Постанова від 06.05.2015 по справі 824/241/15-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/241/15-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Маренича І.В.

секретаря судового засідання - Дацків І.М.

за участю:

представника позивача - Петренка В.О.;

представника відповідача - Фуштея М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр» до Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр» (далі-Позивач або ТОВ «Феволе-Центр) звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області (далі-Відповідач або ДПІ у м.Чернівцях) про скасування податкового повідомлення-рішення №0004492201 від 06.11.2014 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що за результатами позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр», код ЄДРПОУ 37504874 з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні операцій з придбання та подальшої реалізації товарів (робіт, послуг) у ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361609), ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» (код ЄДРПОУ 38544588), ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361594), ТОВ «АНТАРЕС» (код ЄДРПОУ 31037491), ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» (код ЄДРПОУ 36856932) за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року, складено Акт від 24 жовтня 2014 року № 2089 /24-12-22-01/37504874. В розділі «Висновок» Акта зазначено, що ТОВ «Феволе-Центр» порушило - п. 198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198. п.201.1, п.201.2, п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України - занизило податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 20911074,00 грн., в т.ч. за: червень 2014р. на 14105423,00 грн., липень 2014р. на 6805651,00 грн.

З посиланням на Акт № 2089/24-12-22-01/37504874 від 24.10.2014 р. ДПІ м. Чернівців видало податкове повідомлення-рішення № 0004492201 від 06.11.2014 р. за яким позивачу донараховано за платежем податок на додану вартість 31366611,00 (тридцять один мільйон триста шістдесят шість шістсот одинадцять) грн., в тому числі за основним платежем 20911074,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 10455537,00 грн.

Зазначене в акті про допущення позивачем порушень п. 198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198. п.201.1, п.201.2, п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України та заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість не відповідають дійсності, є надуманими, суперечать нормам податкового права, в тому числі і нормам Податкового кодексу України. Донарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість позивачу здійснені відповідачем в супереч порядку формування податкового кредиту у платників податків визначеному ПК України і положенням ст. 19 Конституції України.

Позивач з податковим повідомленням-рішенням №0004492201 від 06.11.2014 року не погоджується та просить його скасувати.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю та просив його задовольнити, посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити та надав пояснення аналогічні викладеним у запереченнях проти позову.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю, з наступних підстав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Так, в період з 06.10.2014 року по 10.10.2014 року (згідно наказу ДПІ у м. Чернівцях №1404 від 10.10.2014 року термін проведення перевірки продовжено на 5 робочих днів - з 13.10.2014 року по 17.10.2014 року) працівниками Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області проведена позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр», код ЄДРПОУ 37504874 з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні операцій з придбання та подальшої реалізації товарів (робіт, послуг) у ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361609), ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» (код ЄДРПОУ 38544588), ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361594), ТОВ «АНТАРЕС» (код ЄДРПОУ 31037491), ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» (код ЄДРПОУ 36856932) за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року.

За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області складено Акт №2089/24-12-22-01/37504874 від 24.10.2014 року «Про результати позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр».

На підставі Акту №2089 /24-12-22-01/37504874 від 24.10.2014 року Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0004492201 від 06.11.2014 року, згідно якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 31366611,00 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 20911074,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 10455537,00 грн.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно з вимогами ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755 - VI (далі-Кодекс).

Підпункт 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначає витрати як суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до пункту 138.2 статті 138 Податкового кодексу України визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Згідно з пунктом 138.4 статті 138 Податкового кодексу України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Підпункт 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 Податкового кодексу встановлює, що не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Наведені правові норми свідчать, що визначальною умовою правомірності формування витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, є їх здійснення для провадження господарської діяльності платника податку та підтвердження розрахунковими, платіжними та первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення ( стаття 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" від 16 липня 1999 року № 996-XIV).

Крім цього, згідно пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за №168/704, первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Статтею 9 Закону України Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ; назва документа (форми); код форми; дата і місце складання; зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі); посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Згідно ст. 198.2 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Згідно пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст.201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.

В силу пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

З аналізу положень указаного законодавства вбачається, що право на формування податкового кредиту з податку на додану вартість виникає у платника податків за наступних умов: наявності у сторін спеціальної податкової правосуб'єктності (особа, що видає податкову накладну, повинна бути зареєстрованою як платник податку на додану вартість); фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій постачальником на користь покупця; наявності причинно-наслідкового зв'язку між операцією з придбання товарів чи послуг та потребою використання в господарській діяльності; документального підтвердження факту здійснення господарської операції сукупністю належним чином складених (оформлених) первинних та інших документів (у т.ч. платіжних), які супроводжують операції певного виду та підтверджують їх фактичне виконання; наявності у покупця належним чином складеної податкової накладної, яка має усі обов'язкові реквізити.

Під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (стаття 3 Господарського кодексу України).

Отже, обов'язковими ознаками господарської діяльності є здійснення її суб'єктами господарювання у сфері суспільного виробництва, яка спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг; результати зазначеної діяльності - продукція, роботи чи послуги - мають вартісний характер і цінове вираження. Господарська діяльність здійснюється у загальній економічній сфері, а тому має економічні властивості, що неможливе без вартісної оцінки і взаємооцінки, еквівалентності обміну, відповідних обчислень і розрахунків.

За таких обставин, аналіз реальності господарської діяльності має здійснюватись на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту господарських операцій.

Суд вважає, що в даному випадку перевіркою було достовірно встановлений факт порушення норм законодавства в результаті чого Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0004492201 від 06.11.2014 року, згідно якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 31366611,00 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 20911074,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 10455537,00 грн. за порушення п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст.198, п. 201.1, п. 201.2, п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями).

Так, Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області встановлено порушення норм податкового законодавства при здійсненні Товариством з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр» господарських операцій з контрагентами ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС», ТОВ «Київ Ліквід Петролеум», ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС», ТОВ «АНТАРЕС», ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт».

Як встановлено судом та вбачається з акту перевірки, що Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області під час проведення перевірки встановлено, що ТОВ «Феволе-Центр» отримувало від ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361609) та ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361594), ТОВ «АНТАРЕС» (код ЄДРПОУ 31037491), бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу D код товару згідно УКТЗЕД 2710124502, бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду І класу В код товару згідно УКТЗЕД 2710124512 та бензин автомобільний підвищеної якості А-92-ЄВРО виду II класу код товару згідно УКТЗЕД 2710124192, а від ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" отримало газ вуглеводневий скраплений паливний для комунально-побутового споживання марки СПБТ.

Під час проведення перевірки представлених первинних бухгалтерських документів, які висвітлюють взаємовідносини ТОВ „Феволе-Центр" із ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 38361609) на предмет відповідності господарських операцій діючому законодавству окремих показників встановлено, що договори поставки нафтопродуктів №01/50-нп від 01.05.2014 року, №01/103-нп від 01.05.2014 року, №21/25-нп від 21.05.2014 року, №21/47-нп від 21.05.2014 року (далі по тексту - Договір), укладений в м. Дніпропетровськ, згідно якого товариство з обмеженою відповідальністю „БАРИЛІТ ПЛЮС", в подальшому іменується «Постачальник», в особі директора ОСОБА_5, що діє на підставі Статуту, з однієї Сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „Феволе-Центр", в подальшому іменується «Покупець», в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту, з іншої Сторони, (в подальшому разом іменуються «Сторони»), що є платниками податку на прибуток на загальних підставах, уклали цей Договір про поставку нафтопродуктів.

Документальною перевіркою встановлено, що на кожну партію нафтопродуктів, що постачалися, між ТОВ „Феволе-Центр" (Покупець) та ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" (Постачальник) укладалися додаткові угоди до договорів поставки нафтопродуктів, в яких визначалися номенклатура, кількість, ціна товару та строк поставки. В додаткових угодах зазначені підписи директорів ОСОБА_6 та ОСОБА_5

Крім того слід зазначити, що згідно пп.4.2. договорів поставки нафтопродуктів, товар поставляється Покупцю партіями, протягом поточного місяця, в кількості та за ціною, визначеними у кожній Додатковій угоді до Договору, на умовах: ЕХW резервуари нафтобаз ПАТ „Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ „Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів (ІНКОТЕРМС-2010).

Документи, що підтверджують факти господарських взаємовідносин ТОВ „Феволе-Центр" з ПАТ „Дніпронафтопродукт" (код за ЄДРПОУ 03481879, м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 11), щодо надання в користування ємностей для нафтопродуктів та інших ТМЦ під час перевірки позивачем для перевірки не представлялися.

Прихід нафтопродуктів на баланс ТОВ „Феволе-Центр" здійснено на підставі актів прийому-передачі нафтопродуктів, постачальником в яких зазначено ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС" підписаних та скріплених печатками підприємств. На актах прийому-передачі нафтопродуктів в графі «Передав» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_5, підпис, печатка ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС": в графі «Прийняв» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_6, підпис, печатка ТОВ «Феволе - Центр".

ТОВ „Феволе - Центр" за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року сформовано податкового кредиту по ПДВ на загальну суму 9258661,00 грн. на підставі податкових накладних, постачальником в яких значиться ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" (м. Дніпропетровськ, вул. 152-ї Дивізії, буд. 3, код ЄДРПОУ 38361594), та які включені до реєстру отриманих податкових накладних ТОВ „Феволе-Центр" за червень 2014 року. Біля підпису особи, яка склала податкові накладні значиться прізвище - ОСОБА_5

Вказані операції відображено у бухгалтерському обліку записами по Д-ту рахунку 28 та К-ту рахунку 631 в сумі 46293305,01 грн., Д-ту рахунку 644 та К-ту рахунку 631 в сумі 9258661,00 грн. у травні 2014р.

Станом на 31.07.2014р. кредиторська заборгованість ТОВ „Феволе-Центр" перед ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" становить 55551966,01 грн. Розрахунки з ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" не проводилися. Згідно системи автоматизованого співставлення ПЗ та ПК в розрізі контрагентів по ТОВ «Феволе - Центр» рахується розбіжність по ПК з ТОВ "БАРИЛИТ ПЛЮС" за травень 2014 року - ПДВ в сумі 9258661,03 грн. Причиною виникнення даної розбіжності є те, що ТОВ "БАРИЛИТ ПЛЮС" не відображено господарські операції з ТОВ «Феволе - Центр» в декларації за травень 2014 року.

ДПІ у м. Чернівцях отримано акт «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "БАРИЛИТ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 38361609) під час здійснення господарських відносин з контрагентами за травень 2014 року» від 24.07.2014р. №2022/04-66-22-03/38361609 від ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.

Згідно бази даних Міністерства доходів і зборів України „Податковий блок" стосовно ТОВ "БАРИЛИТ ПЛЮС" значиться наступне:

- дата реєстрації в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

року;

- засновники: ОСОБА_5 (ід. номер - НОМЕР_5)

- директор: в одній особі - ОСОБА_5 (ід.номер - НОМЕР_5)

- юридична адреса: 49089 м.Дніпропетровськ, вул. 152-ї Дивізії, буд. 3.

