ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
21 травня 2015 року м. Київ № 826/9320/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Сокар Енерджі Україна»
до про 1. Державної фіскальної служби України 2. Міжрегіонального ГУ ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000364103 від 10.04.2015 р. та рішення № 9852/6/99-99-10-91-03-15 від 08.05.2015 р.,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сокар Енерджі Україна» звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної фіскальної служби України та Міжрегіонального ГУ ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000364103 від 10.04.2015 р. та рішення № 9852/6/99-99-10-91-03-15 від 08.05.2015 р.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону.
Отже, правом представляти юридичну особу в установах, підприємствах та організаціях всіх форм власності наділена уповноважена посадова особа, повноваження якої визначено установчими документами чи приписами закону.
Згідно ст. 246 ЦК України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, позовну заяву підписано представником позивача заступником генерального директора ТОВ «Сокар Енерджі Україна» ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності №4173 від 11.11.2014 р., виданої Генеральним директором ТОВ «Сокар Енерджі Україна» ОСОБА_2, однак серед документів, доданих до позовної заяви, відсутні докази, які б станом на час подання позову до суду підтверджували повноваження ОСОБА_2 як Генерального директора ТОВ «Сокар Енерджі Україна», зокрема (протоколу загальних зборів учасників (рішення), наказу на призначення на посаду Генерального директора).
Окрім того, як вже зазначалось, позовну заяву підписано представником позивача заступником генерального директора ТОВ «Сокар Енерджі Україна» ОСОБА_1
В матеріалах справи наявна ксерокопія нотаріально посвідченої довіреності на представництво ОСОБА_1 від імені ТОВ «Сокар Енерджі Україна».
Однак, суд не може прийняти вказану довіреність як належний доказ, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 на підписання позовної заяви, оскільки вказана довіреність не містить положень щодо права представника позивача звертатися до суду із позовом та права на підписання адміністративного позову.
Виходячи із вищезазначеного, при усуненні недоліків адміністративного позову, позивачу необхідно надати оригінал або нотаріально завірену копію довіреності на свого представника із зазначенням права останнього на звернення до суду, а також підписання адміністративного позову.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не надано суду позовної заяви, разом із додатками, для направлення їх відповідачам.
Таким чином, при усуненні недоліків позовної заяви, позивачу необхідно буде надати суду примірники позовних заяв із додатками для направлення їх відповідачам.
Відповідно до ст. 50 КАС України, позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Однак, позивачем до позовної заяви не надано доказів, що підтверджують правосуб'єктність ТОВ «Сокар Енерджі Україна», зокрема, доказів, які свідчать про функціонування вказаної установи станом на дату подання адміністративного позову (статут, положення, довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, довідку форми 4-ОПП про взяття на облік платника податків, свідоцтво платника ПДВ).
З урахуванням наведеного вище, позивачу необхідно усунути вказаний недолік та надати суду докази на підтвердження його правосуб'єктності.
Підсумовуючи вищенаведене позивачу необхідно надати суду наступне:
- нотаріально завірену копію довіреності представника позивача із зазначенням його права на підписання адміністративного позову, разом із доказами на підтвердження повноважень особи, якою було видано довіреність;
- примірники позовних заяв з додатками відповідно до кількості відповідачів;
- докази, що підтверджують правосуб'єктність ТОВ «Сокар Енерджі Україна».
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом трьох днів з моменту отримання ухвали
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О.Іщук