Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 321/1585/14-а
Провадження № 2-а/321/17/2014
06 листопада 2014 року смт. Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого: судді Дараган Л.В.
при секретарі: Мосієнко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, розташованого в смт. Михайлівка Запорізької області, адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
В адміністративному позові зазначено, що позивач є пенсіонером, отримує пенсію, право на яку має відповідно до Закону України «Про державну службу». Відповідно до чинного законодавства матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, компенсаційні (індексація) та інші грошові виплати (премії, надбавки, грошові винагороди), на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, повинні враховуватися при обчисленні розміру пенсії державного службовця. Однак, відповідач зазначені виплати до заробітку, який враховувався при обчисленні йому пенсії державного службовця, не включив. Позивач просить суд визнати незаконними рішення та дії відповідача щодо неврахування при розрахунку пенсії суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, сплаченої в сумі 35722 гривні 27 копійок, надбавок за високі досягнення у праці, за період відпусток, відряджень та отримання оплати через тимчасову непрацездатність в сумі 3739 гривень 08 копійок, премій за цей же період в сумі 4030 гривень 45 копійок, та відмову в перерахунку пенсії; зобов'язати відповідача здійснити розрахунок заробітної плати для перерахунку пенсії з урахуванням нарахованої та сплаченої суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, сплаченої в сумі 35722 гривні 27 копійок, надбавок за високі досягнення у праці, за період відпусток, відряджень та отримання оплати через тимчасову непрацездатність в сумі 3739 гривень 08 копійок, премій за цей же період в сумі 4030 гривень 45 копійок; здійснити відповідачу перерахунок та виплату пенсії державного службовця в розмірі 80 % з урахуванням вищевказаних виплат; зобов'язати відповідача провести підвищення перерахунку пенсії з урахуванням збільшення прожиткового мінімуму відповідно до Законів України «Про державний бюджет України».
В судове засідання позивач не з'явився, від нього та його представника надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності, в задоволенні позову просить відмовити в повному обсязі. Також, згідно наданих відповідачем письмових заперечень, позовні вимоги він не визнає в повному обсязі, посилаючись на те, що такі види виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація не передбачені ст. 33 ЗУ «Про державну службу» як складові заробітної плати державного службовця та не враховуються для обчислення пенсії. Дії відповідача щодо призначення пенсії позивачу повністю відповідають чинному законодавству України, відповідач під час призначення пенсії позивачу діяв в межах своїх повноважень і у спосіб, встановлений чинним законодавством. Вимоги позивача відповідачем не можуть бути задоволені, оскільки вони не ґрунтуються і не відповідають вимогам чинного законодавства України. Крім того, позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду. Тому просять відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази, приходить до висновку про можливість часткового задоволення позову з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 162 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності, а також про зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці», основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу», оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов'язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України. Скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення посадових окладів, надбавок до них та фінансування інших, передбачених цим Законом, гарантій, пільг і компенсацій.
Відповідно до ч. 1, ч. 3, ч. 5 ст. 37 Закону України «Про державну службу», на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», у разі підвищення розміру заробітку працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Як встановлено судом, згідно копії пенсійного посвідчення, позивач народився 07 березня 1953 року, йому призначена пенсія - за віком, термін дії - довічно, дата видачі - 22 травня 2013 року.
Крім того, згідно довідки Михайлівського районного центру зайнятості про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 2013 року, позивачу проводились надбавки, премії та інші виплати, а саме: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особо важливої роботи, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати. Також вказано, що на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно довідки Михайлівського районного центру зайнятості про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 17 червня 2014 року, заробітна плата позивача станом на 16 грудня 2013 року становить: посадовий оклад в розмірі 1404 гривні 00 копійок, надбавка за ранг в розмірі 80 гривень 00 копійок, надбавка за вислугу років в розмірі 371 гривня 00 копійок, всього в розмірі 1855 гривень 00 копійок. Також вказано, що на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Довідка про розмір інших виплат, які враховуються про обчисленні пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, додається.
Згідно розшифровки до довідки Михайлівського районного центру зайнятості від 17 червня 2014 року, інші виплати: матеріальна допомога на оздоровлення - 2808 гривень 00 копійок, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань - 9255 гривень 35 копійок, грошова винагорода - 8147 гривень 00 копійок, індексація заробітної плати - 11349 гривень 92 копійок, всього сума - 31560 гривень 27 копійок.
