Постанова від 22.05.2015 по справі 813/2249/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2015 року Справа № 813/2249/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Миколаївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Фермерського господарства ОСОБА_1, про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Миколаївська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - позивач, Миколаївська ОДПІ) з адміністративним позовом до Фермерського господарства ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФГ ОСОБА_1.), в якому просить припинити юридичну особу Фермерське господарство ОСОБА_1

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач не подає обов'язкової податкової звітності більше одного року. Такі дії відповідача перешкоджають позивачу належним чином здійснювати контроль за додержанням приписів податкового законодавства, наслідком чого може бути ненадходження до Державного бюджету України грошових коштів. З врахуванням викладеного, позивач звернувся із позовом до суду.

Ухвалою суду від 30.04.2015 року відкрито скорочене провадження у даній справі та надано відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснено наслідки такого неподання.

Відповідач відповідно до п. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вважається повідомленим належним чином про розгляд справи у порядку скороченого провадження /а.с.19/.

З врахуванням вищевикладеного та того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову, суд вважає за можливе, відповідно до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо припинення за зверненнями суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Згідно з п.п. 20.1.37 ст. 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

ФГ ОСОБА_1 зареєстроване як юридична особа 11.12.1992 року з присвоєнням коду ЄДРПОУ НОМЕР_1 /а.с.5-7/, перебуває на податковому обліку в Миколаївській ОДПІ.

Відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.3 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Відповідно до пп. 191.1.2. п. 191.1. ст. 191 ПК України, контролюючі органи виконають такі функції, зокрема, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Відповідно до Довідки № 223/15-00/88 від 21.01.2015 року встановлено, що останню податкову звітність подано 31.01.2006 року - податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на 2006 рік, з податку на прибуток звітність не подано за період з 01.01.2007 року по 30.06.2014 року /а.с.9/.

Згідно з довідкою № 278/9/25-00 від 26.01.2015 року встановлено, що у відповідача відсутня податкова заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) /а.с.8/

Для проведення заходів щодо припинення приватного підприємства ДПІ зверталася із запитами про наявність заборгованості у ФГ ОСОБА_1 перед бюджетом та державними позабюджетними фондами, в тому числі до центру зайнятості, органу Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, органів Держземагентства. Згідно з їх відповідями заборгованість у ФГ ОСОБА_1 відсутня /а.с.10, 11, 12, 13, 14/.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Зі змісту розпорядження № 3-Р від 31.01.2015 року з'ясовано, що зобов'язано уповноважених представників сектору оподаткування та контролю об'єктів і операцій Жидачівського відділення Миколаївської ОДПІ звернутися до суду з позовами про припинення юридичних осіб, які протягом року не подають документів фінансової звітності і не мають заборгованості перед бюджетом по сплаті податків. Серед таких юридичних осіб зазначено, зокрема, ФГ ОСОБА_1 /а.с.15/

Оскільки відповідач всупереч вимог законодавства не подавав до органів доходів і зборів документів фінансової та податкової звітності більше року (остання звітність 31.01.2006 року), суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підтверджені належно письмовими доказами долученими до матеріалів справи, тому слід припинити ФГ ОСОБА_1

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України (абз. 2) негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої ст. 183-2 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 2, 6-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-160, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Юридичну особу Фермерське господарство ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1) припинити.

3. Судові витрати з відповідача не стягувати.

4. Постанова підлягає до негайного виконання.

5. Копію постанови у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору.

Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Кравців О.Р.