Справа № 487/761/15-а
Провадження № 2-а/487/49/15
Іменем України
06.04.2015 року. Заводський районний суд м. Миколаєва області в складі:
головуючого - судді Біцюк А.В.,
при секретарі - Бавикіній Т.В.,
за участю
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4
представника третьої особи ОСОБА_5
при розглянувши питання про прийняття до розгляду зустрічного позову ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поновлення батьківських прав загиблого ОСОБА_6 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах малолітнього онука ОСОБА_7, до Міністерства оборони України про визнання нечинним рішення Міністерства оборони України щодо відмови виплати ? частини одноразової грошової допомоги малолітньому ОСОБА_8 у зв'язку із загибеллю батька,
29.01.2015 року ОСОБА_1 що діє в інтересах малолітнього онука ОСОБА_7 звернулась до Заводського районного суду м. Миколаєва з позовом до Міністерства оборони України про визнання нечинним рішення Міністерства оборони України щодо відмови виплати ? частини одноразової грошової допомоги малолітньому ОСОБА_8 у зв'язку із загибеллю батька .
В судовому засіданні ОСОБА_3 заявила клопотання, в якому просила прийнятти зустрічний позов до ОСОБА_1 про поновлення батьківських прав загиблого ОСОБА_6.
Згідно ч.1 ст.53 КАС, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Ужитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України). Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Треття особа ОСОБА_3 подала до суду позов до ОСОБА_1, який стосується сімейних правовідносин.
Виходячи з наведеного поданий ОСОБА_3 позов стосується сімейних та цивільних правовідносин між вказаними особами, тобто заявлені вимоги мають приватноправовий характер, а тому поданий позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст. 53 КАС України суд,
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про прийняття зустрічного позову до ОСОБА_1 про поновлення батьківських прав загиблого ОСОБА_6 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах малолітнього онука ОСОБА_7, до Міністерства оборони України про визнання нечинним рішення Міністерства оборони України щодо відмови виплати ? частини одноразової грошової допомоги малолітньому ОСОБА_8 у зв'язку із загибеллю батька.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя :