Справа № 699/397/15-п
Номер провадження 3/699/139/15
15.05.2015 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ВДАІ з обслуговування Корсунь - Шевченківського району (м.Корсунь-Шевченківський) УМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, паспорт серії НС №564280 виданий Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області 27.12.1998 року, інші відомості про особу суду не відомі,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду поступив адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП гр.ОСОБА_2
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що гр.ОСОБА_2 27.04.2015 року о 03 год 40 хв в м.Корсуні-Шевченківському по вул.Леніна керував автомобілем марки «ВАЗ-2105», державний номерний знак А НОМЕР_1 в стані алкогольного сп»яніння, чим порушив пункт 2.5 ПДР України.
У суді ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав.
Ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є
будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч.2 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків. Ч.3 цієї ж статті передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
З матеріалів справи вбачається, що огляд ОСОБА_2 на стан сп»яніння з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків не проводився, оскільки внесені до суду матеріали не містять будь-яких доказів проведення такого огляду.
Вказані дії інспектора ДПС суперечать приписам пункту 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103, згідно якого водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється уповноваженою особою Державтоінспекції для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Таких дій інспектор ДПС не вчинив.
Крім цього, згідно п.4.2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС України матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України від 26.02.2009 року №77 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частинами першою - четвертою статті 130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначені свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, але до матеріалів справи додані пояснення лише одного свідка ОСОБА_4 щодо обставин скоєного правопорушення, пояснення свідка ОСОБА_3 відсутні.
За таких обставин матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 за адміністративне правопорушення, що передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до ВДАІ з обслуговування Корсунь - Шевченківського району (м.Корсунь-Шевченківський) УМВС України в Черкаській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Свитка С. Л.