Справа № 825/1692/15-а
"28" травня 2015 р. м. Чернігів
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання незаконним та скасування розпорядження,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання незаконним та скасування Розпорядження Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області №484 від 19 грудня 2012 року в частині передачі у приватну власність ОСОБА_2 земельної ділянки НОМЕР_1 площею 0,08 га, розміщену по вулиці Польовій.
Частина 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом позову є порушене право позивача на користування земельною ділянкою. При цьому оскаржується рішення відповідача в частині передачі у приватну власність ОСОБА_2 земельної ділянки. Тобто між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства. Такі правовідносини регулюються земельним законодавством, а вказаний спір вирішується в порядку цивільного судочинства.
Із наведеного випливає, що при здійсненні повноважень власника землі, відповідач не є суб'єктом владних повноважень у тому значенні цього терміна, в якому його вжито у пункті 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, а рівноправним суб'єктом земельних відносин, дії якого спрямовані на реалізацію свого права розпоряджатися землею.
Таким чином, суд приходить до висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, а тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України у відкритті провадження у справі необхідно відмовити та повернути позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами позивачеві.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 2, 4, 109 158-160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання незаконним та скасування розпорядження - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у справі та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Попередити позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.Л. Клопот