справа № 521/7314/15-к
провадження № 1-в/521/481/15
12.05.2015 року місто Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ;
при секретарі ОСОБА_2 ;
представника Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_3 ;
розглянув у відкритому судовому засіданні подання начальника Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області підполковника міліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, раніше неодноразово судимого, останній раз 17.04.2007 року Малиновським районним судом м. Одеси за ст.ст. 185 ч.3, 187 ч.2, 70 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна; звільнений 31.01.2014 року по закінченні терміну покарання, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
В поданні начальника Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ставиться питання про встановлення у відношенні ОСОБА_5 адміністративного нагляду згідно ст. 3 п “в” Закону України “ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.
Як встановлено судом, 17.04.2007 року ОСОБА_5 був засуджений вироком Малиновського районного суду м. Одеси за ст.ст. 185 ч.3, 187 ч.2, 70 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Початок строку: 01.02.2007 року. Кінець строку: 31.01.2015 року. 31.01.2015 року звільнений після закінчення строку. На теперішній час судимість не погашено.
ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Представник Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області підтримав подання начальника Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 . Просив суд його задовольнити та встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд строком на 12 місяців.
Вивчивши матеріали подання та вислухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку, що вказане подання не відповідає вимогам ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів подання, доцільність встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 обґрунтовується тим, що він, нібито, притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 175-1 КУпАП, ст. 177 КУпАП та ч. 1 ст. 178 КУпАП, а також негативними характеризуючими даними.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно п.«в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Проте, як в поданні, так і в матеріалах подання, відсутні відомості які підтверджували б негативну поведінку ОСОБА_5 , а саме: в матеріалах відсутня характеристика за місцем мешкання з жилищно-експлуатаційної установи або пояснення сусідів щодо антигромадського способу життя ОСОБА_5 .
Також, як в поданні, так і в матеріалах подання, відсутні відомості щодо попередження ОСОБА_5 органами внутрішніх справ стосовно недопущення скоєних ним правопорушень.
Разом з тим, матеріали подання, а саме протоколи про адміністративні правопорушення щодо притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності та документи що посвідчують особу зроблені в якості не завірених у встановленому порядку фотокопіях, що унеможливлює їх дослідження в ході судового розгляду.
Крім того, до подання не приєднано вироку Малиновського районного суду м. Одеси від 17.04.20078 року, хоча стверджується, що саме тоді ОСОБА_5 був останній раз засуджений.
З огляду на викладене, вважаю, що подання начальника Малиновського РВ УМВС України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 не відповідає вимогам ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а тому вказане питання не може бути вирішено в судовому засіданні, а подання та додані до нього матеріали підлягають поверненню начальнику Малиновського РВ УМВС України в Одеській області для доопрацювання з метою усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Повернути подання начальника Малиновського РВ УМВС України в Одеській області з доданими до нього матеріалами про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Малиновського РВ УМВС України в Одеській області для доопрацювання та належного оформлення.
Суддя: