Постанова від 28.05.2015 по справі 592/3977/15-а

Справа №592/3977/15-а

Провадження №2-а/592/149/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2015 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:

головуючого судді - Косолап М.М.,

за участю секретаря - Кириченко В.О.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представників відповідачів - Коваленко Ю.М., Васильченко Ю.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ковпаківського районного суду м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що з 2004 р. є пенсіонером Міністерства оборони, звільнений за станом здоров'я з посади «начальник науково-дослідної лабораторії-провідний науковий співробітник наукового центру Військового інституту РВіА Сумського державного університету». Нарахування та виплату пенсії здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області). Звернувшись із запитом до ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо розміру грошового забезпечення, отримав відповідь що, відповідно до схем, затверджених наказами Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377 та від 27.11.2013 р. № 814 розмір посадового окладу начальника науково-дослідної лабораторії наукового центру становить 1520 гривень, та відповідно до наказу Міністра оборони України від 26.03.2012р. № 165 (далі наказ № 165) розмір премії становить 90%. Звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області для отримання інформації про розмір та складові його пенсії станом на 01.01.2014 р. та проведення процедури перерахунку пенсії. З відповіді дізнався, що розмір його пенсії станом на 01.01.2014 р. розрахований з посадового окладу 1150 грн. та премії - 10%. Потім знову звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з проханням провести перерахунок пенсії згідно наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 р. № 814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» (далі - наказ № 814), проте відповідач йому відмовив з посиланням на ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ), зазначивши, що рішення про перерахунок раніше призначених пенсій може бути прийняте лише КМУ. Також відповідач відмовився подавати Список до ІНФОРМАЦІЯ_1 на його прізвище, ім'я, по-батькові для отримання Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно наказами № 814 та № 165. Вказує, що своєчасний перерахунок пенсії та виплата заборгованості не була проведена саме з вини ГУ ПФУ в Сумській області, а тому, згідно ч. 2 ст. 55 Закону № 2262-XII нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Оскільки відповідач не провів своєчасний перерахунок і виплату пенсії просив суд: визнати дії та бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсійних виплат відповідно до вимог постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі постанова № 1294), а також наказу № 814 та наказу № 165 - неправомірними; зобов'язати Сумський обласний військовий комісаріат надати ГУ ПФУ в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії в повному обсязі, суворо керуючись додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 р. № 45 та вимогами наказу № 814 та наказу № 165; зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області, на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, здійснити перерахунок його пенсійних виплат в повному обсязі; з урахуванням збільшення: посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за роботу з таємними документами та нового розміру премії, відповідно до вимог постанови № 1294, а також наказів № 814 та № 165; зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області виплатити суму заборгованості пенсії з 01.01.2014 р. згідно частини 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» по день проведення перерахунку.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги з наведених підстав підтримав в повному обсязі і просив їх задовольнити. Суду зазначив, що після видання наказів Міністром оборони України від 28.07.2008 р. № 377 та від 27.11.2013 р. № 814 розмір посадового окладу начальника науково-дослідної лабораторії наукового центру становить 1520 грн. та відповідно до наказу Міністра оборони України від 26.03.2012р. № 165 розмір премії становить - 90%, проте пенсійний фонд здійснює нарахування його пенсії з окладу 1150 грн. та премії -10%. Дізнавшись про порушення його прав пенсійним фондом від інших військових пенсіонерів у листопаді 2014 р. він звернувся до відповідачів з заявами: до військкомату про надання інформації про надання довідки про грошове забезпечення військовослужбовців станом на 01.01.2014 р. згідно наказу № 814 та повідомити чи надавалась відповідна довідка до ГУ ПФУ в Сумській області, а до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.01.2014 р. на підставі наказу № 814. Тому вын був змушений звернутися до суду.

У судовому засіданні представник відповідача - ГУ ПФУ в Сумській області Коваленко Ю.М. в задоволенні позову просила відмовити. Суду зазначила, що нормативним актом, що регулює питання проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262 є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ від 13.02.08 р. № 45. Пенсійний фонд України не повідомляв головне управління про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям у зв'язку з виданням Міністром оборони України наказу № 814, а ІНФОРМАЦІЯ_2 не надсилав до головного управління довідки про розмір грошового забезпечення на виконання зазначеного наказу. Після 01.01.2008 р. КМУ рішень про зміну розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України не приймалось, тому підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу відповідно до наказу № 814 відсутні. Змінений постановою № 1294 розмір посадового окладу був підставою для проведення перерахунку призначених пенсій у 2008 році. Наказ № 165 був прийнятий з метою організації виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» і забезпечення виконання поставлених перед Збройними Силами України завдань, ефективного та економічного використання бюджетних коштів, своєчасного забезпечення військовослужбовців і працівників належними видами грошового та матеріально-технічного забезпечення. Характер та умови преміювання згідно цього наказу не є додатковим видом грошового забезпечення, що дає підстави для перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262. Така позиція неодноразово була висловлена Верховним Судом України.

У судовому засіданні представник відповідача - Сумського обласного військового комісаріату Васильченко Ю.В. суду зазначила, що на виконання постанови № 1294 був виданий наказ № 814, однак списків від головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області пенсіонерів для надання довідок для здійснення перерахунку пенсії не надходило, щодо задоволення позовних вимог покладаються на розсуд суду.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, вважає адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», звільнений з посади начальника науково-дослідної лабораторії - провідний науковий співробітник наукового центру Військового інституту РВіА Сумського державного університету» (а.с. 7 - 8, 23).

12.11.2014 р. позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 з заявою про надання довідки щодо розміру грошового забезпечення військовослужбовців станом на 01.01.2014 р. згідно наказу № 814 (а.с. 30).

На своє звернення отримав відповідь (від 17.11.2014 року № 11/1305), що відповідно до наказу № 814 розмір посадового окладу начальника науково-дослідної лабораторії наукового центру становить 1520 грн. З відповіді вбачається, що на виконання постанови КМУ від 23.04.2012 р. № 355 «Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» відділом соціального забезпечення була складена довідка про грошове забезпечення станом на 01 квітня 2012 року № 47370 від 11.06.2012 р. та в червні місяці надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Під час складання довідки були враховані вимоги Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 11.05.2012 р. № 248/3/6/876, а саме обчислення грошового забезпечення здійснене за посадами керівного, наукового та науково - педагогічного (педагогічного) складу офіцерів військових навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил України, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України - відповідно до схем, затверджених наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 та за розміром премії, установлений наказом Міністра оборони України від 26.03.2012 № 165 та складає: посадовий оклад - 1480,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років 35 % - 563,50 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50 % - 1086,75 грн., надбавка за роботу з таємними документами 15 % - 222,00 грн., премія 90 % - 1332,00 грн. Всього - 4814,25 грн. (а.с. 9).

13.11.2014 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про надання Списку на нього до Сумського ОМВК для отриманні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно наказом № 814 та проведення перерахунку пенсії згідно вказаного наказу (а.с. 11).

Відповідач ГУ ПФУ в Сумській області листом від 27.11.2014 р. № 639/К-11 відмовив позивачу у перерахунку його пенсії відповідно до наказу № 814, оскільки не передбачено проведення перерахунків пенсій у зв'язку з виданням міністерством власних наказів. (а.с. 12).

Згідно повідомлення про розмір пенсії ГУ ПФУ в Сумській області від 26.11.2014 р. № 4015 пенсія позивачу нарахована з врахування посадового окладу у розмірі - 1150 грн, премії - 10 % (а.с.13).

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.

Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (далі - постанова № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 3 постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 цієї постанови керівникам державних органів надано право в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 і 30 - 32 за аналогічними посадами.

На виконання п. 12 ч. 2 постанови № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України Міністром оборони України було видано Наказ від 27.11.2013 року N 814 - «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».

Тобто, Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри посадових окладів, а тому суд приходить до висновку, що наказ № 814, яким затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України, є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, оскільки змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення зазначених осіб - посадового окладу.

