Ухвала від 27.05.2015 по справі 826/9907/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

27 травня 2015 рокум. Київ№ 826/9907/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

провизнання незаконною та скасування постанови,

визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Кротюком О.В.

2. Призначити попереднє судове засідання на 08 липня 2015 року о 13:30 год.

3. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб без самостійних вимог Президента України, Кабінет Міністрів України.

4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, б. 81-а, зал. №101.

5. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

6. Зобов"язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №826/9907/15 за позовом ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи Президент України, Кабінет Міністрів України про визнання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №583 від 03.03.2015 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення" незаконною та її скасування, у виданні, у якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

7. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг надати суду докази опублікування оголошення.

8. Витребувати від позивача:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності;

9. Зобов'язати відповідача подати суду письмові заперечення проти позову та їх копії для позивачів, а також всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

10. Витребувати від відповідача

1. Коли, ким і у якій формі було прийнято рішення про необхідність розгляду питання щодо перегляду установлених роздрібних цін на природний газ та копію відповідних документів (рішень, доручень, вказівок, наказів);

2. Копії усіх документів, які розглядались Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перед прийняттям постанови "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення" No 583 від 03.03.2015р., в тому числі але не виключно:

результати аналізу:

- фактичних (за попередні три роки) та планових обсягів споживання природного газу населенням у розрізі диференційованих груп за обсягами/видами споживання;

- фактичної (за попередні три роки) кількості абонентів, які споживають природний газ, у розрізі диференційованих груп за обсягами/видами споживання;

- планованих обсягів природного газу, що видобувається суб'єктами;

- фактичного (за попередній рік) і прогнозного річного балансу надходження та розподілу природного газу (в частині обсягів, що розподіляються для потреб населення);

- витрат суб'єкта, уповноваженого Кабінетом Міністрів України на формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, пов'язаних із закупівлею та реалізацією природного газу для населення за базовий та на планований період з відповідним обґрунтуванням кожної статті витрат;

- копій фінансової звітності уповноваженого суб'єкта.

3. Копії із зазначення дати отримання документів отриманих від уповноваженого

суб'єкта, в тому числі:

- звіту про результати господарської діяльності з детальним розшифруванням витрат, пов'язаних із закупівлею та реалізацією природного газу населенню, відповідними розрахунками та пояснювальною запискою;

- інформацію про забезпечення природним газом населення разом з розрахунком середньозваженої ціни та вартості реалізованого природного газу населенню - щомісяця не пізніше 28 числа наступного періоду (за підсумками року - до 28 лютого).

4. Копії документів із зазначення дати отримання, що засвідчують позиції заінтересованих учасників при розгляді проекту постанови "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення" No 583 від 03.03.2015р.

5. Інформацію про середньозважену ціну природного газу як товару; питомих витрат уповноваженого суб'єкта, пов'язаних із закупівлею та реалізацією природного газу населенню; розмір збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (на обсяги природного газу, що постачається населенню) (далі - цільова надбавка); загальний тариф на транспортування природного газу; середньозважений тариф на постачання природного газу; розмір податку на додану вартість; розмір планованого річного обсягу споживання природного газу населенням, передбаченого прогнозним річним балансом надходження та розподілу природного газу; розмір планованих річних обсягів розподілу природного газу для потреб населення, що видобувається суб'єктами, та інших ресурсів природного газу, що належить до інших ресурсів уповноваженого суб'єкта, передбачених прогнозним річним балансом надходження та розподілу природного газу.

6. Інформацію про обсяги товарного природного газу, що видобувається зазначеними суб'єктами і використовується відповідно до прогнозного річного балансу надходження та розподілу природного газу для потреб населення; ціну природного газу, що належить до інших ресурсів уповноваженого суб'єкта (без урахування податку на додану вартість); обсяг природного газу, що належить до інших ресурсів уповноваженого суб'єкта.

7. Інформацію про повноваження "тимчасово виконуючого обов'язки" та "виконуючого обов'язки" Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;

8. Копії таких документів та дату (дати) початку дії документу (документів), у

якому (яких) встановлено повноваження "тимчасово виконуючого обов'язки" та "виконуючого обов'язки" Голови Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

11. Запропонувати третім особам у подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у них.

12. Звернути увагу сторін, що відповідно до ст. 14, 255 КАС України ухвала суду є обов'язковою для виконання.

13. Копію ухвали направити сторонам та третім особам.

Суддя О.В. Кротюк

Додаток на адресу відповідача та третіх осіб: позовна заява з додатками

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.