10 квітня 2009 року Справа №2-а-1024/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд Тернопільської області в складі
головуючого судді Мартиць О.І.
при секретарі Саланді О.М.
з участю прокурора Стадника В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Гусятинського району Тернопільської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Тернопільської області до державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
Прокурор Гусятинського району Тернопільської області звернулося до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Тернопільської області до державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське», в якому просить зобов'язати відповідача відшкодувати витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 18292 грн.09 коп.
В обгрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до розділу 15 п. п. 2,3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах підлягають відшкодуванню підприємствами, на яких сформувався пільговий стаж особи - пенсіонера. Відповідач по справі -ДП «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське» є платником збору до Пенсійного фонду України і об'єктом його оподаткування являються також і витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. «а»-«б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зокрема пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_8, ОСОБА_10.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Представник відповідача в суд не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про місце, день і час слухання справи, що не перешкоджає розгляду справи по суті за наявності достатніх документів про права і обов'язки сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача суд встановив наступні обставини.
Відповідач по справі - державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське» зареєстроване Гусятинською районною державною адміністрацією Тернопільської області 20.10.1998 року як юридична особа і згідно довідки Головного управління статистики у Тернопільській області № 07-136 значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
У відповідності до ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування і зобов'язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного фонду у розмірі та строки, визначені чинним законодавством.
Згідно п.3 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» обчислення страхових внесків територіальними відділеннями Пенсійного фонду України здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
За нормами п.6.1 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 128/2004, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно п.6.8 п.6 вказаної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду України зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, а саме відповідно до п. п. «а»-«б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Як підтверджено матеріалами справи, зокрема розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «а»-«б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за 2008 рік, січень 2009 року, розрахунком боргу, актом звірки взаємних розрахунків між Пенсійним фондом та ДП «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське» за відповідачем рахується заборгованість по виплаті та доставці пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.03.2009 року в сумі 18292,09 грн.
Факт призначення пільгових пенсій відповідно до п. п «а»-«б»-«з» ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_9. ОСОБА_8, ОСОБА_10., які працювали у відповідача підтверджується документами про призначення пільгових пенсій, які знаходяться в матеріалах справи.
Судом не здобуто будь-яких доказів про погашення відповідачем боргу та сплати витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на загальну суму 18292,09 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, грунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені в установленому порядку відповідачем, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6,11,86,158,163,186 КАС України, ст. 13 п. п «а»-«б»-«з» Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», п.3 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд,-
Позов задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хоростківське» (м. Хоростків, вул. Незалежності, 19, Гусятинського району Тернопільської області, код 30003440) в користь управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Тернопільської області (смт. Гусятин, вул. Незалежності, 50, р/р 256003001 в Гусятинському відділенні № 6600 ВАТ «Державний ощадний банк», МФО 398080, код 14042096) 18292 (вісімнадцять тисяч двісті дев'яносто дві) грн. 09 коп. заборгованості по витратах на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах..
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, у строк, встановлений для її подання.