Справа № 826/7409/15
про залишення апеляційних скарг без руху
28 травня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційних скарг Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року у справі за адміністративний позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України, треті особи: Публічне акціонерне товариство «Одеський припортовий завод», Міністерство юстиції України, Державна реєстраційна служба України, Реєстраційна служба Южненського міського управління юстиції в Одеській області, Головне територіальне управління юстиції в Одеській області, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Південно-Українське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними,
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року вжито заходи забезпечення адміністративного позову.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, відповідачі подали апеляційні скарги.
Перевіривши апеляційні скарги, вважаю, що вони не можуть бути прийняті до апеляційного провадження та підлягають залишенню без руху, оскільки не відповідають вимогам статті 187 КАС України.
Так, положеннями частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень підпункту 6 пункту 3 частини 2 статті 4 цього Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на ухвалу суду в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями частини 1 статті 4 цього Закону закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2015 року на законодавчому рівні встановленому мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року становить 60,90 грн.
Проте, до апеляційних скарг апелянтами не додано доказів сплати судового збору в установленому законом розмірі.
Натомість, апелянти просять відстрочити їм сплату судового збору.
Частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відтак, умовою відстрочення сплати судового збору є такий майновий стан сторони, який не дозволяє вчасно його сплатити.
Скрутне матеріальне положення має бути належним чином доведене суду.
Разом з тим, скаржниками не надано жодних доказів на підтвердження неможливості вчасної сплати судового збору у розмірі 60,90 грн. Саме лише посилання Кабінету Міністрів України на неможливість організаційно забезпечити сплату вказаної суми коштів не може розцінюватись як належний доказ на підтвердження даної обставини. Водночас, Фондом державного майна України взагалі не наведено обґрунтувань клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Тому, клопотання скаржників про відстрочення сплати судового збору не підлягають задоволенню.
Таким чином, апеляційні скарги не відповідають вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
Клопотання Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року залишити без задоволення, а апеляційні скарги - без руху.
Зобов'язати апелянтів у строк до 08 червня 2015 року усунути недоліки апеляційних скарг шляхом надання суду оригіналів документів про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційні скарги будуть повернуті апелянтам.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.