- виробничі потужності відсутні;

- дата початку дії свідоцтва платника ПДВ від 01.02.2013 р. №200102250, діюче;

- стан підприємства: «направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням».

Статутний капітал відповідно до установчих документів на момент його створення складав 4000 грн. Основний вид діяльності - 77.33 - Надання в оренду офісних машин і устаткування, у т. ч. комп 'ютерів.

Згідно акту №2022/04-66-22-03/38361609 від 24.07.2014р., отриманого від ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "БАРИЛИТ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 38361609) під час здійснення господарських відносин з контрагентами за травень 2014 року» встановлено, що:

- «...Згідно АІС «Податковий Блок» ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» має стан « 9». НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ...»;

- «...Місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію: 49089 ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ. БАБУШКІНСЬКИЙ ВУЛ. 152-ї ДИВІЗІЇ БУД. 3..»;

- «..У періоді, що звірявся, ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» використовував у своїй діяльності наступні офісні (складські) приміщення - інформація відсутня...»;

- «...Згідно ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-ІУ (зі змінами та доповненнями) внесеним і ЗУ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 02.12.2010р. № 2756-УІ «Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку».

Відповідно до п.п. 45.2. ст. 45 Податкового кодексу України N 2755-УІ від 02.12.2010р. податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

В ході проведення звірки матеріалів податкової звітності, реєстраційних документів, звітів та інших документів встановлено, що за податковою адресою: 49089 ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ. БАБУШКІНСЬКИЙ 152-ї ДИВІЗІЇ БУД. 3 не знаходиться, не виявлено жодних первинних та бухгалтерських документів: договорів, накладних, товарні - транспортних накладних, податкових накладних, банківських виписок та будь-яких інших первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського обліку, що засвідчують здійснення господарської діяльності.

Відповідно до звіту по формі 1 ДФ кількість працюючих на підприємстві ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» - інформація відсутня.

Відповідно до матеріалів, що знаходяться у справі ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС», інформаційних баз даних, АРМів, що використовуються в ДПІ, інших джерел інформації встановлено наступне.

Дані податкової звітності, поданої ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за перевіряємий період, а саме податкову декларацію (уточнюючих розрахунків) з ПДВ (грн.) за травень 2014 не надавав до ДПІ.

Проаналізувавши наявні автоматизовані системи та дані ЄРПН встановлено, що підприємство придбаває товари імпортного походження (з кодом УКТ ЗЕД), тоді як походження бензину не встановлено, а саме у травні 2014 року основним постачальником ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» є ТОВ «Компанія Аміна» (37567342, ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, має стан 9 (НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ), чисельність та основні фонди на підприємстві відсутні).

В свою чергу, основним постачальником ТОВ «Компанія Аміна» є ТОВ «Євро Планета» (38870428, ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, має стан 9 (основний платник), чисельність та основні фонди на підприємстві відсутні), який здійснював маніпулювання звітністю, а саме в ЄРПН ТОВ «Євро Планета» зареєстровано податкові накладні на реалізацію бензину автомобільного підвищеної якості з кодом УКТ ЗЕТ 2710124502, походження якого не встановлено.

ТОВ «Євро Планета» до ДПІ надано додаток 8 до Декларації з ПДВ за травень 2014 року.

Однак, підприємства вказані в акті не є імпортерами бензину автомобільного підвищеної якості з кодом УКТ ЗЕТ 2710124502.

Крім того, ПАТ "АЛЧЕВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД" (код 190816, 2805.СДПІ З ОВП у м.ЛУГАНСЬКУ МГУМД), вид діяльності - ВИРОБНИЦТВО КОКСУ ТА КОКСОПРОДУКТІВ та є імпортером вугільного концентрату та вугілля.

Проаналізувавши звітність ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» встановлено, що кількість працюючих на підприємстві - інформація відсутня, основні фонди та транспортні засоби відсутні.

Враховуючи вищенаведене, ТОВ «БАРИЛИТ ПЛЮС» отримано від ТОВ «Компанія Аміна» паперові носії за формою первинних документів, в яких наведені відомості, що не відповідають фактичним (реальним) обставинам справи, оскільки вони складені на підставі недійсності господарських операцій та відповідно не можуть бути підставою для відображення в бухгалтерському та податковому обліку витрат.

З метою перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ „Феволе-Центр" та на підставі даних системи обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено учасників схеми формування суми схемного податкового кредиту, а саме: 1-й ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" (37276126); 2-й ТОВ «Компанія Аміна» (37567342); 3-й ТОВ «Євро Планета» (38870428).

Отже, проаналізувавши ланцюг придбання ТОВ „Феволе-Центр" палива встановлено, що постачальником є ТОВ „БАРИЛІТ ПЛЮС" (стан 9 (НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ); чисельність та основні фонди на підприємстві відсутні; Податкову декларацію (уточнюючих розрахунків) з ПДВ за травень 2014р. не надано до ДПІ; акт ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська №2022/04-66-22-03/38361609 від 24.07.2014р.,«Про неможливість проведення зустрічної звірки»).

В свою чергу ТОВ " Компанія Аміна " (стан 9 (НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ), чисельність та основні фонди на підприємстві відсутні) є основним постачальником ТОВ „ БАРИЛІТ ПЛЮС " в травні 2014 року.

ТОВ «Євро Планета» (стан 9 (НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ), чисельність та основні фонди на підприємстві відсутні); здійснював маніпулювання звітністю - В ЄРПН ТОВ «Євро Планета» зареєстровано податкові накладні на реалізацію бензину автомобільного підвищеної якості з кодом УКТ ЗЕТ 2710124502, походження якого не встановлено) є основним постачальником ТОВ " Компанія Аміна " в травні 2014 року.

Щодо правовідносин між позивачем та ТОВ «Талис Плюс» судом встановлено.

Так, в ході проведення перевірки представлених первинних бухгалтерських документів, які висвітлюють взаємовідносини ТОВ „Феволе-Центр" із ТОВ „ТАЛИС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 38361594) на предмет відповідності господарських операцій діючому законодавству та логічної ув'язки окремих показників встановлено, що договори поставки нафтопродуктів №19/06-зп від 19.06.2014 року, №01/06-47п від року (далі по тексту - Договір), укладений в м. Дніпропетровськ, згідно якого товариство з обмеженою відповідальністю „Талис Плюс", в подальшому іменується «Постачальник», в особі директора ОСОБА_8, що діє на підставі Статуту, з однієї Сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „Феволе-Центр", в подальшому іменується «Покупець», в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту, з іншої Сторони, (в подальшому разом іменуються «Сторони»), що є платниками податку на прибуток на загальних підставах, уклали цей Договір про поставку нафтопродуктів.

Документальною перевіркою встановлено, що на кожну партію нафтопродуктів, що постачалися, між ТОВ „Феволе-Центр" (Покупець) та ТОВ „Талис Плюс" (Постачальник) укладалися додаткові угоди до договорів поставки нафтопродуктів, в яких визначалися номенклатура, кількість, ціна товару та строк поставки. В додаткових угодах зазначені підписи директорів ОСОБА_6 та ОСОБА_8

Крім того слід зазначити, що згідно пп.4.2. договорів поставки нафтопродуктів, товар поставляється Покупцю партіями, протягом поточного місяця, в кількості та за ціною, визначеними у кожній Додатковій угоді до Договору, на умовах: ЕХW резервуари нафтобаз ПАТ „Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ „Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно- правових договорів (ІНКОТЕРМС-2010).

Документи, що підтверджують факти господарських взаємовідносин ТОВ „Феволе-Центр" з ПАТ „Дніпронафтопродукт" (код за ЄДРПОУ 03481879, м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 11), щодо надання в користування ємностей для нафтопродуктів та інших ТМЦ під час перевірки не представлялися .

Прихід нафтопродуктів на баланс ТОВ „Феволе-Центр" здійснено на підставі актів прийому-передачі нафтопродуктів, постачальником в яких зазначено ТОВ „Талис Плюс" підписаних та скріплених печатками підприємств.

На актах прийому-передачі нафтопродуктів в графі «Передав» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_8, підпис, печатка ТОВ „Талис Плюс"; в графі «Прийняв» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_6, підпис, печатка ТОВ „Феволе- Центр".

ТОВ „Феволе-Центр" за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року сформовано податкового кредиту по ПДВ на загальну суму 7235017,21 грн. на підставі податкових накладних, постачальником в яких значиться ТОВ „Талис Плюс" (49000, м. Дніпропетровськ, пр-т Джинчарадзе, буд.4, корп.1., код ЄДРПОУ 38361594), та які включені до реєстру отриманих податкових накладних ТОВ „Феволе-Центр" за червень 2014р. в сумі 5031583,84 грн. та липень 2014р. в сумі 2203433,37 грн.

Станом на 31.07.2014р. кредиторська заборгованість ТОВ „Феволе-Центр" перед ТОВ „Талис Плюс" становить 43410103,25 грн. Розрахунки з ТОВ „Талис Плюс" не проводилися.

При проведенні аналізу встановлено, що згідно системи автоматизованого співставлення ПЗ та ПК за червень 2014 року в розрізі контрагентів по ТОВ „Феволе - Центр" (код ЄДРПОУ 37504847) рахується розбіжність по ПК з ТОВ „Талис Плюс" (код ЄДРПОУ 37276126), стан підприємства - 0, за червень 2014 року - ПДВ в сумі 7235 017,21 грн.

Причиною виникнення даної розбіжності є внесення в САС акту про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Талис Плюс» за червень 2014 року №750/04-62-22-3 від 22.07.2014 року ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська.

Згідно бази даних Міністерства доходів і зборів України „Податковий блок" стосовно ТОВ «Талис Плюс» значиться наступне:

- дата реєстрації в ДПІ у Бабушкінському р-ні ГУ Міндоходів у м. Дніпропетровську 03.10.2012 року;

- засновники: ОСОБА_8, (РНОКПП НОМЕР_6);

- директор та головний бухгалтер: в одній особі - ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_6);

- юридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, пр-т Джинчарадзе, буд.4, корп.1.;

- виробничі потужності відсутні;

- стан підприємства: 9 (направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням).

Згідно акту №750/04-62-22-3 від 22.07.2014 року, отриманого від ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпроперовська „Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ „Талис Плюс", код ЄДРПОУ 37276126, щодо підтвердження реальності здійснення господарських відносин їх реальності та повноти відображення в обліку за червень 2014 року" встановлено, що:

- «...Зустрічну звірку провести не виявляється можливим у зв'язку з відсутністю платника податків за податковою адресою;

- Стан платника відповідно до баз даних - 9 (направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням)...»;

- «... Станом на дату складання звірки інформація, щодо власних/орендованих офісних/ складських приміщень відсутня;

Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку (Форма 1-ДФ) за 2 квартал 2014 року встановлено, на підприємстві працювали 0 осіб (відображено з прочерками).

Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» юридична особа щорічно, починаючи з наступної дати її державної реєстрації, протягом одного місяця зобов'язана подати державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Це свідчить про відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині, купівлі, продажу, реалізації, зберігання та відвантаження товарно-матеріальних цінностей. Відсутність (незначна кількість) трудових та матеріальних ресурсів, виробничої бази, складських приміщень унеможливлює здійснення господарської діяльності ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС».

Відповідно до норм п.45.2 ст.45 Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010р. податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Незнаходженням суб'єкта господарювання за податковою адресою унеможливлює отримання первинних документів для проведення зустрічної звірки.

Відповідно до норм статті 44 Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010р. «44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством».

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Платники податку, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності.

Так, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська було отримано від ДПІ у Печерському районі м. Києва акт про неможливість проведення зустрічної звірки від 16.07.2014 року №1950/26-55-22-13/38607443 по ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" (код ЄДРПОУ 38607443) за червень 2014 року.

З акту №1950/26-55-22-13/38607443 по ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" вбачається, що відділом проведення зустрічних звірок управління податкового аудиту відповідно до ст.191 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (зі змінами та доповненнями) проведено дослідження фінансово - господарської діяльності ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" з питань правильності нарахування та повноти сплати до бюджету податку на додану вартість за період 01.05.2014 по 30.06.2014 року.

При проведенні перевірки відповідачем було взято до уваги Акт ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 16.07.2014 р. №395/26-53-22-04-15/38576866 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Торговий дім " ШЕФ" (код за ЄДРПОУ 38920522) щодо підтвердження господарських відносин з підприємствами - контрагентами за період з 01.11.2013 по 30.06.2014 року, а також інформація, що міститься в базі даних АІС „Облік", АІС «Податковий блок» та інформація, що міститься в програмі «Митниця» бази даних АІС «Податки».

Вручення посадовим особам ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" запиту № 32961/10/26-55-22- 13-10 від 16.07.2014 року про надання інформації та її документального підтвердження щодо підтвердження господарських відносин ТОВ "Торговий дім " ШЕФ" за період з 01.05.2014 року по 30.06.2014 року не є можливим, у зв'язку з тим що ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" та його посадові особи відсутні за податковою адресою.

Враховуючи вищезазначене, ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" порушено ст.93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-ІУ (зі змінами та доповненнями) та ст.1 Закону України від 15.05.2003р. №755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» - місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені, а саме - за юридичною адресою ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" директор відсутній, фактичне місцезнаходження підприємства встановити немає можливості.

ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" є платником податку на додану вартість відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість з 01.05.2014 року. Податкова декларація по ПДВ та відповідними додатками до неї за травень, червень 2014 року станом на 16.07.2014 не подана.

Згідно Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" за перевіряємий період для контрагента-покупця ТОВ «Талис Плюс» (38361594) зареєструвало податкову накладну №1 від 30.06.2014 (дата реєстрації в системі ЄРПН 15.07.2014) на загальну суму 1 129 283 453,26 грн., в т.ч. ПДВ 188 213 908,88 грн. Податкова накладна містить підпис директора підприємства Касьяненко О. М.

Товар в податковій накладній містить код товару згідно УКТ ЗЕД: 2710124192; 2710124502; 2710124502; 2710194710.

1. Бензин автомобільний підвищеної якості А-92-Євро виду II класу С код товару зг.з УКТЗЕД 2710124192 у кількості 20193,758 тон (ціна затону - 16850 грн.);

2. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу О код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 10343,23 тон (ціна за тону - 16400 грн.);

3. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу Б код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 4203,737 тон (ціна за тону - 16501 грн.);

4. Паливо дизельне підвищеної якості (Євро) марки В виду II код товару зг. з УКТ ЗЕД 2710194710 у кількості 23992,698 тон (ціна за тону - 15080 грн.)

ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" сформувало податковий кредит для ТОВ «Талис Плюс» на суму 188 213 908,88 грн.

ТОВ "ТАЛИС ПЛЮС" зареєстровано в ДПІ у Бабушкинському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Основний вид діяльності - 77.33-НАДАННЯ В ОРЕНДУ ОФІСНИХ МАШИН І УСТАТКОВАННЯ, У ТОМУ ЧИСЛІ КОМП'ЮТЕРІВ.

Стан платника - 9.НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ.

Згідно Єдиному реєстру податкових накладних за перевіряємий період для ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" зареєструвано 15.07.2014 року податкову накладну №1 від 30.06.2014 (дата реєстрації в системі ЄРПН 15.07.2014) на загальну суму 1 128 987 875,04 грн., в т.ч. ПДВ 188 164 645,84 грн. від контрагента - продавця ТОВ «Торговий дім " ШЕФ» (38920522).

Податкова накладна містить підпис директора підприємства Кисель Ю. О.

Товар в податковій накладній містить код товару згідно УКТ ЗЕД: 2710124192; 2710124502; 2710124502; 2710194710.

1. Бензин автомобільний підвищеної якості А-92-Євро виду II класу С код товару зг.з УКТЗЕД 2710124192 у кількості 20193,758 тон (ціна за тону - 16846 грн.);

2. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу Б код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 10343,23 тон (ціна за тону - 16396 грн.);

3. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу Б код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 4203,737 тон (ціна за тону - 16500 грн.);

4. Паливо дизельне підвищеної якості (Євро) марки В виду II код товару зг. з УКТ ЗЕД 2710194710 у кількості 23992,698 тон (ціна за тону - 15075 грн.).

ТОВ "Торговий дім "ШЕФ" (код за ЄДРПОУ 38920522) знаходиться на обліку у ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві. Стан платника ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» - 9 НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ. Вид діяльності _46.90 - НЕСПЕЦІАЛІЗОВАНА ОПТОВА ТОРГІВЛЯ.

Податкова декларація по ПДВ за червень 2014 року станом на 16.07.2014 не подавалася .

Від ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві надійшов акт від 16.07.2014р. №395/26-53-22-04-15/38576866 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Торговий дім "ШЕФ" (код за ЄДРПОУ 38920522) щодо підтвердження господарських відносин з підприємствами - контрагентами за період з 01.11.2013 року по 30.06.2014 року.

В акті №395/26-53-22-04-15/38576866 від 16.07.2014р. ТОВ "Торговий дім "ШЕФ" зазначено, що з метою вручення запиту від 16.07.2014 №14487/10/26-53-22-04 про надання письмових пояснень та їх документальних підтверджень щодо відносин із підприємствами - контрагентами за період з 01.11.2013 року по 30.06.2014 року, працівниками ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві був здійснений виїзд на податкову та фактичну адресу ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» - 02002 м. Київ, вул. Гродненська, буд. 32. Запит вручити неможливо в зв'язку з тим, що ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» за даною адресою не знаходиться, про що складено акт від 16.07.14 №425/26-53-22-04 та передано службовою запискою від 16.07.2014р. №425/26-53-22-04 слідчому - відділу фінансових розслідувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві. Згідно форми 2 від 16.07.2014 року №7 місцезнаходження платника податку ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» не встановлено.

Згідно з базами даних Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на дату проведення зустрічної звірки стан платника ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» -9НАПРАВЛЕНО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ.

Імпортні операції з моменту реєстрації підприємства - ВІДСУТНІ!!!

Зареєстровані податкові накладні, що містять код товару УКТ ЗЕД - ВІДСУТНІ!!!

Згідно Єдиному реєстру податкових накладних ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» за перевіряємий період для контрагентів-покупців 15.07.2014 року зареєстровано податкову накладну №1 від 30.06.2014 року (дата реєстрації в системі ЄРПН 15.07.2014) на загальну суму 1 128 987 875,04 грн., в т.ч. ПДВ 188 164 645,84 грн.

Податкова накладна містить підпис директора підприємства Кисель Ю. О.

Товар в податковій накладній містить код товару згідно УКТ ЗЕД: 2710124192; 2710124502; 2710124502; 2710194710.

1. Бензин автомобільний підвищеної якості А-92-Євро виду II класу С код товару зг.з УКТЗЕД 2710124192 у кількості 20193,758 тон (ціна за тону - 16846 грн.);

2. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу Б код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 10343,23 тон (ціна за тону - 16396 грн.);

3. Бензин автомобільний підвищеної якості А-95-ЄВРО виду II класу Б код товару зг.з УКТЗЕД 2710124502 у кількості 4203,737 тон (ціна за тону - 16500 грн.);

4. Паливо дизельне підвищеної якості (Євро) марки В виду II код товару зг. з УКТ ЗЕД 2710194710 у кількості 23992,698 тон (ціна за тону - 15075 грн.).

Податкова декларація по ПДВ за червень 2014 року станом на 16.07.2014 не подана.

В свою чергу ТОВ "ШВЕЙЦАРСЬКИЙ ЦЕНТР ОСВІТИ "МАСТЕРС" (ЄДРПОУ 38920522) було реалізовано товар ТОВ "ТАЛИС ПЛЮС" (ЄДРПОУ 38361594) на загальну суму 1129283453,26 грн., в т.ч. ПДВ 188213908,88 грн.

ТОВ "ТАЛИС ПЛЮС" зареєструвало 15.07.2014 року 100 податкових накладних на реалізацію паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 1 130 355 367 грн., в т.ч. ПДВ 188 392 561 грн.

ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» здійснювало діяльність спрямовану на проведення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

Зустрічною звіркою ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» за перевіряємий період не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із контрагентами, їх вид, обсяг, якість та розрахунки, а саме встановлено відсутність об'єктів оподаткування та неможливість реального здійснення платником податків операцій по ланцюгу. Отже, наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух товарів, а не декларування обсягів на папері.

Отже, шляхом викривлення показників податкової звітності та їх маніпулюванням при складанні декларації з ПДВ, додатку №5 до декларації з ПДВ, реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень 2014 року, встановлено штучне формування податкового кредиту з ПДВ для суб'єктів господарювання.

Виходячи з вищенаведеного, ТОВ „Талис Плюс" здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третіх осіб.

Таким чином встановлено, що ТОВ „Феволе-Центр" не доведена реальність операції з придбання палива у ТОВ „Талис Плюс" у зв'язку з відсутністю платника за податковою адресою, не наданням до звірки будь-яких первинних документів, не наданням бухгалтерських регістрів, відсутністю складських приміщень, незначною кількістю трудових ресурсів, що фізично не могли б виконати зазначені вище реалізовані товари (роботи, послуги), не підтвердження фактів отримання товарів (робіт, послуг) по ланцюгу постачання від постачальників, а саме від ТОВ "ЩЦО "МАСТЕРС" (код ЄДРПОУ 38607443).

