Ухвала від 19.05.2015 по справі 826/1118/15

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/1118/15 Головуючий у 1-й інстанції: Амельохін В.В. Суддя-доповідач: Шостак О.О.

УХВАЛА

Іменем України

19 травня 2015 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Шостака О.О.,

суддів Желтобрюх І.Л., Мамчура Я.С.,

при секретарі Лебедєвій Ю.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві, апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Монастирищенське АТП 17140" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від "27" березня 2015 року у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Монастирищенське АТП 17140" до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Комітету (Укртрансінспекції) з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжобласних маршрутах загального користування, третя особа : Відкрите акціонерне товариство "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від "27" березня 2015 року в задоволкені позовних вимог було відмовлено. Не погоджуючись із прийнятими судовими рішеннями, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду від 27.03.2015 року та прийняте нове рішення, яким задовольнити позов. Свої вимоги обґрунтовує тим, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Монастирищенське АТП 17140" - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від "27 " лютого 2015 року - без змін, виходячи із наступного. Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Як було встановлено судом першої інстанції, 11.06.2014 року Організатором було проведено конкурс на перевезення пасажирів на міжміському автобусному маршруті загального користування, що виходить за межі області, Київ - Білки, рейс № 275/276. Відповідно до протоколу №27 засідання конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які входять за межі території області (міжобласний маршрут) від 11.06.2014, об'єкт конкурсу 36, переможцем такого конкурсу на самостійне виконання рейсів 275/276 на міжміському автобусному маршруті Київ-Білки, було визнано ПАТ «АТАСС-Бориспіль». Перевізник - претендент ПрАТ «Монастирищенське АТП 17140» визнано таким, що зайняв друге місце. Не погоджуючись з вищевикладеними обставинами, позивач звернувся до суду з відповідним позовом. Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.03.2015 року в задоволені позову було відмовлено. Колегія суддів погоджується з даним висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне. Відповідно до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування реалізує державну політику у сфері транспорту. Частина одинадцята статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що для організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на конкурсних умовах за договором залучають підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень. Конкурс проводиться із залученням представників відповідних органів виконавчої влади, а також представників громадських організацій. Залучене для проведення засідань конкурсного комітету підприємство (організація) готує матеріали щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інші матеріали. Пунктом 4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршрутів загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081, передбачено, що Укртрансінспекція є організатором на міжміському і приміському маршрутах, які виходять за межі території області міжобласний маршрут). Відповідно до пунктів 14-16 Порядку у разі коли організатор залучає робочий орган, на нього покладаються функції з підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інших матеріалів. Робочий орган визначається на конкурсних засадах відповідно до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт". З метою визначення на конкурсних засадах робочого органу організатор: 1) утворює комітет з визначення робочого органу; 2) визначає форму заяви та перелік документів, що подаються для участі в конкурсі; 3) визначає умови конкурсу; 4) розміщує не пізніше ніж за 30 днів до початку конкурсу у засобах масової інформації оголошення про проведення конкурсу та його умови. Пункт 17 Порядку визначає, що у конкурсі можуть брати участь підприємства (організації), які відповідають вимогам, що встановлені статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт", а також умовам проведення відповідного конкурсу. Згідно з пунктом 18 Порядку не допускаються до участі в конкурсі підприємства (організації), які надають послуги з перевезень, провадять діяльність на ринку транспортних послуг, пов'язану з наданням послуг з перевезень, представляють інтереси окремих автомобільних перевізників. Як встановлює пункт 19 Порядку, переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу. Аналіз наведених правових норм вказує, що для підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інших матеріалів організатор конкурсу на конкурсних засадах може залучити робочий орган; при цьому такому конкурсі можуть брати участь підприємства (організації), які відповідають вимогам, що встановлені статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт", тобто мають фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень, та умовам проведення відповідного конкурсу. Відповідно до пункту 6 Умов проведення конкурсу на визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу з підготовки матеріалів щодо умов конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області, аналізу одержаних