Справа №2а/1770/4582/2012
30 листопада 2012 р. м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Жуковська Л.А. ознайомившись з матеріалами адміністративного позову у адміністративній справі за позовом:
ОСОБА_1
доВідділу ДВС Рокитнівського районного управління юстиції Філія 18 П.П."Нива-ВШ"
про визнання дій неправомірними,
29 листопада 2012 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до Відділу ДВС Рокитнівського районного управління юстиції, Філія 18 П.П."Нива-ВШ" про визнання дій державного виконавця ВДВС Рокитнівського районного управління юстиції ОСОБА_2 Щодо переоцінки у 30 % автомобіля марки MITSUBISHI модель GRANDIS, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі JMBLRNA4W8Z003260, 2008 року випуску, чорного кольору, неправомірними; визнання прилюдних торгів з реалізації арештованого майна, а саме, автомобіля марки MITSUBISHI модель GRANDIS, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, недійсними.
Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
З аналізу викладеної норми видно, що законодавцем встановлено виключний перелік, за яким стягувач (позивач) має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби, а саме до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
Як вказано позивачем у позовній заяві, останній дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів 21.10.2012 р., коли отримав повідомлення Відділу ДВС Рокитнівського районного управління юстиції та акт про переоцінку майна, а саме автомобіля марки MITSUBISHI модель GRANDIS, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, відповідно до якого вказаний автомобіль переоцінений на 30 % та відповідно визначено вартість описаного та арештованого майна у розмірі 87 066,00 грн.
Таким чином, позивач пропустив строк звернення до Рівненського окружного адміністративного суду передбачений ст.ст. 99, 181 КАС України як з моменту коли дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, так і з моменту отримання відповідного повідомлення органу державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається будь - якої поважної причини пропуску строку звернення до адміністративного суду. Крім того, позивачем не подано клопотання про поновлення пропущеного строку, встановленого вказаними вище нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду.
Керуючись ст.100, ст.107, ст.165, ст.181 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Жуковська Л.А.