Справа № 567/523/15-п
19 травня 2015 рокум. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Поліщук Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Острозького МВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.174 КУпАП, -
встановила :
19.05.2015р. до Острозького районного суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.174 КУпАП.
Вивчивши подані матеріали, вважаю, що дані матеріали підлягають поверненню органу, який їх підготував для доопрацювання, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно положень ч.1 ст. 174 КУпАП адміністративна відповідальність настає за стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення РВ № 011802 від 04.05.2015р. - 13.04.2015 року ОСОБА_1 порушив порядок стрільби з вогнепальної мисливської зброї, здійснивши стрільбу в населеному пункті в не відведеному для цього місці, при цьому відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення в протоколі не зазначені, відсутні дані про калібр та властивості зброї з якої було здійснено постріл, не зазначено відомостей про потерпілих та свідків, не додано їх письмових пояснень.
Крім того, з висновку по розгляду повідомлення від 15.04.2015р. не можливо встановити чи вносились відомості про дану подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення та про прийняте рішення по розгляду даного факту слідчим.
Виявлені недоліки позбавляють суд можливості всебічно і повно з'ясувати обставини справи та вирішити справу у точній відповідності із законом, водночас суд не вправі виходити за межі своєї компетенції щодо зміни змісту протоколу стосовно фактичних обставин справи та конкретних дій, які були вчинені особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який їх підготував та спрямував до суду, з метою усунення недоліків, допущених при складанні таких матеріалів.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
постановила:
Повернути Острозькому МВ УМВС України в Рівненській області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.174 КУпАП, для доопрацювання.
Суддя Острозького районного судуОСОБА_2