Справа № 636/1498/15-к
Провадження № 1-кп/636/199/15
Іменем України
21 травня 2015 року
Чугуївський міський суд Харківської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
неповнолітньої особи, до якої застосовуються примусові заходи виховного характеру - ОСОБА_5 ,
законного представника - ОСОБА_6 ,
представника Служби у справах дітей Чугуївської районної державної адміністрації - ОСОБА_7 ,
представника сектору кримінальної міліції у справах дітей Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області - ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Чугуєві Харківської області клопотання у кримінальному провадженні № 12015220440000121 від 28 січня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України про застосування до неповнолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів виховного характеру,
06 квітня 2015 року до Чугуївського міського суду Харківської області надійшло клопотання у кримінальному провадженні № 12015220440000121 від 28 січня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України про застосування до неповнолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів виховного характеру.
26 січня 2015 року, о 22 год. 30 хв., неповнолітня ОСОБА_5 , знаходячись біля будинку АДРЕСА_1 , в ході раптово виниклого конфлікту, який виник на фоні складних неприязних стосунків зі своєю знайомою неповнолітньою ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , маючи злочинний намір, спрямований на заподіяння останній тілесних ушкоджень, діючи навмисно, підійшла до останньої та нанесла два удари кулаком в обличчя, в результаті чого завдала ОСОБА_9 тілесне ушкодження у вигляді садна на верхній губі, які згідно з висновком судово-медичної експертизи № 32-Ч від 27.01.2015 року кваліфікуються за ступенем тяжкості - критерієм тривалості розладу здоров'я як легке тілесне ушкодження.
Прокурор у судовому засіданні підтримав дане клопотання та просив застосувати до неповнолітньої ОСОБА_5 примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі під нагляд педагогічного колективу Чугуївського професійного аграрного ліцею.
Законний представник та захисник не заперечували проти застосування до неповнолітньої ОСОБА_5 примусових заходів виховного характеру у вигляді передачі під нагляд педагогічного колективу Чугуївського професійного аграрного ліцею.
Представники Служби у справах дітей Чугуївської районної державної адміністрації та сектору кримінальної міліції у справах дітей Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області у судовому засіданні підтримали клопотання та не заперечували проти застосування до неповнолітньої ОСОБА_5 примусових заходів виховного характеру у вигляді передачі під нагляд педагогічного колективу Чугуївського професійного аграрного ліцею.
Неповнолітня ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 125 КК України - умисне легке тілесне ушкодження. Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України це є злочином невеликої тяжкості.
Відповідно до ч. 1 ст. 497 КПК України, якщо під час досудового розслідування прокурор дійде висновку про можливість виправлення неповнолітнього, який обвинувачується у вчиненні вперше злочину невеликої тяжкості без застосування кримінального покарання, він складає клопотання про застосування до неповнолітнього обвинуваченого примусових заходів виховного характеру і надсилає його до суду.
Заслухавши думку прокурора, захисника, законного представника, представника служби у справах дітей Чугуївської районної державної адміністрації, представника сектору кримінальної міліції у справах дітей Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, враховуючи вік та особу неповнолітньої ОСОБА_5 , яка за місцем навчання та мешкання характеризується посередньо, раніше до кримінальної відповідальності не притягалась, суд вважає за необхідне застосувати до неї примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі під нагляд педагогічного колективу Чугуївського професійного аграрного ліцею.
Керуючись ст.ст. 22, ст. 97, ст. 105 КК України, ст.ст. 369-372, 376, 392-395, 497, 500, 501 КПК України, суд -
Клопотання у кримінальному провадженні № 12015220440000121 від 28 січня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України про застосування до неповнолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів виховного характеру - задовольнити.
Застосувати до неповнолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі під нагляд педагогічного колективу Чугуївського професійного аграрного ліцею.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом семи днів з її проголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1