Так, в ході проведення перевірки представлених первинних бухгалтерських документів, які висвітлюють взаємовідносини ТОВ „Феволе-Центр" із ТОВ „АНТАРЕС" (код ЄДРПОУ 38361609) на предмет відповідності господарських операцій діючому законодавству та логічної ув'язки окремих показників встановлено, що договір поставки нафтопродуктів №ДГ-0107-63 від 01.07.2014 року (далі по тексту - Договір), укладений в м. Дніпропетровськ, згідно якого товариство з обмеженою відповідальністю „АНТАРЕС", в подальшому іменується «Постачальник», в особі директора ОСОБА_12, що діє на підставі Статуту, з однієї Сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „Феволе-Центр", в подальшому іменується «Покупець», в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту, з іншої Сторони, (в подальшому разом іменуються «Сторони»), що є платниками податку на прибуток на загальних підставах, уклали цей Договір про поставку (реалізацію) нафтопродуктів.

Документальною перевіркою встановлено, що на кожну партію нафтопродуктів, що постачалися, між ТОВ „Феволе-Центр" (Покупець) та ТОВ „АНТАРЕС" (Постачальник) укладалися додаткові угоди до договорів поставки нафтопродуктів, в яких визначалися номенклатура, кількість, ціна товару та строк поставки. В додаткових угодах зазначені підписи директорів ОСОБА_6 та ОСОБА_12

Крім того слід зазначити, що згідно пп.4.2. договорів поставки нафтопродуктів, товар поставляється Покупцю партіями, протягом поточного місяця, в кількості та за ціною, визначеними у кожній Додатковій угоді до Договору, на умовах: ЕХW резервуари нафтобаз ПАТ „Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що належать ПАТ „Дніпронафтопродукт" на правах власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів (ІНКОТЕРМС-2010).

Документи, що підтверджують факти господарських взаємовідносин ТОВ „Феволе-Центр" з ПАТ „Дніпронафтопродукт" (код за ЄДРПОУ 03481879, м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта,11), щодо надання в користування ємностей для нафтопродуктів та інших ТМЦ під час перевірки не представлялися. Прихід нафтопродуктів на баланс ТОВ „Феволе-Центр" здійснено на підставі акту прийому-передачі нафтопродуктів, постачальником в яких зазначено ТОВ „АНТАРЕС" підписаних та скріплених печатками підприємств.

На акті прийому-передачі нафтопродуктів в графі «Передав» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_12, підпис, печатка ТОВ „АНТАРЕС"; в графі «Прийняв» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_6, підпис, печатка ТОВ „Феволе-Центр".

ТОВ „Феволе-Центр" за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року сформовано податкового кредиту по ПДВ на загальну суму 4098330,00 грн. на підставі податкової накладної, постачальником в яких значиться ТОВ „АНТАРЕС" (м. Дніпропетровськ, вул. Миронова, 4, оф. 507, код ЄДРПОУ 31037491), та яка включена до реєстру отриманих податкових накладних ТОВ „Феволе-Центр" за липень 2014р. в сумі 4098329,59 грн.

Станом на 31.07.2014р. кредиторська заборгованість ТОВ „Феволе-Центр" перед ТОВ „АНТАРЕС" становить 24589977,52 грн. Розрахунки з ТОВ „АНТАРЕС" не проводилися.

Згідно системи автоматизованого співставлення ПЗ та ПК в розрізі контрагентів по ТОВ «Феволе - Центр» рахується розбіжність по ПК з ТОВ "АНТАРЕС" за липень 2014 року - ПДВ в сумі 4098329,59 грн.

Причиною виникнення даної розбіжності є те, що ТОВ "АНТАРЕС" не відображено господарські операції з ТОВ «Феволе - Центр» в декларації за липень 2014 року.

ДПІ у м. Чернівцях отримано матеріали акту «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "АНТАРЕС" (код ЄДРПОУ 31037491) під час здійснення господарських відносин з контрагентами за липень 2014 року» від 21.08.2014р. №175/04-61- 22-2/31037491 від ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська.

Згідно бази даних Міністерства доходів і зборів України „Податковий блок" стосовно ТОВ "АНТАРЕС" значиться наступне:

- дата реєстрації в ДПІ - 11.07.2000р. за № 3718;

- директор та бухгалтер: в одній особі - ОСОБА_12, ідентифікаційний номер НОМЕР_8;

- юридична адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, Бабушкінський р-н, вул. Миронова, буд. 4, кв 507;

- виробничі потужності відсутні;

- дата початку дії свідоцтва платника ПДВ від 08.05.2014р. № 200173794, індивідуальний податковий номер - 310374904616, анульовано 18.09.2014р. в зв'язку з відсутністю поставок та не подання звітності.

- стан підприємства:9- направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням.

Основний вид діяльності - 46.71 - Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Згідно акту №175/04-61-22-2/31037491 від 21.08.2014р., отриманого від ДПІ в Амур- Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "АНТАРЕС" (код ЄДРПОУ 31037491) під час здійснення господарських відносин з контрагентами за липень 2014 року» встановлено, що фахівцями ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська було здійснено вихід 16.08.2014 року за місцезнаходженням підприємства ТОВ «АНТАРЕС». Підприємство за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Миронова, буд. 4, кв 507 не знаходилось, про що складено акт від 16.08.2014 року. Зустрічну звірку неможливо провести у зв'язку з тим, що ТОВ «АНТАРЕС» (код за ЄДРПОУ 24615551) не знаходиться за податковою адресою.

Директором ОСОБА_12 підприємства ТОВ «АНТАРЕС» було виписано довіреність, згідно якої - цією довіреністю уповноважує ОСОБА_13 на подання у реєстраційну службу Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області щорічного підтвердження ТОВ «АНТАРЕС».

Проте, згідно наданого пояснення ОСОБА_13 16.08.2014 року до ОУ Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська, мовою оригіналу:

«... Я приблизительно четыре года назад работала на ООО «Антарес» (31037491). Приблизительно в 2010 году директор уволил весь штат без предупреждения. В настоящие время я не имею никаного отношения к деятельности ООО «Антарес». Гражданка ОСОБА_14 мне известна, она вместе со мной работала бухгалтером ООО «Антарес». В настоящие время я не поддерживаю с ней отношений. С момента увольнения я никаких доверенностей на представление интересов ООО «Антарес» не подписывала, не получала. На доверенности на бланке ООО «Антарес» стоит не моя подпись».

Проте, згідно відомостей з Інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб Міндоходів України про суми виплачених доходів та утриманих податків, ОСОБА_13 протягом 2013 -2014 року отримує доходи на ТОВ "Дніпро-Консалтинг". Керівник ТОВ "Дніпро-Консалтинг" - ОСОБА_14 (НОМЕР_9). В свою чергу ОСОБА_14 є матір'ю ОСОБА_12.

Обласним управлінням Лівобережної ОДПІ м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було здійснено заходи щодо опитування директора ТОВ «АНТАРЕС» ОСОБА_12. Станом на 21.08.2014р. не вдалося можливим, в зв'язку з тим, що за місцем його реєстрації - АДРЕСА_1, двері мешканці квартири не відчиняють, переговори ведуть через домофон, повідомляючи, що зазначений громадянин не мешкає, хоча сусіди повідомили, що в зазначеній квартирі мешкає ОСОБА_12, по ознакам схожий з ОСОБА_12

За результатами виїздів за місцями можливої реєстрації ОСОБА_16 та ОСОБА_17 станом на 21.08.2014 року їх не встановлено.

За податковою адресою - м.Дніпропетровськ, вул. Миронова 6.4 оф. 507 - ТОВ «Антарес» відсутнє.

Встановлено відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності трудових ресурсів, оборотних коштів, виробничих активів, складських приміщень, власного чи орендованого нерухомого майна, тощо.

Також у липні 2014 року не можливо дослідити придбання бензину, який був реалізований підприємствам-покупцям, що свідчить про відсутність фактичного здійснення господарської операції по реалізації бензину підприємствам-покупцям.

Вищевикладене свідчить про відсутність факту виконання господарських зобов'язань та відсутність фактичних дій підприємства ТОВ «АНТАРЕС», спрямованих на виконання взятих на себе зобов'язань. Останнє, в свою чергу, свідчить про відсутність наміру у ТОВ «АНТАРЕС» створення правових наслідків. Тобто, такі дії носять фіктивний характер.

Таким чином, діяльність ТОВ «АНТАРЕС» була спрямована на здійснення операцій, пов'язаних з отриманням податкової вигоди контрагентів-покупців, фактично не виконуючи своїх податкових зобов'язань та порушуючи приписи господарського і цивільного законодавства.

З метою перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ „Феволе-Центр" та на підставі даних системи обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено учасників схеми формування суми схемного податкового кредиту, а саме: 1-й ТОВ „АНТАРЕС " (код ЄДРПОУ 31037491) та 2-й ПАТ "ДНІПРОНАФТОПРОДУКТ" (03481879).

Отже, проаналізувавши ланцюг придбання ТОВ „Феволе-Центр" палива встановлено, що постачальником є ТОВ „ АНТАРЕС" (стан 9; не знаходиться за податковою адресою; чисельність працюючих відповідно до довідки форми 1ДФ 1 особа; звітність не надано; операцій з імпорту не декларував, за даними АС Податковий блок за липень 2014 року відображено придбання ТМЦ (робіт, послуг) від 2-х постачальників на суму ПДВ 364,38 грн., а реалізовано 1-му покупцю на суму ПДВ 280508,6 грн.; при цьому у ЄРПН зареєстровані отримані у липні 2014 року податкові накладні на суму ПДВ 351000,0 грн., а зареєстровані у ЄРПН видані ТОВ «АНТАРЕС» у липні 2014 року податкові накладні на суму ПДВ 114183000,0 грн.; акт ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська „Про неможливість проведення зустрічної звірки» №175/04-61-22- 2/31037491 від 21.08.2014р.).

В свою чергу ПАТ "ДНІПРОНАФТОПРОДУКТ" (стан- основний; ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпроперовська, основний вид діяльності-складське господарство) відповідно до інформації щодо зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних та відповідно даним «Перегляд результатів співставлення - Аналітичної системи АС Податковий блок» є основним постачальником ТОВ „АНТАРЕС " в липні 2014 року не пального, а послуг по зберіганню ПММ на загальну суму ПДВ 351000,0 грн.

Отже, шляхом викривлення показників податкової звітності та їх маніпулюванням при складанні декларації з ПДВ, додатку №5 до декларації з ПДВ, реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень 2014 року, встановлено штучне формування податкового кредиту з ПДВ для суб'єктів господарювання.

Виходячи з вищенаведеного, ТОВ „АНТАРЕС" здійснював діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третіх осіб.

У зв'язку з чим встановлено, що ТОВ „Феволе-Центр" не доведена реальність операції з придбання палива у ТОВ „АНТАРЕС" у зв'язку з: відсутністю платника за податковою адресою, не наданням до звірки будь-яких первинних документів, не наданням бухгалтерських регістрів, відсутністю складських приміщень, незначною кількістю трудових ресурсів, що фізично не могли б виконати зазначені вище реалізовані товари (роботи, послуги), викривлення показників податкової звітності та їх маніпулюванням при складанні декларації з ПДВ, не підтвердження фактів отримання товарів (робіт, послуг) по ланцюгу постачання від постачальників, а саме від ПАТ "ДНІПРОНАФТОПРОДУКТ" (03481879).

