Ухвала від 18.05.2015 по справі 813/6692/14

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2015 р. Справа № 876/10960/14

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ільчишин Н.В.,

суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,

за участі секретаря судового засідання Федак С.Р.,

представника відповідача Якимів А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2014 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» про стягнення коштів з рахунків у банках,-

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Сихівському районі м. Львова 30.09.2014 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» в якому просить стягнути кошти з рахунків відповідача до бюджету в сумі 188753,69 грн.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2014 року позов задоволено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Товариство з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» подало апеляційну скаргу. В якій посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а тому просить постанову скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ТОВ «Мегабудмакс» зареєстроване як юридична особа 11.03.2009 року з присвоєнням коду ЄДРПОУ 36416836 та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Сихівському районі м. Львова

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до довідки № 10826/10/13-50-20-00-41 від 04.09.2014 року заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств становить 32403,10 грн. (в т.ч. штрафні санкції 6500,00 грн.), з податку на додану вартість - 156350,59 грн. (в т.ч. штрафні санкції 31270,00 грн., пеня - 1,74 грн.) на загальну суму 188753,69 грн.

На підтвердження суми заборгованості за вищевказаними платежами до матеріалів справи долучено: - копію податкової декларації з податку на додану вартість за 7 місяць 2014 року; - копію податкового повідомлення-рішення форми «Р» № 0002862321 від 07.09.2012 року за платежем податок на прибуток приватних підприємств і організацій на суму 32500,00 грн. (в т.ч. штрафні санкції 6500,00 грн.); - копію податкового повідомлення-рішення форми «Р» № 0002872321 від 07.09.2012 року за платежем податок на додану вартість на суму 156350,00 грн. (в т.ч. штрафні санкції 31270,00 грн.); - копію акту про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Мегабудмакс» (код ЄДРПОУ 36416836) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2009 року по 30.06.2012 року № 1391/22-20/36416836 від 23.08.2012 року; - копії зворотного боку облікової картки платника податку за платежами: податок на прибуток; податок на додану вартість.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підп. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язати сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Контролюючим органом на виконання вимог ст. 59 ПК України виставлено ТОВ «Мегабудмакс» податкову вимогу форми «Ю» № 2948-25 від 22.07.2014 року. Доказів оскарження такої до матеріалів справи не долучено.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.п. 95.1., 95.2. ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Податкова вимога від 21.02.2014 року відповідачем отримана 22.02.2014 року.

В силу п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини; орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.12.2012 року в адміністративній справі № 2а-8250/13/1370 позов задоволено Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 07.09.2012 року за №№ 0002862321, 0002872321, 0002882321.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2014 року апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби задоволено, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04.12.2012 року в адміністративній справі № 2а-8250/13/1370 скасовано. У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10.02.2015 року касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» задоволено, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2014 року скасовано, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04.12.2012 року залишено в силі.

Відповідно до ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами із чітко зазначених підстав. Пунктом 4 частини 2 вказаної статті встановлено, що підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути.

Відтак апеляційний суд приходить до переконання, що судом першої інстанції було повно і правильно встановлено фактичні обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права, враховано судові рішення які набрали законної сили. Виникнення під час апеляційного провадження нововиявлених обставин не є підставою для скасування рішення суду першої інстанції. Доводи апелянта висновків суду не спростовують, а тому подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

З огляду на викладене апеляційний суд приходить до переконання, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, а відтак апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегабудмакс» - залишити без задоволення.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2014 року у справі №813/6692/14 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складення такої в порядку ч.3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.

Головуючий Н.В. Ільчишин

Судді М.А. Пліш

Т.І. Шинкар

Повний текст ухвали виготовлено 21.05.2015 року