Постанова від 02.06.2015 по справі 816/1058/15-а

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/1058/15-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шевченко О.С.,

представника позивача - Крещик Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Публічного акціонерного товариства "Лтава" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -

ВСТАНОВИВ:

31 березня 2015 року Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві /надалі - позивач/ звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Лтава" /надалі - відповідач; ПАТ "Лтава"/, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 13.05.2015 /том 1 а.с. 191/, про відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за списком № 2 у розмірі 59147 грн. 13 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ПАТ "Лтава" не погашає заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2, що за грудень 2014 року та січень 2015 року становить 59147 грн. 13 коп. Оскільки вказана сума витрат не була сплачена відповідачем самостійно, ця сума підлягає стягненню у судовому порядку.

09 квітня 2015 року до суду надійшли письмові заперечення проти позову, у яких відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що призначення пенсій гр. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 відбулось з порушенням вимог судового рішення. Зазначає, що позивачем безпідставно включено до розрахунків фактичних витрат відомості про виплату та доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8, оскільки вказані громадяни працювали на заводі "Комплект" ДВО "Лтава", а ПАТ "Завод "Лтава" не є правонаступником заводу "Комплект" ДВО "Лтава". Пояснює, що гр. ОСОБА_9 та ОСОБА_10 досягли пенсійного віку, а відтак, їм припинено виплату пенсій на пільгових умовах /том 1 а.с. 25-31/.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча в матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи /том 2 а.с. 13/.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи викладене та беручи до уваги, що відповідачем надано письмові заперечення проти позову, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідач ПАТ "Завод "Лтава" /ідентифікаційний код 14308479/ зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві.

Згідно з пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію на пільгових умовах: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Відповідно до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV /в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин/ пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Аналіз даної норми є підставою для висновку про те, що відносно осіб, які набули право на отримання пенсій за віком на пільгових умовах, що передбачені статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", зберігається той порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій, який діяв до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто до 01.01.2004.

Суд зазначає, що до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" діяв Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 №400/97-ВР.

Пунктом 1 статті 1 вказаного Закону визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до абзацу 3 пункту 1 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 % від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 пункту 1 статті 2 цього Закону.

При цьому, частиною 4 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.

Згідно пункту 1 постанови Верховної Ради України від 06.12.1991 №1931-XII Закон України "Про пенсійне забезпечення" введено в дію з 01.01.1992 - в частині норм, що стосуються призначення і виплати пенсій та коригування рівнів пенсій, призначених до введення цього Закону.

Відповідно до статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах:

а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством;

б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Відтак, право на пенсію відповідно до статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має особа, яка набула необхідний стаж роботи із шкідливими і важкими умовами праці, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах до 01.01.1992 і після цієї дати не працювала на цих роботах. Наявності атестації робочих місць в даному випадку не вимагається. Водночас, особі, яка до і після 01.01.1992 працювала на роботах, передбачених списками №1 та №2, пенсія призначається відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з урахуванням результатів атестації робочих місць.

Зі змісту долучених до матеріалів справи копій розрахунків стажу судом встановлено, що гр. ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_4 здобули необхідний трудовий стаж працюючи до і після 01.01.1992, а тому пенсії їм призначено відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" /том 1 а.с. 52-53, 60-61, 75, 101-102, 104-105, 112-113, 133-134/.

Дану обставину також підтверджено залученими до матеріалів справи копіями довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній /том 1 а.с. 54, 62, 76, 103, 105 - зі звороту, 114/.

З огляду на викладене, суд відхиляє доводи відповідача про те, що гр. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 пенсію безпідставно призначено відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а не згідно статті 100 вказаного Закону.

Слід зазначити, що гр. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 пенсію призначено на виконання вимог судових рішень.

Так, постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 28.08.2013 у справі №554/7065/13-а, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 27.11.2013, Управління Пенсійного фонду в Октябрському районі м. Полтави зобов'язано зарахувати період роботи ОСОБА_2 з 01.07.1986 по 23.06.1996 на ПАТ "Завод "Лтава" на посаді пресувальника виробів з пластмас до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком згідно з пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Зобов'язано Управління Пенсійного фонду в Октябрському районі м. Полтави призначити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2 "Виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" та згідно з пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 з 11.01.2013 /том 1 а.с. 135-140/.

Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 27.05.2013 у справі №554/170/13-а, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду, зобов'язано відділ пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду в Октябрському районі м. Полтави усунути допущені порушення прав ОСОБА_3 шляхом нарахування пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2 /том 2 а.с. 3-9/.

Постановою Полтавського районного суду Полтавської області від 12.01.2012 у справі №1625/2а-5205/11, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2012, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі призначити та нарахувати пенсію ОСОБА_4 за віком на пільгових умовах за списком №2, починаючи з 02.08.2011 /том 1 а.с. 106-109/.

Постановою Київського районного суду м. Полтави від 22.09.2014 у справі № 552/5674/14-а, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.11.2014, зобов'язано Управління Пенсійного фонду Київського району м. Полтави призначити та виплачувати ОСОБА_6 пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно з ч. 1 п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 20 лютого 2014 року /том 1 а.с. 77-78, 181-183/.

