Ухвала від 19.05.2015 по справі 826/8420/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

19 травня 2015 року м. Київ № 826/8420/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України - Петренка Павла Дмитровича

про визнання протиправними дій, а також скасування державної реєстрації постанови НКРЕ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України - Петренка Павла Дмитровича, в якому просив:

- визнати протиправними дії Міністерства юстиції України по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП);

- визнати протиправними дії Міністра юстиції України - Петренка Павла Дмитровича по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП);

- скасувати державну реєстрацію постанови НКРЕ (НКРЕКП).

Згідно з п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У преамбулі Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно частини 2 статті 4 зазначеного Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» установлена мінімальна заробітна плата з 01 січня 2015 року у місячному розмірі 1 218,00 гривень.

Відповідно до положень постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір»» від 23 січня 2015 року №2 визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

Разом з тим, доказів на підтвердження сплати судового збору у належному розмірі позивачем до позовної заяви не додано, як і доказів щодо наявності законодавчо закріплених підстав для звільнення ОСОБА_1 від його сплати.

Окрім того, згідно пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Однак, позовна заява не містить обґрунтування позовних вимог щодо визнання протиправними дій Міністерства юстиції України та Міністра юстиції України - Петренка Павла Дмитровича із посиланням на конкретні норми законодавства у сфері публічно-правових відносин, які на думку позивача порушені цими особами.

До того ж, із змісту заявлених позивачем вимог вбачається, що позивач просить визнати неправомірними дії відповідачів по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) та просить скасувати реєстрацію цієї постанови, однак у прохальній частині позову не конкретизує якої саме постанови НКРЕ (НКРЕКП) (назва, номер, дата прийняття, дата реєстрації тощо).

Таким чином, позивачу необхідно надати обґрунтування позовних вимог відносно відповідачів, а також уточнення позовних вимог із конкретизацією постанови НКРЕ (НКРЕКП), дії по реєстрації якої оскаржуються позивачем та реєстрацію якої просить скасувати позивач.

Відсутність наведеного є недоліком позову та створює перешкоди для відкриття провадження у справі.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з позовних матеріалів позивачем оскаржуються дії відповідачів по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП).

Разом з тим, на підтвердження обґрунтованості своїх позовних вимог та в порядку виконання обов'язку, визначеного ч. 2 ст. 106 КАС України, позивачем не надано до позовної заяви безпосередньо самої постанови НКРЕ (НКРЕКП), яка є базовою у взаємозв'язку з предметом доказування при вирішенні спірних відносин та відповідно до наведених вище вимог є складовою частиною позовної заяви.

Також позивачем не надано належних доказів на підтвердження наявності поважних причин неможливості надання доказів в обґрунтування позиції викладеної у позовній заяві, а саме, існування обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами.

У частині 3 статті 106 КАС України, крім іншого, зазначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

В порушення зазначених вище вимог до позовної не додано у належній кількості копій позовної заяви для направлення відповідачу.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду належних доказів на підтвердження сплати судового збору (р/р 31218206784007, код банку 820019, банк одержувача: ГУДКУ в місті Києві, код за ЄДРПОУ 38004897, код бюджетної класифікації 22030001, одержувач УДК у Печерському районі, символ звітності 357) або доказів на підтвердження наявності пільг щодо сплати судового збору; обґрунтування позовних вимог відносно визнання протиправними дій із посиланням на конкретні норми законодавства у сфері публічно-правових відносин, які на думку позивача порушені відповідачами при вчиненні таких дій; уточнення позовних вимог із конкретизацією постанови НКРЕ (НКРЕКП) (назва, номер, дата прийняття, дата реєстрації тощо), дії по реєстрації якої оскаржуються позивачем та реєстрацію якої просить скасувати позивач; самої постанови НКРЕ (НКРЕКП), дії по реєстрації якої оскаржуються позивачем; копію позову та копії всіх доданих до позовної заяви документів (у відповідній кількості) для направлення їх визначеним у позові відповідачам

Керуючись ст.ст.106, 107, ч.1 ст.108, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу семиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст.254 та ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя Н.А. Добрівська