пропозицій, їх оцінки, підготовки документів за результатами конкурсу та інших матеріалів, затверджених наказом Укртрансінспекції від 04 серпня 2014 року №460 "Про визначення на конкурсних засадах підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу" (далі по тексту - Умови конкурсу), у конкурсі на визначення робочого органу можуть брати участь підприємство (організація), яке: має не менше 3 фахівців з відповідною профільною освітою та досвід роботи не менш трьох років з питань організації пасажирський автомобільний перевезень; має фахівців, які мають досвід визначати необхідну кількість транспортних засобів, необхідну для виконання перевезень на автобусних маршрутах (рейсах), можуть визначати категорію транспортних засобів, технічні та екологічні характеристики; має фахівці, які досконально володіють нормативно-правовими актами у сфері пасажирських автомобільних перевезень; має у власності або у тимчасовому користуванні на законних підставах приміщення для персоналу та для забезпечення проведення конкурсів, що знаходиться на території міста Києва; має приміщення для архіву з метою зберігання документів, пов'язаних з проведенням конкурсів; має у власності або у тимчасовому користуванні на законних підставах необхідну комп'ютерну техніку, у тому числі принтери, сканери, копіювальну техніку, проектор тощо. Згідно з пунктом 7 Умов проведення конкурсу до участі у конкурсі не допускаються підприємства (організації), що: провадять діяльність на ринку транспортних послуг, пов'язану з наданням послуг з автомобільних перевезень; мають менше 3 штатних фахівців з відповідною профільною вищою освітою та досвідом роботи менше трьох років з питань організації пасажирських автомобільних перевезень; перебувають в процесі припинення юридичної особи, визнані банкрутом або до яких порушено справа про банкрутство; подали для участі у конкурсі на визначення робочого органу документи не в повному обсязі;представляють інтереси окремих перевізників, власників автостанцій або об'єднань перевізників. Згідно з пунктом 29 Порядку для участі у конкурсі на міжобласних маршрутах автомобільний перевізник подає організатору на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою визначеною згідно додатку 1 до Порядку, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; анкету відповідно до пункту 32 Порядку; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за останні повні два квартали. Відповідно до пункту 32 Порядку до заяви автомобільного перевізника додається анкета за формою, визначеною у додатку 5 до Порядку, в якій передбачаються питання, що 5удуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі, та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій - перевізників-претендентів. Як вбачається з Протоколу від 11.06.2014 № 27 ПАТ «АТАСС - Бориспіль» за бальною системою у відповідності до кількості набраних балів (37 балів) визначено переможцем конкурсу рейсу № 275/276 за маршрутом Київ - Білки. ПрАТ «Монастирищенське АТП 17140» визнано таким, що зайняв друге місце за результатами набраних балів (34 бали). Інформація, яка міститься в Єдиному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців за кодами економічної класифікації перевізників - претендентів є не обовязковою, оскільки це не передбачено пунктом 29 Порядку, а також не визначено у заяві та у анкеті, які подаються. Відповідно до статті 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (далі - Закон) ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов. Згідно з підпунктом 25 частини третьої статті 9 Закону ліцензуванню підлягає надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським автомобільним, залізничним транспортом. Відповідно до частини четвертої статті 9 Закону України «Про автомобільний транспорт» ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів на такі види робіт: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з внутрішніх перевезень небезпечних вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з міжнародних перевезень небезпечних вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами. Отже, ліцензія, це документ який надає право на провадження зазначеного в ліцензії виду господарської діяльності на визначений у ній термін. В свою чергу, у ПАТ Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль» має ліцензію № АД033466 терміном дії з 04.04.2012 року - необмежений на вид господарської діяльності - надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом (дозволені види робіт: внутрішні перевезення пасажирів автобусами; міжнародні перевезення пасажирів автобусами). Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам та прийнято законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права. В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Монастирищенське АТП 17140"- залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 березня 2015 року - без змін. Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

В задоволені апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства "Монастирищенське АТП 17140" - відмовити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від "27" березня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ч. 2 ст. 212 КАС України та може бути оскаржена в двадцятиденний термін шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.О. Шостак

Судді І.Л. Желтобрюх

Я.С. Мамчур

.

Головуючий суддя Шостак О.О.

Судді: Мамчур Я.С

Желтобрюх І.Л.