Справа № 711/4272/15-п
19 травня 2015 року м.Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.184 КпАП України, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, 8, -
20.02.2015 року старшим о/у СКМСД Придніпровського РВ м.Черкаси ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 184 КУпАП України відносно ОСОБА_1, в якому зазначено, що він не цікавиться життям, духовним та моральним розвитком, а також матеріальним забезпеченням своєї дворічної доньки ОСОБА_1 Ніколь, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Постановами суду від 04.03.2015 та 21.04.2015 року матеріали про притягнення ОСОБА_1. до відповідальності повертались до Придніпровського РВ УМВС України для дооформлення.
18.05.2015 р. матеріали втретє надійшли до суду для розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі про адміністративного правопорушення підлягає закриттю, оскільки після повернення матеріалів після дооформлення судом встановлено, що недоліки, які були вказані в постанові про направлення справи на дооформлення не були усунуті, а тому суд позбавлений можливості розглядати вказаний адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 за правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адімнправопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адмінправопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноважеими на те органами і посадовими особами заходів адімнвпливу провадиться в междах їх компетенції у точній відповідності з закном (ст. 7 КУпАП).
За положеннями ст. 245 КУпАП завданнями провадження у зазначених справах є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 відсутні відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення та не вказано, які саме вимоги правових норм було порушено ОСОБА_1 та в чому вони проявились. А тому не зрозуміло об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 ,що позбавляє суд можливості розглянути справу по суті у відповідності з чинним законодавством, а звідси і встановити подію і склад адміністративного правопорушення відносно особи, щодо якої було складено адміністративний протокол.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що справа підлягає до закриття провадженням, оскільки у суду немає жодних підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 245, 247, 7, 9, 252, 256, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
Закрити провадження по адміністративній справі щодо ОСОБА_1 в зв'язку з відсутністю в його діянні складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя:
ОСОБА_3