З приводу викладеного, суд зазначає наступне.

Згідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Статтею 9 цього закону встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Виходячи з положень ч. 5 ст. 8, ч. 2 ст. 9 цього ж Закону та пунктів п.2.4., 2.5., 2.13. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за № 168/704, первинний документ повинен мати такий обов'язковий реквізит, як особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Таким чином, податкова звітність формується на підставі первинних бухгалтерських документів, які підтверджують фактичне здійснення операцій та одним з обов'язкових реквізитів яких є особистий підпис уповноваженої особи, яка підписала цей документ на підтвердження фактичного здійснення господарської операції.

В контексті наведеного суд зазначає, що обов'язковими реквізитами у праві визнаються обов'язкові дані, які мають бути в будь-якому документі для визнання його дійсним, таким, що має юридичну силу (значимість).

Отже, підписання первинних документів уповноваженою особою на підтвердження фактичного здійснення операції надає документу юридичну силу, робить його дійсним та, відповідно, є підставою для виникнення відповідних податкових наслідків за фактично здійсненою господарською операцією.

У той же час, у разі підписання первинного документу (податкової накладної) не уповноваженою особою, такий документ не створює будь-яких правових наслідків у бухгалтерському, а отже і у податковому обліку (у вигляді виникнення права на податковий кредит), як і документ на якому імітовано підпис уповноваженої особи.

При цьому, Наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року №165 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 червня 1997 року за №233/2037) затверджений Порядок заповнення податкової накладної.

Відповідно до пп. 2 зазначеного Порядку, податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

Відповідно до п. 5 Порядку, податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж вказаною у пункті 2 даного Порядку.

Відповідно до п. 18 Порядку, всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати поставку товарів (послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця.

Отже, для надання податковій накладній юридичної сили обов'язковим реквізитом є підпис особи, уповноваженої платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та відтиск печатки такого платника податку.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Крім того, суд зазначає, що про відсутність реального характеру господарських операцій можуть свідчити такі обставини:

- неможливість здійснення платником податку зазначених операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, нездійснення особою, яка значиться виробником товару, підприємницької діяльності;

- відсутність у платника податку необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів;

- облік для цілей оподаткування тільки тих господарських операцій, які безпосередньо пов'язані з виникненням права на податковий кредит або бюджетне відшкодування, якщо для даного виду діяльності також потрібне здійснення і облік інших господарських операцій;

- здійснення операцій з товарно-матеріальними цінностями, які не вироблялися або не могли бути вироблені в обсязі, зазначеному платником податку в документах обліку.

Крім того, в ході проведення перевірки встановлено. що перевізниками нафтопродуктів (бензину та дизпалива) отриманих ТОВ ,, Феволе-Центр" від постачальників у травні-липні 2014р. були: ТОВ ,,ТД „Кременчукнафтопродуктсервіс" (код ЄДРПОУ 36093194, Полтавська обл., м. Кременчук, проїзд Галузевий, 80, основний вид діяльності - вантажний автомобільний транспорт) та ПП „Капрайя" (код ЄДРПОУ 37329591, м. Хмельницький, вул. Чорновола, 127 основний вид діяльності - вантажний автомобільний транспорт).

Для перевірки ТОВ „Феволе-Центр" надано договір про перевезення ТОВ „ТД „Кременчукнафтопродуктсервіс" вантажів автомобільним транспортом від 01.02.2013 року №61 та додаткова угода до нього від 27.09.2013 року №1.

Договір укладений в м. Кременчук, згідно нього Товариство з обмеженою відповідальністю „Феволе-Центр" в подальшому «Замовник», в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Кременчукнафтопродуктсервіс» в подальшому «Перевізник», в особі в.о. директора Найко Станіслава Андрійовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, склали цей договір про надання послуг перевезення.

Згідно додаткової угоди до договору перевезення вантажів автомобільним транспортом №61 від 01.02.2013 року за №1 від 27.09.2013 року вартість перевезень встановлено в розмірі 8 грн. 50 коп. за 1 км. До перевірки надано журнал-ордер по рах.631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» за період з 01.05.2014р. по 31.07.2014р. по контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Кременчукнафтопродуктсервіс».

Відповідно до даних бухгалтерського обліку за вказаний період ТОВ „Феволе- Центр" оприбутковано послуг по перевезенню ПММ на суму 692039,54 грн. (Д-т рах. 28 К-т рах. 631), сума ПДВ з яких становить 138407,91 (Д-т рах. 644 К-т рах. 631).

Згідно наданих до перевірки банківських виписок та платіжних доручень ТОВ „Феволе-Центр" перераховано ТОВ ТД «Кременчукнафтосервіс» за послуги по договору №61 від 01.02.2013р.: платіжне доручення №4540 від 06.05.2014р. 354576,65 грн., в т.ч. ПДВ 59096,11 грн.; платіжне доручення №4739 від 21.05.2014р. 313757,95 грн., в т.ч. ПДВ 52292,99 грн.; платіжне доручення №5105 від 20.06.2014р. 344412,35 грн., в т.ч. ПДВ 57402,06 грн.;

Сальдо розрахунків становить: станом на 01.05.2014р. К-т 668334,61 грн., станом на 01.08.2014р. К-т 486035,10 грн.

Для перевірки ТОВ ..Феволе-Центр" надано також договір про перевезення ПП „Капрайя" вантажів автомобільним транспортом від 23.08.2013 року №2308-1/13.

Договір укладений в м. Хмельницький, згідно якого Приватне підприємство «Капрайя» іменоване надалі «Перевізник», в особі директора ОСОБА_4, що діє на підставі Статуту з одного боку, і Товариство з обмеженою відповідальністю „Феволе- Центр" іменоване надалі «Замовник», в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту з іншого боку, уклали даний договір про надання послуг перевезення нафтопродуктів.

Під час перевірки надавався журнал-ордер по рах.631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» за період з 01.05.2014р. по 31.07.2014р. по контрагенту ПП „Капрайя".

Відповідно до даних бухгалтерського обліку за вказаний період ТОВ „Феволе- Центр" оприбутковано послуг по перевезенню ПММ на суму 138560,33 грн. (Д-т рах. 28 К-т рах. 631), сума ПДВ з яких становить 27712,07 (Д-т рах. 644 К-т рах. 631).

Згідно наданих до перевірки банківських виписок та платіжних доручень ТОВ „Феволе-Центр" перераховано ПП „Капрайя" за послуги по договору №2308-1/13 від 23.08.2013р.:платіжне доручення №4889 від 30.05.2014р. 5203,2 грн., в т.ч. ПДВ 876,20 грн.; платіжне доручення №4882 від 30.05.2014р. 57387,59 грн., в т.ч. ПДВ 9564,60 грн.; платіжне доручення №5104 від 20.06.2014р. 13305,76 грн., в т.ч. ПДВ 2217,63 грн.; платіжне доручення №5141 від 23.06.2014р. 4148,01 грн., в т.ч. ПДВ 691,34 грн.; платіжне доручення №5317 від 11.07.2014р. 29511,85 грн., в т.ч. ПДВ 4918,64 грн.;

Сальдо розрахунків становить станом на 01.05.2014р. Д-т 38717,20 грн. та станом на 01.08.2014р. К-т 17998,78 грн.

В судовому засіданні представником відповідача наголошувалось, що також і встановлено судом, що крім договорів та платіжних доручень до перевірки не надано жодних первинних документів (товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт, подорожні листи, довіреності, податкові накладні, інші), які стали підставою для оприбуткування послуг по перевезенню ПММ та їх відображенням у бухгалтерському обліку записами Д-т рах. 28 К-т рах. 631, Д-т рах. 644 К-т рах. 631 саме ТОВ ТД «Кременчукнафтосервіс» та ПП „Капрайя".

ТОВ „Феволе-Центр" для перевірки не надано документи (товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт, подорожні листи, довіреності, податкові накладні, інші), які дійсно підтверджують порядок транспортування (фізичного переміщення) нафтопродуктів (товарів) від ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит", ТОВ „Талис плюс" до ТОВ „Феволе- Центр", що підтверджується матеріалами справи (акт приймання передачі документів від 13 жовтня 2014 року).

Статтею 47 Статуту автомобільного транспорту передбачено, що вантажовідправник повинен подати автотранспортному підприємству або організації на вантажі товарного характеру, що пред'являються до перевезення, товарно-транспортні накладні..., які є основними транспортними документами, які визначають взаємовідносини між вантажовідправниками, вантажоодержувачами та автотранспортними підприємствами і організаціями. Товарно- транспортна накладна є єдиним документом для списання товарно-матеріальних цінностей у вантажовідправника, оприбуткування їх у вантажоодержувача, а також для складського, оперативного та бухгалтерського обліку. Облік транспортної роботи і розрахунки за перевезення провадяться виключно на підставі путьових листів та прикладених до них товарно-транспортних накладних або актів заміру (зважування). Вантажовідправник і вантажоодержувач несуть відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності або неповноти відомостей, вказаних ними в товарно-транспортних документах. Автотранспортні підприємства і організації мають право перевіряти правильність цих відомостей.

Як передбачено пунктом 11.1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року №363 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 року за №128/2568 (далі - Правила №363), основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля.

За визначенням статті 1 вказаних Правил товарно-транспортна накладна - це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Згідно пункту 11.5 Правил №363 товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).

Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику (пункт 11.7 Правил №363).

Згідно пп.7.5.8 Інструкції «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» Відпуск нафти або нафтопродуктів здійснюється в день оформлення ТТН за наявності усіх її примірників.

У ТТН оператор зазначає номер резервуара, з якого відпущено нафту або нафтопродукт, розписується в ній і здає для оформлення. У ТТН зазначаються найменування, марка та вид нафти або нафтопродукту, об'єм, маса, густина і температура, за якої визначалась густина, а також дата і час виїзду автоцистерни з підприємства.

З вищенаведеного вбачається, що товарно-транспортні накладні являються необхідними документами для підтвердження витрат з перевезення і, крім того, фактичного переміщення придбаних ТМЦ.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена п.1.2 ст.1, п.2.1 ст.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 №88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.95 за №168/704, де первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Як зазначив представник відповідача, що для проведення перевірки також не надано довіреностей вантажоодержувача (на отримання товарно-матеріальних цінностей), або подорожнього листа автотранспортного підприємства, а також паспортів якості нафтопродуктів та сертифікатів відповідності. ТОВ „Феволе-Центр" не представлено жодного первинного документу, який би підтверджував походження реалізованого товару, отриманого від ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит" та ТОВ „Талис плюс".

Однак, згідно пп.7.5.7 Інструкції «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» №281/171/578/155 20.05.2008 року вивезення нафти або нафтопродуктів автотранспортом вантажоодержувача оформлюється на підставі довіреності вантажоодержувача, а під час постачання вантажовідправником - на підставі подорожнього листа автотранспортного підприємства.