Дані судові рішення набрали законної сили, доказів їх зміни чи скасування суду не надано.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання судового рішення Управлінням Пенсійного фонду складено протокол № 693 від 20.11.2014 про призначення ОСОБА_6 пенсії з 20.02.2014 /том 1 а.с. 75/.

Зі змісту розрахунку стажу гр. ОСОБА_6 судом встановлено, що до пільгового стажу вказаній особі зараховано період роботи на Полтавському АТ "Лтава" з 01.05.1980 по 31.12.1994, з 01.01.1995 по 31.12.1995, з 01.01.1996 по 31.12.1996, з 01.01.1997 по 31.12.1997, з 01.01.1998 по 01.09.1998 /а.с. 75 зворот/.

Залученою до матеріалів справи довідкою ВАТ "Завод "Лтава" № 208 від 07.2001 підтверджено, що гр. ОСОБА_6 працював в ВАТ "Лтава" шліфувальником металевих виробів та інструмента абразивними кругами сухим способом з 01.05.1980 по 01.09.1998 /том 1 а.с. 76/.

До розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_6, що надісланий відповідачу з 2015 року включено суму витрат в розмірі 37747 грн. 74 коп., що становить 100 % /том 1 зворот а.с. 9/. До розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_6, що надісланий відповідачу з грудня 2014 року включено суму витрат в розмірі 3657 грн. 22 коп., що становить 100 % /том 1 зворот а.с. 14/.

Склад витрат та їх фактичне понесення позивачем підтверджується довідкою № 1217 про отримання ОСОБА_6 пенсії за віком за списком № 2 за період лютий 2014 року - січень 2015 року в загальному розмірі 41404 грн. 96 коп.

Таким чином, відповідач зобов'язаний відшкодувати витрати позивача на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_6 за лютий 2014 року - січень 2015 року в розмірі 41404 грн. 96 коп. /том 1 а.с. 192/.

Що стосується доводів відповідача про неправомірність повторного включення до розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_9 та продовження включення витрат на виплату пенсії гр. ОСОБА_10 на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску", що набрав чинності 28.04.2013, суд виходить з наступного.

Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону №400/97-ВР (в редакції до 28.04.2013) для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску" від 04.04.2013 №184-VII, що набув чинності 28.04.2013, внесено зміни в абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97.

Відповідно до абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону №400/97 з урахуванням внесених змін для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Таким чином, починаючи з 28.04.2013 підприємства та організації повинні вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій до набуття відповідними особами права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV.

При цьому, за правилами статті 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Судом встановлено, що ОСОБА_9 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 /том 1 а.с. 52/, а ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_2 /том 1 а.с. 101/.

За правилами статті 26 Закону №1058-IV право на пенсію за віком у ОСОБА_9 виникає ІНФОРМАЦІЯ_3, а у ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_4, тому відповідно обов'язок відповідача з відшкодування спірних витрат припиняється з наступного дня після досягнення цими особами пенсійного віку.

Враховуючи те, що законом в даному випадку обов'язок з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій покладено на підприємство, яким є ПАТ "Завод "Лтава" і обставина, яка його припиняє, на момент виникнення спірних відносин, ще не настала, суд дійшов висновку про правомірність включення до розрахунків пенсій гр. ОСОБА_9 та ОСОБА_10

Аналогічна позиція викладена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 10.12.2014 у справі № К/800/51587/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до ПАТ "Завод "Лтава" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій /том 1 а.с. 207-210/.

Відносно посилань відповідача на те, що підприємство закінчило відшкодування виплати пенсій ОСОБА_9 до 28.04.2013 та ОСОБА_13 до 04.02.2014, а тому дія Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску" від 04.04.2013 №184-VII не може поширюватися на підприємство, суд вважає за необхідне зазначити, що Закон України від 04.04.2013 №184-VII врегулював правовідносини щодо відшкодування пільгових пенсій після набрання ним чинності, а відтак принцип незворотності дії в часі закону не порушено.

Стосовно наявності у відповідача обов'язку з відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_5, суд виходить з наступного.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.05.2014 у справі № 552/1238/14-а, яка набрала законної сили, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтави призначити ОСОБА_5 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до п. "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з 03.12.2013 /том 1 а.с. 99-100/.

На виконання судового рішення Управлінням Пенсійного фонду видано розпорядження №1/5493 від 24.06.2014 про призначення ОСОБА_5 пенсії з 03.12.2013 /том 1 а.с. 94/.

Зі змісту розрахунку стажу гр. ОСОБА_5 судом встановлено, що до пільгового стажу вказаній особі зараховано період роботи на Полтавському АТ "Лтава" з 17.01.2002 по 31.12.2003 та з 01.01.2004 по 01.01.2006 /а.с. 94 - зворот/.

Залученою до матеріалів справи довідкою ПАТ "Завод "Лтава" від 26.11.2013 № 4634 підтверджено, що гр. ОСОБА_5 працював на заводі з 17.01.2002 по 01.01.2006 за професією електрогазозварника, що віднесена до списку №2, та виконував електрогазозварювальні роботи повний робочий день, був зайнятий різанням та ручним зварюванням /том 1 а.с. 95/.

