Ухвала від 18.05.2015 по справі 310/8631/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" травня 2015 р. справа № 310/8631/14-а

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Ясенової Т.І.

суддів: Суховарова А.В. Головко О.В.

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Дніпропетровську апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м.Бердянськ та Бердянському районі Запорізької області на постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 28 листопада 2014 року у справі №310/8631/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м.Бердянськ та Бердянському районі Запорізької області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

20 жовтня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у м.Бердянськ та Бердянському районі Запорізької області (далі - УПФУ у м.Бердянськ та Бердянському районі Запорізької області), у якому просила визнати визнати неправомірною відмову відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивача відповідно до наданої ОСОБА_1 заяви від 23 вересня 2014 року. Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м.Бердянську та Бердянському районі Запорізької області здійснити перерахунок пенсії позивача з урахуванням у складі заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. На які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з дати призначення пенсії 15 квітня 2010 року, відповідно до вимог статті 37-1 Закону України „Про державну службу", статті 66 Закону України „Про пенсійне забезпечення", статті 41 „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Постановою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 28 листопада 2014 року позов задоволено.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФУ у м.Бердянськ та Бердянському районі Запорізької області, отримує пенсію як державний службовець з 10 жовтня 2010 року.

23 вересня 2014 року позивач звернулася до відповідача з заявою здійснити перерахунок нарахованої пенсії державного службовця з врахуванням виплат матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки - 7651,63 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань - 500 грн., індексації заробітної плати - 2146,04 грн.

Листом від 07 квітня 2014 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовлено.

Умови та порядок пенсійного забезпечення державних службовців визначено статтею 37 Закону України „Про державну службу". Відповідно до частини 2 та частини 5 цієї статті (в редакції, чинній на час призначення їй пенсії), пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України „Про оплату праці" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону до структури заробітної плати входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до частини 1 статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до статті 41 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно частини 2 статті 33 Закону України „Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів , премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції правильно вирішив справу по суті та дійшов вірного висновку про наявність у позивача права на перерахунок пенсії, у зв'язку з чим підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м.Бердянську та Бердянському районі Запорізької області - залишити без задоволення.

Постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 28 листопада 2014 року у справі №310/8631/14-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: Т.І. Ясенова

Суддя: А.В. Суховаров

Суддя: О.В. Головко