Відповідно Наказу Мінфіну від 16.05.1996 № 99 „Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей " визначено порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей.

Відповідно п. 2. Наказу сировина, матеріали, паливо, запчастини, інвентар, худоба, насіння, добрива, інструмент, товари, основні засоби та інші товарно-матеріальні цінності, а також нематеріальні активи, грошові документи і цінні папери (надалі - цінності) відпускаються покупцям або передаються безоплатно тільки за довіреністю одержувачів.

Бланки довіреностей видаються після їх реєстрації у Журналі реєстрації довіреностей, який має бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою і підписами керівника і головного бухгалтера підприємства. Нумерація виданих протягом року довіреностей є наскрізною (п.3).

Відповідно до п.10. Наказу особа, якій видана довіреність, зобов'язана не пізніше наступного дня після кожного випадку доставки на підприємство одержаних за довіреністю цінностей, незалежно від того, одержані цінності за довіреністю повністю або частково, подати працівнику підприємства, який здійснює виписування та реєстрацію довіреностей, документ про одержання нею цінностей та їх здачу на склад (комору) або матеріально відповідальній особі.

Невикористані довіреності повинні бути повернуті працівнику підприємства, який здійснює виписування і реєстрацію довіреностей, не пізніше наступного дня після закінчення строку дії довіреності.

Про використання довіреності або повернення невикористаної довіреності у журналі реєстрації довіреностей робиться відмітка про номери документів (накладних, актів тощо) на одержані цінності або про дату повернення довіреності. Повернуті невикористані довіреності гасяться надписом „невикористана " і зберігаються протягом строку, встановленого для зберігання первинних документів.

Відповідно до п.11.Наказу особам, які не відзвітували про використання довіреності або не повернули невикористану довіреність, строк дії якої закінчився, нова довіреність не видається.

Також, в ході проведення перевірки позивачем не представлено журнал реєстрації довіреностей.

Відповідно до статті 4 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99р. № 996-ХІУ (із змінами та доповненнями) бухгалтерський облік господарських операцій будується на принципі превалювання сутності над формою - операції повинні обліковуватись відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.

Згідно пп. 10.2.10 Інструкції «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» на підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою № 17-НП.

До перевірки не надано документи, які дійсно підтверджують відповідність отриманого товару встановленим стандартам та технічну документацію, яка встановлює вимоги до його якості.

Відповідно до переліку продукції, яка підлягає сертифікації в Україні, затвердженої Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005р. №28 із змінами та доповненнями, групи товарів, які придбавались підприємством у постачальників підлягають обов'язковій сертифікації.

Відповідно до ст.13 «Обов'язки виробників та постачальників продукції, яка підлягає підтвердженню відповідності законодавчо регульованій сфері Закону України «Про підтвердження відповідності» від 17.05.01р. №2406-111 (із змінами та доповненнями), постачальник зобов'язаний: реалізовувати продукцію за умови наявності у документах, згідно з якими йому передано відповідну продукцію, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом на відповідний вид продукції; припиняти реалізацію продукції, якщо вона не відповідає вимогам нормативних документів, зазначеним у декларації про відповідність або у сертифікаті відповідності чи свідоцтві про визнання відповідності.

Приймання продукції за якістю та комплектністю провадиться за супровідними документами, які засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється (технічний паспорт, сертифікат, посвідчення якості, рахунок-фактура, специфікація та ін.).

При виявленні невідповідності якості, комплектності, маркування продукції, що надійшла, чи тари упакування вимогам стандартів, технічних умов, кресленням, зразкам (еталонам) договору або даним, зазначеним у маркуванні і супровідних документах, що засвідчують якість продукції, одержувач припиняє подальше приймання продукції і складає акт, у якому вказує кількість оглянутої продукції і характер виявлених при прийманні дефектів.

Так, в ході проведення перевірки представлених ТОВ „Феволе-Центр" первинних документів, які висвітлюють взаємовідносини ТОВ „Феволе-Центр" із ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" (код ЄДРПОУ 38544588) на предмет відповідності господарських операцій діючому законодавству та логічної ув'язки окремих показників встановлено, що Договори поставки нафтопродуктів №43/14-П від 27.03.2014 року, №150/14-П від 10.07.2014 року (далі по тексту - Договір), укладений в м. Києві, згідно якого ТОВ „Феволе- Центр", в особі директора ОСОБА_6, що діє на підставі Статуту, в подальшому «Покупець», з однієї сторони, та ТОВ „Київ Ліквід Петролеум", в особі директора ОСОБА_19, що діє на підставі Статуту, в подальшому «Постачальник», з іншої сторони, а разом іменовані «Сторони»), уклали даний Договір про наступне:

- пп.1.1. Постачальник зобов'язується передати у власність Покупця, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити газ вуглеводний скраплений марки СПБТ, надалі по Договору - Товар. Одиниця виміру - метрична тонна;

- пп.2.1. Асортимент, кількість, ціна Товару визначаються Сторонами у відповідній Додатковій угоді до даного Договору;

- пп.2.1 .Постачальник зобов'язується;

- пп.3.1. Умови поставки - склад Покупця (АЗС). Допускається постачання Товару кількома партіями. Місця поставки для кожної партії товару узгоджується за домовленістю Сторін;

- пп.3.2. Строк поставки для кожної партії Товару визначається Сторонами у відповідній Додатковій угоді до Договору;

- пп.3.3 Виконання зобов'язань за даним Договором підтверджується належним чином оформленими і підписаними Сторонами видатковими накладними або іншими документами, які є невід'ємною частиною Договору;

- пп.4.1. Покупець зобов'язаний провести оплату за фактично поставлений Товар (в сумі, що визначена згідно видаткових накладних або інших документів, які є невід'ємною частиною Договору) на протязі 10 (десяти) банківських днів, здати отримання вимоги Постачальника про оплату за товар, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника, або іншим способом погодження між Сторонами, що не суперечить чинному законодавству України;

- пп.5.1. Якість Товару, повинна відповідати нормам ДСТУ 4047-2001 ш повинна бути підтверджена паспортом якості виробника;

- пп.6.1. Приймання-передача здійснюється відповідно до Інструкції, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики від 03.06.2002 року № 332 (Далі - Інструкція, а також згідно умов цього Договору, Додаткових угод, специфікацій до нього.

Прихід нафтопродуктів на баланс ТОВ „Феволе-Центр" здійснено на підставі видаткових накладних та актів прийому-передачі нафтопродуктів, постачальником в яких зазначено ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" підписаних та скріплених печатками підприємств.

На видаткових накладних та актах прийому-передачі нафтопродуктів в графі «Передав» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_19, підпис, печатка ТОВ „Київ Ліквід Петролеум"; в графі «Прийняв» значиться посада директор, прізвище ОСОБА_6, підпис, печатка ТОВ „Феволе-Центр".

ТОВ „Феволе-Центр" за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року сформовано податкового кредиту по ПДВ на загальну суму 873753,20 грн. на підставі податкових накладних, постачальником в яких значиться ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" (код ЄДРПОУ 38544588, м. Київ, вул. Щорса, 31, стан підприємства - 9), та які включені до реєстру отриманих податкових накладних ТОВ „Феволе-Центр" за травень 2014р. 158995,20 грн., червень 2014р. 210870,40 грн., липень 2014р. 503887,6 грн.

Біля підпису особи, яка склала податкові накладні значиться прізвище ОСОБА_19 Згідно представленого підприємством журналу-ордеру по рахунку 631 „розрахунки з вітчизняними постачальниками", контрагент ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" станом на 01.05.2014 року кредиторська заборгованість складала - 2077754,40 грн., станом на 31.08.2014 року кредиторська заборгованість складає - 3108998,59 грн.

Відповідно ст.2 Інструкції при поставці товарів і створення умов для своєчасного і правильного приймання отримувачем відправник (постачальник) зобов'язаний:

а) дотримання встановлених правил пакування і затарювання продукції, маркування і опломбування окремих місць;

в) чітке і правильне оформлення документів, що засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється (технічний паспорт, сертифікати, посвідчення якості і ін..), відгрузочних та розрахункових документів, відповідність вказаних в них даних про якість та комплектність продукції фактичній якості та комплектності її;

Відповідно п.5 Інструкції при прийманні товарів як передбачено правилами, що діють на транспортування (перевезення), одержувач зобов'язаний витребувати від органу транспорта складання комерційного акту (відмітки на товарно-транспортній накладній або складання акта- при доставці вантажу автомобільним транспортом.

Відповідно до п.12. Інструкції приймання продукції по кількості проводиться відповідно транспортним і супровідним документам (рахунки-фактури, специфікації, описи, упаковочні ярлики та ін.) відправника (виробника).

Відповідно п.22. Інструкції для приймання участі в прийманні продукції виділяються особи, компетентні (по роду работи, по освіті, по досвіду трудової діяльності) по питанню визначення якості і комплектності продукції, що підлягає прийманню.

Відповідно до п.26. Інструкції акт приймання продукції затверджується керівником або заступником керівника підприємства-одержувача не пізніше чим на наступний день після складання акту.

Відповідно п.28 Інструкції акти приймання продукції по кількості реєструються і зберігаються у порядку, встановленому на підприємстві-одержувачі.

Підстави для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій п.1 ст.9 Закону № 996.

Для перевірки ТОВ „Феволе-Центр" не надано жодних документів (товарно-транспортні накладні, подорожні листи, довіреності, інші), які підтверджують порядок транспортування (фізичного переміщення) указаного вище газу від ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" до ТОВ „Феволе-Центр".

Згідно пп. 5.2.2. Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики від 03.06.2002 року № 332, приймання скрапленого вуглеводневого газу, що надійшов автомобільним транспортом від постачальників, проводиться вантажоодержувачем на підставі видаткових та товаротранспортних накладних (типова форма № 1-ТН, затверджена наказом Міністерства транспорту та Міністерства статистики України від 29.12.1995 р. № 488/346 (у0488361-95) „Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля") та документів про якість (паспортів) на СВГ, оформлених у відповідності до ДСТУ 4047-2001, з обов'язковим складанням акта приймання за кількістю СВГ, що надійшов автомобільним транспортом, за формою № 3-ГС.

Видаткова та товаротранспортна накладні є підставою для оприбуткування скрапленого вуглеводневого газу за складським та бухгалтерським обліком підприємства.

Згідно пп. 5.2.4. Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики від 03.06.2002 року № 332, інформація про кількість скрапленого вуглеводневого газу, що надійшов на підприємство в автоцистернах, зазначається у журналі оперативного обліку скрапленого вуглеводневого газу за формою № 2-ГС і після здавання звіту матеріально відповідальною особою в бухгалтерію оприбутковується за бухгалтерським обліком.

Згідно пп. 6.1.16. Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики від 03.06.2002 року № 332, видаткові накладні і ТТН на відпущений скраплений вуглеводневий газ з газонаповнювальної станції або газонаповнювального пункту матеріально-відповідальна особа передає до бухгалтерії не пізніше наступного дня разом з реєстром, який складається в двох примірниках. Реєстр підписує матеріально-відповідальна особа і бухгалтер.

