Ухвала від 26.05.2015 по справі 821/1605/15-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження та закінчення підготовчого провадження

26 травня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/1605/15-а

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Пекний А.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації про зобов'язання видати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить зобов'язати Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації видати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Дослідивши адміністративний позов та додані до нього документи, встановлено, що 16.10.2013 р. позивачем внесено подання про видачу дублікату посвідчення.

Згідно абз.19 п.10 Постанови КМУ №51 від 20.01.1997 р. рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний термін з дня надходження необхідних документів до органу, що видає посвідчення.

Таким чином, про порушення своїх прав позивач повинен був дізнатись не пізніше 16.11.2013 р., але до суду звернувся лише 26.05.2015 р.

Проаналізувавши вищенаведені норми чинного законодавства України та приймаючи до уваги факт звернення позивача з даним позовом до суду з даним позовом лише в травні 2015 року, вбачається ймовірність пропущення позивачем строку звернення до суду. При цьому, позивачем не ставиться питання про визнання поважними причини пропуску строку на звернення до суду.

Але оскільки зі змісту адміністративного позову та доданих до нього документів не можливо остаточно встановити, з якої дати слід вираховувати строки на оскарження дій, оскільки позивачем не надано відповідних доказів поважності пропуску строку звернення до суду.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача надати до суду докази поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом.

Оскільки судом досліджено адміністративний позов та додані до нього документи, з'ясовано питання щодо витребування додаткових документів та встановлено строки для їх надання, вбачаються підстави для закінчення підготовчого провадження та призначення справи до розгляду у судовому засіданні.

Керуючись статтями 106, 107, 110, 121 КАС України,

ухвалив:

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації про зобов'язання видати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду в судовому засіданні 12 червня 2015 р. о 13:00 годині в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).

Зобов'язати ОСОБА_1 надати до суду в строк до 10 червня 2015 р. докази поважності причин пропуску шестимісячного строку на звернення до суду.

Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації надати до суду в строк до 10 червня 2015 р. завірені належним чином копії всіх документів, що містяться в особовій справі позивача як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в тому числі всіх документів, на підставі яких позивачу надано статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також документів, які були подані ОСОБА_1 для вирішення питання про видачу дублікату посвідчення..

Справа буде розглядатися судом у складі судді Пекного А.С.

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Надіслати особам, які беруть участь у справі, копію ухвали про відкриття провадження та інформацію про їхні процесуальні права та обов'язки.

Відповідачу надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами. Зобов'язати відповідача як суб'єкта владних повноважень у разі заперечення проти позову надати до суду не пізніше як за три дні до судового засідання всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчинені дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.

Суддя Пекний А.С.

Інформація про процесуальні права осіб, які приймають участь у справі

Ст. 49 КАС України, права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права та обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належним їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3.Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1)знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2)знайомитися з матеріалами справи;

3)заявляти клопотання і відводи;

4)давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5)подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6)висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7)подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8)знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;

9)робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10)оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11)користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

4.Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Ст. 51 КАС України, права та обов'язки сторін

1. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідного апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

2. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.