Аналогічна правова позиція щодо наказу Міністру оборони України, яким затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України (№ 377) викладена у постановах Верховного Суду України від 24.04.2012 року № 21-84а12, від 16.01.2013 року № 21-416а12, від 18.06.2013 року № 21-165а13, від 01.07.2014 р. № 21-252-а14, які за приписами ч. 1 ст. 244-2 КАС України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права та для всіх судів України.

Судом встановлено, що відповідач виплачує пенсію позивачу з урахуванням посадового окладу у розмірі 1150 грн., а наказом № 814 (Додаток 9) посадовий оклад начальника науково-дослідної лабораторії наукового центру визначено у розмірі 1520 грн.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу, визначеного наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814.

Посилання відповідача на те, що Пенсійний фонд України у відповідності до Порядку, встановленому постановою № 45 не повідомляв відповідача про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям у зв'язку з виданням Міністром оборони України наказу № 814 на думку суду є безпідставними.

Відповідно до п. 2 і п. 3 постанови № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Згідно пункту 13.8 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, що затверджене Наказом Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 р., на підставі списків обласні військові комісаріати та військова частина НОМЕР_1 готують для перерахунку пенсій довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій та в місячний строк подають їх до головних управлінь Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

Органи Пенсійного фонду самостійно не визначають розміри грошового забезпечення, і Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зможе здійснити перерахунок пенсії позивача лише за наявності довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що розрахований на підставі Наказу Міністерства оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України».

Таким чином, для здійснення захисту порушених прав позивача необхідно зобов'язати Сумський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Постановою № 1294 зокрема, Міністру оборони України дозволено здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказ Міністра оборони України № 165 від 26.03.2013 р. «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2012 рік» був виданий на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» і передбачав преміювання військовослужбовців - 90% посадового окладу, тобто його дія поширювалася у 2012 році тільки на працівників Міністерства оборони України, а не на осіб звільнених з військової служби, та яким уже призначена пенсія (а.с. 49 -54).

Відповідно до правової позиції викладеної у постановах Верховного Суду України від 04.11.2014 р. (№ 21-248а14), від 23.12.2014 р. (№ 21-569а14), від 31.03.2015 р. (№ 21-101а15) премія, яку встановлено наказами Міністра оборони, зокрема, наказами № 50, 576, 355 носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки. Отже, встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ.

Таким чином, розмір премії 10% який ГУ ПФУ у Сумській області враховує при виплаті та нарахуванні пенсії позивачу відповідає розміру, встановленому постановою КМУ № 1294, а тому підстави для нарахування премії позивачу у розмірі 90% - відсутні. Отже позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.

З Довідок наданих відповідачем вбачається, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснює нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням приписів постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 р., тобто порушень прав позивача в цій частині судом не встановлено, а тому вимоги в цій частині задоволенню не підлягають (а.с. 38-42).

Щодо вимог про зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області виплатити суму заборгованості пенсії з 01.01.2014 р. згідно частини 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» по день проведення перерахунку, суд зазначає наступне.

Статтею 55 вказаного закону передбачено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Предметом даного судового розгляду є саме спір щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу, а тому нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером відсутні.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що права позивача підлягають захисту, а позовні вимоги - частковому задоволенню.

Ухвалою суду від 28.05.2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01.04.2014 року по 26.10.2014 року залишені без розгляду внаслідок пропуску строку звернення до суду.

Зважаючи на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області відмовляючи в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» діяло не на підставі та не у спосіб, що передбачені законами України, з порушенням вимог ч. 3 ст. 2 КАС України, тому його дії слід визнати неправомірними.

Для здійснення захисту порушених прав позивача необхідно зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змін, внесених у розміри грошового забезпечення наказом Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України»; а Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області слід зобов'язати з надходження Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести відповідні виплатити із урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 27.10.2014 року.

В задоволенні інших позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до приписів ст. 94 КАС України суд стягує з Державного бюджету України на користь позивача понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 73 грн. 08 коп.

Керуючись ст.ст. 2, 6 - 9, 11, 69 - 71, 94, 160 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» - неправомірними.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змін, внесених у розміри грошового забезпечення наказом Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області з надходження Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести відповідні виплатити із урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 27 жовтня 2014 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її проголошення, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 02.06.2015 року.

Суддя М.М. Косолап