Як передбачено пунктом 11.1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року №363 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 року за №128/2568 (далі - Правила №363), основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля.

За визначенням статті 1 вказаних Правил товарно-транспортна накладна - це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Згідно пункту 11.5 Правил №363 товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).

Під час перевірки ТОВ „Феволе-Центр" не було надано жодного первинного документу, який би підтверджував якість реалізованого товару, отриманого від ТОВ „Киїів Ліквід Петролеум", в тому числі зазначених в договорі паспортів якості виробника.

Згідно пп. 5.2.2. Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики від 03.06.2002 року № 332, приймання скрапленого вуглеводневого газу, що надійшов автомобільним транспортом від постачальників, проводиться вантажоодержувачем на підставі видаткових та товарно-транспортних накладних та документів про якість (паспортів) на скраплений вуглеводневий газ, оформлених у відповідності до ДСТУ 4047-2001, з обов'язковим складанням акта приймання за кількістю скрапленого вуглеводневого газу, що надійшов автомобільним транспортом, за формою № 3-ГС.

Відповідно до переліку продукції, яка підлягає сертифікації в Україні, затвердженої Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005р. №28 із змінами та доповненнями, групи товарів, які придбавались звіряємим підприємством у постачальників підлягають обов'язковій сертифікації.

Відповідно до ст. 13 «Обов'язки виробників та постачальників продукції, яка підлягає підтвердженню відповідності законодавчо регульованій сфері Закону України «Про підтвердження відповідності» від 17.05.01р. №2406-111 (із змінами та доповненнями), постачальник зобов'язаний: реалізовувати продукцію за умови наявності у документах, згідно з якими йому передано відповідну продукцію, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом на відповідний вид продукції; припиняти реалізацію продукції, якщо вона не відповідає вимогам нормативних документів, зазначеним у декларації про відповідність або у сертифікаті відповідності чи свідоцтві про визнання відповідності.

Приймання продукції за якістю та комплектністю провадиться за супровідними документами, які засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється (технічний паспорт, сертифікат, посвідчення якості, рахунок-фактура, специфікація та ін.).

При виявленні невідповідності якості, комплектності, маркування продукції, що надійшла, чи тари упакування вимогам стандартів, технічних умов, кресленням, зразкам (еталонам) договору або даним, зазначеним у маркуванні і супровідних документах, що засвідчують якість продукції, одержувач припиняє подальше приймання продукції і складає акт, у якому вказує кількість оглянутої продукції і характер виявлених при прийманні дефектів.

Згідно бази даних Міністерства доходів і зборів України „Податковий блок" стосовно ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" значиться наступне:

- дата реєстрації в ДПІ у Печерському районі ТУ Міндоходів у м. Києві 02.01.2013 року;

- засновники: Юридична особа „Ойл-Прайм", код ЄДРПОУ 37070733;

- директор та головний бухгалтер: в одній особі - ОСОБА_19 (РНОКПП НОМЕР_10);

- місцезнаходження товариства, згідно баз даних: 1133 м.Київ, вул. Щорса, буд. 31.

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві складено Довідки про встановлення місцезнаходження платника податків ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» №1255/01/26-55-07-04 від 19.05.2014 року, №1300/01/26-55-07-03 від 26.05.2014 року, №1387/01/26-55-07-03 від 03.06.2014 року, відповідно до яких встановити фактичне місцезнаходження підприємства неможливо. Станом на дату акту підприємство ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" обліковується зі станом « 9» - до ЄДР направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням.

ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» було (є) платником податку на додану вартість відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 29.01.2013р. №200106100, індивідуальний податковий номер - 385445826552. Статутний капітал відповідно до установчих документів на момент його створення складав 1200 грн. Основний вид діяльності - 46.71.0 - Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Згідно податкової звітності, поданої до ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформація про загальну чисельність працюючих на ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» відсутня. Інформація щодо приміщень, які використовував ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» у своїй діяльності, станом на момент перевірки відсутня.

При проведенні аналізу встановлено, що згідно системи автоматизованого співставлення ПЗ та ПК за травень-липень 2014 року в розрізі контрагентів по ТОВ „Феволе Центр" (код ЄДРПОУ 37504847) рахується розбіжність по ПК з ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" (код ЄДРПОУ 38544588), стан підприємства - 9, за травень 2014 року - ПДВ в сумі 369Е65,40 грн., за червень 2014 року - ПДВ в сумі 365060,80 грн., за липень 2014 року - ПДВ в сумі 138826,80 грн.

Причиною виникнення розбіжності в травні-липні 2014 року є те, що Декларації з ПДВ ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» за травень 2014р., червень 2014р. та липень 2014р. ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві визнано як податкову звітність, статус деклараціій- «до відома».

Крім цього, відповідно до акту №1609/26-55-22-08/38544588 від 10.06.2014р., отриманого від ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві „Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ „Київ Ліквід Петролеум" (код ЄДРПОУ 38544588)» встановлено, що ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» порушено ст.93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-ІУ (зі змінами та доповненнями) та ст.1 Закону України від 15.05.2003р. №755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» - Місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені, а саме - за юридичною адресою ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» директор відсутній, фактичне місцезнаходження підприємства встановити немає можливості.

З акту №1609/26-55-22-08/38544588 від 10.06.2014р. вбачається, що «...Висновком експерта від 21.05.2014 року №248 проведеним старшим експертом сектору №2 відділу ТКЗР ОВС НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області Онашко Наталією Василівною проведено дослідження статуту ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» та проколу №08/04-14 загальних зборів учасників (засновників) ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» від 08.04.2014 року, яким встановлено, що «Підпис, від імені ОСОБА_19 в реєстраиійній картиі на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи від 24.03.2013 року, виконаний однією особою, підписи від імені ОСОБА_19 в довіреності ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» від 03.01.2013 року, в протоколі №03/13 загальних зборів учасників ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» від 02.01.2013 року - виконані другою особою».

Також в ході аналізу податкової звітності, поданої ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» до податкового органу та у зв'язку з не поданням балансу підприємства встановлено відсутність будь-якої інформації про наявні складські приміщення, наявність автомобільного чи іншого транспорту, а також устаткування, що необхідне для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства.

Згідно податкової звітності, поданої до податкового органу інформація про загальну чисельність працюючих на ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» відсутня.

Фактично ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» відсутні трудові ресурси, виробниче обладнання, транспортне та торгівельне обладнання, сировина, матеріали для здійснення основного виду діяльності. Отже, наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух товарів, а не декларування обсягів на папері.

Враховуючи вищевикладене та у зв'язку з ненаданням ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» (податковий номер 38544588) до перевірки первинних бухгалтерських та податкових документів, а проведені заходи щодо наявності здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» та його постачальника не підтверджують фактичного постачання товарів та послуг на адресу ТОВ «Київ Ліквід Петролеум», що свідчить про відсутність взаєморозрахунків ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» з його постачальниками, тому підтвердження факту наявності фактичного руху активів відсутнє.

Таким чином, оскільки ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» (податковий номер 38544588) до перевірки не надано первинних бухгалтерських та податкових документів, а проведені заходи щодо наявності здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства та його контрагентів не підтверджують фактичного постачання товарів та послуг, ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» порушено вимоги, пп.138.1.1 п.138.1, пп.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139, п.185.1 ст.185, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України №2755-VI від 02.12.10 (зі змінами та доповненнями).

З метою перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ „Феволе-Центр" та на підставі даних системи обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено учасників схеми формування суми схемного податкового кредиту, а саме за травень 2014 року:

- 1-й ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" (код ЄДРПОУ 38544588, ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві);

- 2-й ПАТ „Укрнафта" (код ЄДРПОУ 135390, Центральний офіс);

- 2-й ПАТ "УКРТАТНАФТА" (код ЄДРПОУ 152307, КРЕМЕНЧУЦЬКА ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛ);

- 2-й ТОВ "БУКАЄВИЦЯ" ЛТД (код ЄДРПОУ 24211753, ВИШГОРОДСЬКА ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ).

За червень-липень 2014 року:

- 1-й ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" (код ЄДРПОУ 38544588, ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві);

- 2-й ПАТ "УКРТАТНАФТА" (код ЄДРПОУ 152307, КРЕМЕНЧУЦЬКА ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛ);

- 2-й ТОВ «БУКАЄВИЦЯ» ЛТД (код ЄДРПОУ 24211753, ВИШГОРОДСЬКА ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ).

Згідно бази даних АС „Податковий блок" проаналізовано ланцюг придбання підприємством ТОВ „Феволе-Центр" скрапленого газу відповідного коду УКТЗЕД та встановлено, що постачальником є ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум".

Згідно Декларацій з ПДВ протягом 2014 року ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" операцій з імпорту не декларував. ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" має неосновний стан - 9 (відсутній за місцезнаходженням), звітність формі 1 ДФ за 2013 рік - не подавалася.

Ведення бухгалтерського обліку, який є підставою для податкового обліку, регламентується Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 № 996-ХІV та Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за № 168/704.

В ході судового розгляду встановлено, що операції по взаємовідносинах ТОВ „Феволе-Центр" з контрагентами ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит", ТОВ „Талис плюс" та ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" не мали реального товарного характеру з чого випливає, що право на формування податкового кредиту відсутнє.

Фактично перевіркою встановлено документування операцій по регістрах бухгалтерського обліку, які стосуються лише факту перерахування грошових коштів. Тому можна стверджувати, що підприємством відображені правові взаємовідносини з вищевказаним суб'єктом господарювання без мети реального настання правових наслідків. та з метою заниження об'єкту оподаткування, несплати податків. Єдиною метою проведення документування фактично не здійснених господарських операцій є отримання підприємством податкової вигоди.

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996-ХІУ (із змінами та доповненнями) встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Таким чином первинна документація щодо здійснених господарських операцій ТОВ „Феволе-Центр" з контрагентами ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит", ТОВ „Талис плюс" та ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" є такою, що не містить достовірної інформації та не несе в собі доказової сили.

Враховуючи вищевикладене господарські операції між ТОВ „Феволе-Центр" і контрагентами ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит", ТОВ „Талис плюс" та ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум" не містять у суті своїй розумних економічних або інших причин (ділової мети).

При розгляді справи у суді представником позивача було представлено податкові та видаткові накладні за червень-липень 2014 року, при цьому не було надано жодних пояснень з приводу їх ненадання податковому органу під час проведення перевірки.

Так, відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010року № 2755-VI (ПК України).

Відповідно до п.п.75.1.2. п. 75.1. ст.. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Оформлення результатів документальних планових перевірок та позапланових перевірок здійснюється згідно Порядку оформлення результатів документальних планових перевірок та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010року №984, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011року за №34/18772.

