Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
"21" травня 2015 р. Справа № 3/5007/19-Б/11.
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді: Гнисюка С.Д.
За заявою: Прокурора Коростишівського району в інтересах держави в особі:
1) Коростишівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (м. Коростишів);
2) управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області (м. Коростишів)
до: Приватного малого підприємства "Лівіс" (с. Осиковий Копець Коростишівський район)
про визнання банкрутом
В провадженні господарського суду знаходиться справа про визнання банкрутом Приватного малого підприємства "Лівіс".
Відповідно до п. 1-1 розділу X Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 № 2343-XII (із змінами та доповненнями), розгляд даної справи здійснюється господарським судом з врахуванням положень зазначеного Закону в редакції від 04.11.2012 (Закон в редакції від 04.11.2012).
Постановою господарського суду Житомирської області від 26.04.2012, зокрема, визнано банкрутом Приватне мале підприємство "Лівіс" (с. Осиковий Копець, Коростишівського району, Житомирської області); відкрито ліквідаційну процедуру Приватного малого підприємства "Лівіс"; призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юріївну.
Відповідно ч.6 ст.3-1 Закону в редакції від 04.11.2012, при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Згідно ч.1 ст.25 Закону в редакції від 04.11.2012, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими; з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
24.12.2014 на адресу господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, надійшла скарга Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі (м. Коростишів) № 731 від 22.12.2014 на бездіяльність та визнання незаконними дій ліквідатора.
У своїй скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі посилається, зокрема, на наступне: порушення при прийнятті до свого відання майна боржника, забезпечення його збереження, виконання функцій з управління та розпорядження майном банкрута, проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута, проведення аналізу фінансового становища банкрута, виконання повноваження керівника (органів управління) банкрута, роботи ліквідаційної комісії та формування ліквідаційної маси (факт доведення до банкрутства, інформація щодо майна, яке було реалізовано та на яку суму (спрямування коштів), активи банкрута, фінансовий аналіз).
Вважає, що ліквідатором в повному обсязі діяльність, щодо задоволення вимог кредиторів, не проводиться, повноваження в повному обсязі не здійснюється, внаслідок чого процедура банкрутства затягнулась більш ніж на два роки.
Згідно з ч.1 ст.5 Закону в редакції від 04.11.2012, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 4-1 ГПК України, господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Статтею 90 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.
За п. п. 5.2, 5.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.11 окрема ухвала виноситься, як правило, одночасно з рішенням зі справи. Водночас з урахуванням обставин конкретної справи (зокрема, у випадках, зазначених у підпунктах 3.12, 3.13 пункту 3 цієї постанови) суд може винести окрему ухвалу в будь-який момент часу в процесі розгляду справи; при виявленні під час розгляду справи порушень законності чи недоліків у діяльності підприємства, організації або посадових осіб господарський суд виносить на їх адресу окрему ухвалу незалежно від того, чи є вони учасниками господарського процесу.
На Головне управління юстиції у Житомирській області, як на територіальний орган Міністерства юстиції України, покладено завдання та відповідні функції з реалізації державної правової політики з питань банкрутства.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне направити окрему ухвалу Головному управлінню юстиції у Житомирській області для проведення перевірки діяльності арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю. у справі господарського суду Житомирської області №3/5007/19-Б/11.
Керуючись ст.ст. 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Житомирської області,-
1. Винести окрему ухвалу та надіслати її Головному управлінню юстиції у Житомирській області для вжиття заходів по усуненню недоліків та порушення чинного законодавства в діяльності арбітражного керуючого шляхом проведення перевірки роботи арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю. у справі господарського суду Житомирської області №3/5007/19-Б/11, в тому числі щодо повноти, своєчасності та відповідності дій арбітражного керуючого вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 № 2343-XII (із змінами та доповненнями) з врахуванням положень зазначеного Закону в редакції до 19.01.2013 (у разі необхідності, залучити до перевірки інших юридичних осіб, зокрема, управління Держфінінспекції в Житомирській області з питань дотримання арбітражним керуючим порядку проведення інвентаризації, реалізації активів банкрута та спрямування коштів від такої реалізації).
2. Про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Житомирської області.
Суддя Гнисюк С.Д.
Друк:
1 - в справу
2 - Головному управлінню юстиції у Житомирській області(м. Житомир, Майдан Соборний,1) рек. з повід.
3 - а/к Ярмолі О.Ю. (АДРЕСА_1) - рек. з повід.
4 ВВД ФСС НВВ ПЗ у Коростиш. р-ну (12504, м.Коростишів, вул.Гагаріна,2) - рек. з повід.
5 - в наряд