Ухвала від 08.05.2015 по справі 826/7899/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 травня 2015 року м. Київ № 826/7899/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Печерського районного центру зайнятості м. Києва

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом та просить:

- зобов'язати Печерський районний центр зайнятості м. Києва зробити запис в її трудовій книжці про звільнення за власним бажанням з 30.06.2014 року;

- зобов'язати Печерський районний центр зайнятості м. Києва зняти з реєстрації трудовий договір № 885 від 08.09.2006, укладений між нею та приватним підприємцем ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду, чи є немає підстав для повернення позовної заяви, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У відповідності до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюються на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Згідно п. 15 ст. 3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

З матеріалів справи вбачається, що позивач раніше мешкала та працювала у м. Алчевську Луганської області. 08.09.2006 року між нею та приватним підприємцем ОСОБА_2 укладене трудовий договір, який було зареєстровано в центрі зайнятості м. Алчевська 08.09.2006 року.

03 лютого 2015 року вона змушена виїхати з зони проведення АТО, однак не мала можливості офіційно звільнитися, оскільки роботодавця не знайдено. З того часу мешкає в м. Києві. Також повідомляє, що після прибуття в м. Київ нею було направлено нотаріально засвідчену заяву до роботодавця про припинення трудових відносин, однак відповідь на заяву не надійшла.

Вказує, що внутрішньо переміщена особа, не звільнена з місця роботи в зоні АТО, може реалізувати своє право на працю лише шляхом зобов'язання судом уповноваженого органу, а саме центру зайнятості за місцем її постійного проживання зробити запис про звільнення в її трудовій книжці та зареєструвати розірвання її трудового договору в Єдиному державному реєстрі. Адже іншого засобу поновити її право на працю на сьогодні не існує. Лише суд може своїм рішенням підтвердити фактичне припинення трудових відносин та уповноважити Центр зайнятості зробити про це відповідний запис за відсутності роботодавця.

Суд звертає увагу позивача на наступне.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

За ч.1 ст.38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Згідно з Наказом Міністерства парці та соціальної політики України № 260 від 08 червня 2001 року «Про затвердження форми трудового договору між працівником і фізичною особою» та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, зареєстрованого у Мін'юсті України 27 червня 2001 року за № 554/5745, Державний центр зайнятості є органом, на який покладено функції реєстрації (зняття з реєстрації) трудових договорів, які укладаються із фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками, а також підтвердження записів, внесених фізичними особами - роботодавцями до трудових книжок працівників. Зняття з реєстрації у центрі зайнятості трудового договору можливо за умови звернення до нього обох сторін трудових відносин. У разі виникнення трудового спору між сторонами трудових відносин: фізичною особою - роботодавцем та найманим працівником, а також у разі відсутності однієї зі сторін у центрі зайнятості, підставою для зняття трудового договору з реєстрації є рішення суду, яке набрало законної сили, про припинення дії трудового договору (розірвання трудового договору).

Втім, спір, що виник із трудових відносин та не пов'язаний із проходженням публічної служби, має розглядатися судами в порядку цивільного судочинства.

Нормами ст.15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають, зокрема, із трудових відносин.

Таким чином спір не пов'язаний із проходженням позивачем публічної служби, а є трудовим спором у зв'язку із чим підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для розгляду і вирішення позовної заяви у порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ч.1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Р.О. Арсірій