Планові та позапланові виїзні перевірки проводяться відповідно до затвердженого керівником (заступником керівника) податкового органу плану перевірки, який додається до акта перевірки, про що в акті перевірки здійснюється відповідний запис.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, що представниками відповідача на підставі Наказу №1378 про проведення документальної позапланової перевірки від 02 жовтня 2014 року та Наказу № 1404 від 10 жовтня 2014 року про продовження строків проведення документальної позапланової перевірки та відповідно до Плану перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість по ТОВ «Феволе-Центр» при здійсненні операцій з придбання та подальшої реалізації товарів (робіт та послуг) у ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС», ТОВ «Київ Ліквід Петролеум», ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС», ТОВ «АНТАРЕС», ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт».

Враховуючи зазначене, суд вважає, що твердження позивача про те, що наказом не передбачено перевірка змісту договорів поставки, не передбачено проведення аналізу змісту правочину і тим більше визнання його не чинним взагалі не відноситься до компетенції податкового органу не відповідають дійсності.

Встановлені обставини ставлять під сумнів у першу чергу розумну ділову мету платника податків, тобто направленість його діяльності саме на отримання доходу в процесі здійснення господарської діяльності та кожної окремої угоди, оскільки зібрані докази у своїй сукупності свідчать про відсутність такої розумної ділової мети, крім мінімізації оподаткування.

В ході перевірки встановлено відсутність реальної можливості поставок бензину, дизпалива та скрапленого газу між ТОВ „Феволе-Центр" та контрагентами ТОВ „АНТАРЕС", ТОВ „Барилит", ТОВ „Талис плюс" та ТОВ „Київ Ліквід Петрелеум", а саме відсутність у постачальників майна, трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, засобів для транспортування та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій у зазначених обсягах, що свідчить про відсутність необхідних умов для реального настання результатів відповідної господарської діяльності та перерахування коштів за отриманий товар.

Крім того, як зазначено у листі Вищого адміністративного суду України від 20 липня 2010 року №1112/11/13-10 «Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби» про необґрунтованість податкової вигоди можуть також свідчити підтверджені доказами доводи податкового органу, зокрема, про наявність таких обставин:

- неможливість реального здійснення платником податків зазначених операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, нездійснення особою, яка значиться виробником товару, підприємницької діяльності;

- відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів;

- облік для цілей оподаткування тільки тих господарських операцій, які безпосередньо пов'язані з виникненням податкової вигоди, якщо для даного виду діяльності також потрібне здійснення й облік інших господарських операцій;

- здійснення операцій з товаром, що не вироблявся або не міг бути вироблений в обсязі, зазначеному платником податків у документах обліку.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків. Зміст господарської операції може встановлюватися з урахуванням змісту цивільно-правових чи господарсько-правових зобов'язань сторін, але не вичерпується останнім. Господарська операція може мати місце навіть за відсутності цивільно-правових чи господарсько-правових відносин між платниками податків.

Згідно позиції Вищого адміністративного суду України, яку доведено до Голів апеляційних адміністративних судів листом від 02.06.2011 №742/11/13-11 «..відсутність реального вчинення господарських операцій та як наслідок, юридична дефектність відповідних первинних документів за змістом пункту 44.1 ПКУ не дозволяє формувати дані податкового обліку незалежно від спрямованості умислу платників податків - учасників відповідних операцій».

За таких обставин суд вважає, що висновки викладені в Акті №2089/24-12-22-01/37504874 від 24.10.2014 року є правомірними та обґрунтованими, а податкове повідомлення-рішення №0004492201 від 06.11.2014 року прийняте Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, згідно якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 31366611,00 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 20911074,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 10455537,00 грн. відповідають вимогам чинного законодавства.

Надані позивачем документи, не дають можливості встановити реальність здійснених операцій та факт використання в господарській діяльності позивача, а лише фіксують господарські операцій з вищезазначеними контрагентом.

Наведені обставини та досліджені судом документальні докази в їх сукупності, є достатніми для висновку про те, що господарські операції між позивачем та його контрагентами не мали товарного характеру, не спрямовані на реальне настання правових наслідків, що обумовлені договором, а оформлені лише документально невстановленими особами, що в свою чергу призвело до встановлення податковим органом порушень формування позивачем податкового кредиту.

Отже, позивачем не доведено обставини, покладені в основу позову, та, відповідно, не спростовано висновки перевірки відповідачем.

Крім цього представником позивача під час розгляду справи було надано Висновок експертного дослідження від 17 листопада 2014 року, з якого вбачається, що на вирішення експерту поставлено питання, а саме:

- чи підтверджується документально зазначене в Акті ДПІ у м. Чернівцях від 24 жовтня 2014 року за №2089/24-12-22-01/37504874, складеному за результатами проведеної експертизи відповідно до наказу ДПІ у м. Чернівцях на ТОВ «Феволе-Центр» позапланової виїзної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні операцій з придбання та подальшої реалізації товарів (робіт, послуг) у ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361609), ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» (код ЄДРПОУ 38544588), ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38361594), ТОВ «АНТАРЕС» (код ЄДРПОУ 31037491), ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» (код ЄДРПОУ 36856932) за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року про допущення ТОВ «Феволе-Центр» порушень п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст.198, п. 201.1, п. 201.2, п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України;

- чи підтверджуються документально висновки Акта ДПІ у м. Чернівцях від 24 жовтня 2014 року за №2089/24-12-22-01/37504874 про заниження ТОВ «Феволе-Центр» податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 20911074,00 грн. в т. ч. за червень 2014 року на суму 14105423,00 грн. та за липень 2014 року на суму 6805651,00 грн.

З Висновку експертного дослідження від 17 листопада 2014 року вбачається, що дослідженням поданих документів, не підтверджено документально зазначене в Акті ДПІ у м. Чернівцях від 24 жовтня 2014 року за №2089/24-12-22-01/37504874, складеному за результатами проведеної відповідно до наказу ДПІ м. Чернівців на ТОВ «Феволе-Центр» позапланової виїзної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні операцій з придбання та подальшої реалізації товарів (робіт, послуг) у ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС», ТОВ «Київ Ліквід Петролеум», ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС», ТОВ «АНТАРЕС», ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» за період з 01.05.2014 року по 31.07.2014 року про допущення ТОВ «Феволе-Центр» порушень п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст.198, п. 201.1, п. 201.2, п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України.

Крім того, дослідженням поданих документів не підтверджується висновки Акта ДПІ у м. Чернівцях від 24 жовтня 2014 року за №2089/24-12-22-01/37504 про заниження ТОВ «Феволе-Центр» податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 20911074,00 грн. в т. ч. за червень 2014 року на суму 14105423,00 грн. та за липень 2014 року на суму 6805651,00 грн.

ТОВ «Феволе-Центр» правомірно відображено у складі податкового кредиту з податку на додану вартість в травні, червні та липні 2014 року податкові накладні виписані ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС», ТОВ «Київ Ліквід Петролеум», ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС» та ТОВ «АНТАРЕС» не реалізовані нафтопродукти в травні, червні та липні 2014 року на загальну суму 128794565,98 грн. в тому числі ПДВ 21465761,00 грн., зокрема:

· травень 2014 року загальна сума отриманих нафтопродуктів 953971,20 грн. в тому числі ПДВ 158995,20 грн.;

· червень 2014 року загальна сума отриманих нафтопродуктів 87006691,44 грн. в тому числі ПДВ 14501115,24 грн.;

· липень 2014 року загальна сума отриманих нафтопродуктів 40833903,34 грн. в тому числі ПДВ 6805650,56 грн.

ТОВ «Феволе-Центр» також правомірно відображено у складі податкового кредиту з податку на додану вартість в травні, червні та липні 2014 року податкові накладні виписані ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» не реалізовані послуги (суборенда приміщення) в травні, червні та липні 2014 року на загальну суму 29312,26 грн., в тому числі ПДВ 4885,38 грн.

Згідно ч.5 ст. 82 КАС України висновок експерта для суду не є обов'язковим, однак незгода суду з ним повинна бути вмотивована в постанові або ухвалі.

Суд не погоджується з висновком експертного дослідження і не приймає його як доказ по справі, оскільки експертом здійснено дослідження бухгалтерських документів без врахування юридичних аспектів щодо наявності повноважень на здійснення даних операцій та їх реальності, а відтак, висновок експертного дослідження в даному випадку з позицій статті 70 КАС України не є належним доказом та не впливає на вирішення спору по суті.

Вищенаведені факти, дають суду підстави прийти до висновку про те , що фактичного здійснення господарської операції по поставці нафтопродуктів від ТОВ «БАРИЛІТ ПЛЮС» , ТОВ «Київ Ліквід Петролеум» , ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС», ТОВ «АНТАРЕС» та ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт»до позивача не було, а долучені позивачем до матеріалів справи документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 статті 198 Кодексу передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Суд вважає за необхідне також зазначити, що Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України неодноразово наголошено на тому, що у чинному законодавстві України відсутнє визначення поняття «добросовісний платник податків». Так само законодавство не містить певних критеріїв добросовісності платника податків. Разом з тим, слід визнати обґрунтованим застосування такого підходу на практиці, оскільки подібне розмежування дозволяє індивідуалізувати юридичну відповідальність особи та забезпечити дотримання правопорядку у галузі оподаткування навіть за наявності певних прогалин у законодавстві.

Так, у разі, якщо дії платника податків свідчать про його добросовісність, а вчинені ним господарські операції, не викликають сумніву у їх реальності та відповідності дійсному економічному змісту, для підтвердження права на податковий кредит та/або бюджетне відшкодування достатньо наявності належним чином оформлених документів, зокрема, податкових накладних.

Натомість, при розгляді даної справи, з вище досліджених доказів та встановлених обставин, суд прийшов до висновку про «недобросовісність» позивача, а також встанови, що вчинені ним господарські операції не є реальними та не відповідають дійсному економічному змісту.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З досліджених в ході судового розгляду справи письмових доказів, пояснень представників сторін, відповідач, як суб'єкт владних повноважень довів суду правомірність своїх дій, а тому суд вважає, що дії та рішення відповідача не суперечать вимогам ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про правомірність прийнятого Державною податковою інспекцією у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області податкового повідомлення-рішення №0004492201 від 06.11.2014 року вимогам частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Оскільки частиною третьою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, то позивачем при поданні цієї позовної заяви було сплачено 487,20 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 36 від 13 лютого 2015 року.

Поряд з цим частиною третьою статті 4 Закону України "Про судовий збір" також визначено, що решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Зважаючи на те, що позивачу відмовлено у задоволенні позовних вимог повністю, останній повинен сплатити до Державного бюджету України недоплату судового збору за подання даного позову, яка становить 4384,80 грн. (4872,00 грн. - 487,20 грн.).

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,71,94,157,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феволе-Центр» до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 4384 (чотири тисячі триста вісімдесят чотири) грн. 80 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя І.В. Маренич

У судовому засіданні 06 травня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 12 травня 2015 року (10 травня 2015 року та 11 травня 2015 року - вихідні та святкові дні).