Категорія 6.7
Справа № 2-а-871/09/1970
09 квітня 2009 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кисильової О.Й
при секретарі - Митко В.В.,
за участю: представника позивача - Мартинович С.Б.,
представника відповідача - Пельц Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача - Підгаєцької районної державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення зайво отриманих коштів,
встановив:
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулося до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача - Підгаєцької районної державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення зайво отриманих коштів.
Представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі й обґрунтувала їх тим, що начальником контрольно-ревізійного відділу в Підгаєцькому районі проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Підгаєцької районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.02.2006 року по 30.09.2008 року, про що складено Акт від 25.11.2008 року № 28-21/55. Ревізією встановлено, що протягом 2006-2008 років ветеринарною лікарнею нараховувались та сплачувались внески до Пенсійного фонду від суми оплати праці сторожа ОСОБА_1, який є інвалідом III групи, по ставці в розмірі, 32 %, замість 4 %. Внаслідок неправомірного нарахування страхових внесків відповідачем зайво отримано кошти в розмірі 4559 грн. 09 коп., які підлягають стягненню на користь Державного бюджету України. 08.12.2008 року начальнику Підгаєцької райлікарні ветеринарної медицини направлено Вимогу про усунення виявлених ревізією порушень. 15.01.2009 року позивачем отримано інформацію про невиконання вимоги, оскільки відповідач не приймає звіт із змінусованою сумою.
Представник відповідача, заперечуючи проти позову, суду пояснила, що 15.12.2006 року відповідачем було проведено перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Підгаєцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини. Перевіркою не встановлено, що в даній установі працює інвалід, оскільки громадянином ОСОБА_1, який працював у той час на посаді сторожа, не пред'явлено адміністрації ветлікарні виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності. Подання до Пенсійного фонду копії цієї виписки і є підставою для застосування відповідачем ставки внесків у розмірі 4 %, а тому застосування ставки в розмірі 32 % вважає правомірним.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до п. 8, п. 9 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХН Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в областях надається право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства; звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до пункту 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України для підприємств, установ, організацій (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку), де працюють інваліди, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначаються окремо за ставкою 4 відсотки сум фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат. Документом, що дає право на застосування ставки в розмірі 4 %, є завірена виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.
Таким чином, в судовому засіданні досліджено та підтверджено факт безпідставного обчислення та сплати Підгаєцькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини внесків до Пенсійного фонду за ставкою в розмірі 32 %, а тому зайво отримані відповідачем кошти в сумі 4559 грн. 09 коп. підлягають стягненню у доход Державного бюджету України.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,-
постановив:
Позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача - Підгаєцької районної державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення зайво отриманих коштів - задовольнити.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі на користь Державного бюджету України зайво отримані кошти в сумі 4559 грн. 09 коп. за реквізитами: ГУДКУ в Тернопільській області, державний бюджет в Підгаєцькому районі, ідентифікаційний код 23588102, МФО 838012, р/р 31412544700445, призначення платежу-інші надходження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.