До кожного розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_5, що надіслані відповідачу з грудня 2014 року та з 2015 року, включено суму витрат в розмірі 481 грн. 60 коп., що становить 31,69 % /том 1 а.с. 14/.

Таким чином, відповідач зобов'язаний відшкодувати витрати позивача на виплату і доставку пільгових пенсій гр. ОСОБА_5 за грудень 2014 року - січень 2015 року, які з урахуванням переплати - 481 грн. 61 коп. становлять 481 грн. 59 коп. (481 грн. 60 коп. + 481 грн. 60 коп. - 481 грн. 61 коп.) /том 1 а.с. 192/.

Згідно з пунктом 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

У відповідності до приписів пункту 6.4 вищезазначеної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підприємства, згідно вимог пункту 6.7 Інструкції, щомісяця до 25-го числа повинні вносити до Пенсійного фонду України зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем на адресу ПАТ "Завод "Лтава" надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з грудня 2014 року разом із супровідним листом від 11.12.2014 № 16533/02-11 /том 1 а.с. 12-15/, які отримані відповідачем 16.12.2014 /том 1 а.с. 12 зворот/.

Також позивачем на адресу ПАТ "Завод "Лтава" надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2015 року разом із супровідним листом від 19.01.2015 № 724/02-11 /том 1 а.с. 7-11/, які отримані відповідачем 21.01.2015 /том 1 а.с. 7 зворот/.

Однак, обов'язку щодо відшкодування Пенсійному фонду України витрат на виплату і доставку пільгових пенсій відповідач не виконав, що підтверджується витягом з картки особового рахунку відповідача /том 1 а.с. 193/.

За наведених вище фактичних обставин справи суд дійшов висновку про наявність у відповідача обов'язку з відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2 громадянам ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_4, ОСОБА_14 за грудень 2014 року - січень 2015 року, які з урахуванням переплати, у тому числі, здійсненої по громадянам ОСОБА_15, ОСОБА_12, ОСОБА_16 /том 1 а.с. 192/ становлять 53292 грн. 44 коп.

Щодо правомірності включення до розрахунків фактичних витрат гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8, суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, громадянам ОСОБА_7 та ОСОБА_8 пенсію на пільгових умовах призначено з урахуванням періодів роботи вказаних громадян на заводі "Комплект" виробничого об'єднання "Лтава".

Разом з тим, відповідач стверджує, що ПАТ "Завод "Лтава" не є правонаступником заводу "Комплект" ДВО "Лтава".

Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.09.2014 у справі № 816/4493/13-а за позовом ПАТ "Завод "Лтава" до Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, яка набрала законної сили 02.09.2014, встановлено, що ПАТ "Завод "Лтава" не являється правонаступником заводу "Комплект", адже останній, будучи відокремленою виробничою одиницею без права юридичної особи, припинив свою діяльність разом з припиненням Полтавського державного виробничого об'єднання "Лтава" 30 березня 2006 року /том 1 а.с. 32-34/.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 09.02.2015 у справі № К/800/52570/14 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління пенсійного фонду Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 14 липня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 вересня 2014 року у справі № 816/4493/13-а /реєстраційний номер рішення Єдиному державну реєстрі судових рішень 42627508/.

Таким чином, у позивача відсутній обов'язок щодо відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пільгових пенсій громадянам, до пільгового стажу яких зараховано, окрім іншого, періоди роботи на заводі "Комплект" ВО "Лтава".

З приводу посилань позивача на судові рішення, якими органи Пенсійного фонду зобов'язано призначити пенсію на пільгових умовах за списком №2 гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8 суд звертає увагу на те, що вказаними судовими рішеннями не встановлено будь-яких фактів правонаступництва заводу "Комплект" виробничого об'єднання "Лтава", а лише зобов'язано управління Пенсійного фонду призначити, нарахувати та виплачувати гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 "Виробництв, робіт, професій посад і показників на роботах із шкідливими і важкими у мовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає прав на пенсію за віком на пільгових умовах" та згідно із пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" /том 1 а.с. 80-81, 83-93,117-132/.

Отже, зважаючи на те, що ПАТ "Завод "Лтава" не є правонаступником заводу "Комплект" виробничого об'єднання "Лтава", у відповідача відсутній обов'язок з відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2 гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8 за грудень 2014 року та січень 2015 року, які з урахуванням вказаної позивачем переплати по гр. ОСОБА_7 в розмірі 0,03 грн. становлять 5854 грн. 69 коп. /том 1 а.с. 192/.

Згідно з частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Публічного акціонерного товариства "Лтава" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій задовольнити частково.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Лтава" (код ЄДРПОУ 14308479) на користь Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві (код ЄДРПОУ 22529735) невідшкодовану суму витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2, в сумі 53292 грн. 44 коп. (п'ятдесят три тисячі двісті дев'яносто дві гривні сорок чотири копійки).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 08 червня 2015 року.

Суддя С.С. Сич