Згідно акту № 119 зустрічної перевірки достовірності довідок про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи для розрахунку пенсій та даних персоніфікованого обліку, які враховуються при розрахунку пенсій, наданих Михайлівським районним центром зайнятості, від 26 червня 2014 року, достовірна сума надбавки за високі показники в праці з грудня 2011 року по листопад 2013 року становить 17526 гривень, достовірна сума премії за цей період становить 34199 гривень 75 копійок. До суми інших виплат належать: з грудня 2011 року по травень 2012 року - суми індексації заробітної плати; в червні 2012 року сума індексації заробітної плати становить 549 гривень 19 копійок, сума матеріальної допомоги на вирішення побутових питань в розмірі 4282 гривні 40 копійок; в липні 2012 року сума індексації заробітної плати становить 120 гривень 26 копійок, сума матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 1404 гривні 00 копійок; з серпня 2012 року по грудень 2012 року - суми індексації заробітної плати; в січні 2013 року сума індексації заробітної плати становить 329 гривень 02 копійок, сума матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 1404 гривні 00 копійок, сума матеріальної допомоги на вирішення побутових питань в розмірі 4972 гривні 95 копійок; з лютого 2013 року по серпень 2013 року - суми індексації заробітної плати; в вересні 2013 року сума індексації заробітної плати становить 548 гривень 37 копійок, грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади і зразкове виконання трудових обов'язків в розмірі 8147 гривень 00 копійок; з жовтня 2013 року по листопад 2013 року - суми індексації заробітної плати.
Однак, згідно відповіді управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області від 03 вересня 2014 року, позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії із включенням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення пенсії.
Разом із цим, аналіз наведених вище положень законодавства дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, компенсаційні (індексація) та інші грошові виплати (премії, надбавки, грошові винагороди) входять до системи оплати праці державного службовця. За змістом цих норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, компенсаційні (індексацію) та інші грошові виплати (премію, надбавки, грошові винагороди), на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак які не включаються до складу заробітної плати державного службовця, необхідно враховувати при обчисленні розміру його пенсії. Положення Законів України «Про державну службу» та «Про оплату праці» є загальними щодо спірних відносин, а в той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин це - ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Така ж правова позиція висловлена й у висновках Верховного суду України, викладених у постановах від 20 лютого 2012 року № 21-430а11 та від 28 травня 2013 року № 21-97а-13, відповідно до яких матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів «Про державну службу» та «Про оплату праці», які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Також, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Крім того, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Форма довідки, про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» визначається постановою Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 30 жовтня 2008 року № 19-11.
Разом із цим, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2010 року постанову правління Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 30 жовтня 2008 року № 19-11 визнано такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо невключення до заробітної плати складових, які передбачені чинним законодавством. В постанові судом зроблено висновок, що чинне законодавство як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2010 року постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2010 року залишена без змін.
Зазначена постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2010 року набрала чинності 09 листопада 2010 року.
В подальшому, постановою Правління Пенсійного фонду України від 14 лютого 2011 року № 5-1 «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва», затверджена форма довідки про складові заробітної плати з врахування рішення суду, що набрала чинності з 04 березня 2011 року.
Таким чином, в порушення вимог ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідно до яких матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, компенсаційні та інші грошові виплати повинні бути враховані при обчисленні розміру пенсії державному службовцю, позивачу при обчисленні розміру пенсії як державному службовцю зазначені виплати враховані не були.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що неврахування складових заробітної плати, на підставі яких встановлюється пенсія, здійснюється перерахунок пенсії, запроваджених нормативно-правовими актами, які фактично виплачувались державним службовцям під час проходження ними державної служби, не відповідає вимогам чинного законодавства України. Тому, при обчисленні позивачу пенсії державного службовця відповідач повинен був нарахувати всі суми виплат, з яких було фактично нараховано та сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі й індексації заробітної плати, інші компенсаційні та грошові виплати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в загальному розмірі 31560 гривень 27 копійок.
Крім того, суд враховує, що позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії 21 серпня 2014 року і 03 вересня 2014 року отримав відповідну відмову. Тому суд приходить до висновку про необхідність застосування строку позовної давності та можливість задоволення вимог позивача, починаючи з 03 березня 2014 року.
Таким чином, оскільки відповідач, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку пенсії державного службовця, діяв не у спосіб, передбачений законом, тому суд вважає достатнім засобом захисту прав позивача - визнання неправомірними рішення та дій відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати позивачу з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії та зобов'язання відповідача здійснити дії щодо перерахунку і виплати позивачу з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії.
На підставі вищевикладеного, аналізуючи зібрані у справі докази, кожний окремо та всі в сукупності, суд приходить до висновку про можливість часткового задоволення позову, визнання неправомірними рішення та дій відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати позивачу з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії та зобов'язання відповідача здійснити дії щодо перерахунку і виплати позивачу з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії, а в іншій частині позову необхідно відмовити.
Керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про державну службу», Законом України «Про оплату праці», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 69, 71, 72, 86, 99, 159, 161 - 163 КАС України,
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати неправомірними рішення та дії управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області щодо нездійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області здійснити дії щодо перерахунку і виплати ОСОБА_1 з 03 березня 2014 року пенсії державного службовця із включенням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та інших компенсаційних і грошових виплат в заробітну плату для призначення пенсії.
В іншій частині позову відмовити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Михайлівський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини постанови або якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя:
06.11.2015