центр" ( вх. № 21033) з грошовими вимогами до боржника
По справі за заявою Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Прогрес"
до Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Прогрес"
про визнання банкрутом
Постановою суду від 28.04.2015 року визнано товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Прогрес" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором товариства призначено голову ліквідаційної комісії Бреуса Р.А. та встановлено строк для пред'явлення кредиторами своїх вимог до боржника - один місяць з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
25.05.2015 року до суду надійшла заява ТОВ " КУА Траст Центр" ( вх. № 21033) з грошовими вимогами до боржника у розмірі 179942265,00 грн.
Ухвалою суду від 27.05.2015 року прийнято до розгляду заяву ТОВ " КУА Траст Центр" з грошовими вимогами до банкрута та призначено її розгляд в судовому засіданні на 02.06.2015 року.
В судове засідання представник кредитора не з'явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином згідно вимог діючого законодавства. Проте до суду від ТОВ " КУА Траст Центр" надійшла заява ( вх. № 22208) про розгляд справи за відсутності представника кредитора та пояснення щодо заяви з кредиторськими вимогами, відповідно до яких кредитор уточнює заявлені раніше грошові вимоги та підтверджує їх у розмірі 179912265,00 грн.
Присутній в судовому засіданні ліквідатор надав суду звіт ліквідатора (вх. № 22130), відповідно до якого грошові вимоги ТОВ " КУА Траст Центр" визнані ним в повному обсязі та включені до реєстру вимог кредиторів згідно з черговістю.
Розглянувши матеріали справи, заяву кредитора з вимогами до банкрута, судом встановлено наступне.
На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 29.04.2015 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 17486. Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника.
Заява ТОВ " КУА Траст Центр" з грошовими вимогами до боржника надійшла до суду у встановлені ч.3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строки.
В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на те, між ТДВ "СК "Прогрес" та ТОВ " КУА Траст Центр" був укладений договір купівлі - продажу цінних паперів № БД-010914-1Ю/БВ-1, відповідно до умов зазначеного договору ТДВ "СК "Прогрес" (покупець) приймає та оплачує, а продавець ТОВ "КУА Траст Центр" передає такі цінні папери ( акції прості іменні) у власність Покупця на умовах цього договору.
Відповідно до п.1.2 договору загальна сума договору становить 125 000 000,00 грн.
Згідно з п.2.1 договору покупець повинен сплатити продавцю загальну суму договору згідно п.1.2 шляхом безготівкового переказу з поточного рахунку Покупця на поточний рахунок Продавця у строк до "30" грудня 2014 року, з призначенням платежу : "сплата за акції прості іменні, які знаходяться в депозитарній системі, згідно договору купівлі - продажу цінних паперів №БД-010914-1Ю/БВ-1 від 01.09.2014 року. Без ПДВ."
Відповідно до п.3.4 договору передача цінних паперів від продавця до покупця посвідчується складанням акту прийому - передачі цінних паперів, який підписують повноважні представники сторін.
На виконання вищезазначеного договору ТОВ "КУА Траст Центр" виконав свої зобов'язання належним чином та передав цінні папери на загальну суму 125000000,00 грн., що підтверджується актом прийому - передачі цінних паперів від 02.10.2014 року по договору купівлі - продажу цінних паперів №БД-010914-1Ю/БВ-1 від 01.09.2014 року.
Проте, боржник власні зобов'язання з оплати вартості цінних паперів за договором не виконав, у зв'язку з чим у ТДВ "СК "Прогрес" існує заборгованість перед кредитором у розмірі 125000000,00 грн.
25 грудня 2014 року між ТДВ "СК "Прогрес" та ТОВ " КУА Траст Центр" була укладена додаткова угода №1 до договору купівлі - продажу цінних паперів №БД-010914-1Ю/БВ-1 від 01.09.2014 року.
Згідно з п.1.2 додаткової угоди загальна сума договору становить 211 414 265,00 грн.
Відповідно до п.2 додаткової угоди у зв'язку із зміною кількості цінних паперів та загальної суми договору Продавець (ТОВ " КУА Траст Центр") зобов'язаний згідно п.1.1 Додаткової угоди №1 від 25 грудня 2014 року до договору купівлі - продажу цінних паперів № БД-010914-1Ю/БВ від "01" вересня 2014 року здійснити переказ, а покупець забезпечити отримання різниці цінних паперів у кількості 6 913 141,00 (шість мільйонів дев'ятсот тринадцять тисяч сто сорок одна) шт., шляхом надання Продавцем Депозитарній установі, у якій від Продавця, шляхом надання Продавцем Депозитарній установі, у якій обліковуються цінні папери, розпорядження на списання цінних паперів з рахунку Продавця у цінних паперах та надання Покупцем Депозитарній установі, у якій обліковуються цінні папери, розпорядження про зарахування цінних паперів на рахунок Покупця у цінних паперах. Вартість цінних паперів, що передаються становить 86 414 265,00 грн.
На виконання вищезазначеної додаткової угоди №1 кредитор виконав свої зобов'язання належним чином та передав у власність покупця, а покупець прийняв на умовах Договору цінні папери на загальну суму 211414265,00 грн., що підтверджується актом прийому - передачі цінних паперів №2 від 26.12.2014 року до договору купівлі - продажу цінних паперів №БД-010914-1Ю/БВ-1 від 01.09.2014 року.
Заборгованість за вказаним договором була частково погашена на загальну суму 31 502 000,00 грн., внаслідок чого непогашена заборгованість становить 179912265,00 грн., що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків за період вересень 2014 - травень 2015 р. між ТОВ " КУА Траст Центр" та ТДВ "СК "Прогрес".
Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до п.3 ст.95 Закону, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб -сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що вимоги ТОВ " КУА Траст Центр" є обґрунтованими, визнані ліквідатором, суд вважає за необхідне визнати вимоги кредитора та зобов'язати ліквідатора включити їх до реєстру вимог кредиторів згідно з черговістю.
Керуючись ст. 37-41, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, -
1. Визнати вимоги кредитора ТОВ " КУА Траст Центр" на загальну суму 179912265,00 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги.
2. Включити до реєстру вимог кредиторів у першу чергу заборгованість зі сплати судового збору на суму 1218,00 грн.
Ухвалу направити ліквідатору, кредитору-заявнику.
Суддя Швидкін А.О.