Ухвала від 21.05.2015 по справі 820/5093/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

21 травня 2015 р. № 820/5093/15

Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Чудних С.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати дії посадових осіб Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо визначення складової грошового забезпечення - премії у розмірі 9% під час складання довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 № 100/24637 станом на 01.01.2008 року такими, що порушують право ОСОБА_2 на соціальний захист; встановити законну складову грошового забезпечення - премію ОСОБА_2 у розмірі 103% для розрахунку та обчислення пенсії починаючи з 01.01.2008 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 враховуючи складову грошового забезпечення - премію у сумі 103% починаючи з 01.01.2008 року. Здійснити виплати пенсії відповідно здійсненного розрахунку; стягнути на мою користь з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області кошти у сумі - 32671,31 гри., в якості відшкодування матеріальної шкоди (компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків їх виплати).

Розглянувши матеріали позовної заяви суд вважає, що даний позов не підсудний Харківському окружному адміністративному суду, а тому позовна заява підлягає поверненню позивачеві, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до статті 6 статті Кодексу адміністративного судочинства України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Згідно з пункту1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них відповідно до п. 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України підсудні відповідному місцевому загальному суду як адміністративному .

В даному випадку предметом спору є неправомірні дії відповідача щодо визначення складової грошового забезпечення - премії у розмірі 9% під час складання довідки про грошове забезпечення позивача, яка фактично впливає на перерахунок пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, а як вже зазначалось вище справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат та інших соціальних виплат підсудні відповідному місцевому загальному суду як адміністративному.

З урахуванням зазначеного положення, поданий позивачем адміністративний позов, хоч і має ознаки публічно-правового спору та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, проте відповідно до визначеної Кодексом адміністративного судочинства України підсудності належить до розгляду місцевого загального суду як адміністративного.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява, яка не підсудна цьому адміністративному суду підлягає поверненню позивачу.

Також суд роз'яснює позивачу, що в силу частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом з дотриманням вимог статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

Роз'яснює позивачу, що в силу частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом з дотриманням вимог статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.О. Чудних