про відкриття провадження в адміністративній справі
14 травня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/55/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 2151, 44 грн.,
09 квітня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 2151, 44 грн.
14 квітня 2015 року до Відділу адресно-довідкової роботи УДМС України в Луганській області відповідно до вимог ч.3 ст. 107 КАС України було направлено запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача по справі, відповідь на який надійшла 13 травня 2015 року.
Разом з адміністративним позовом позивачем подано клопотання про визнання причини пропущення строку звернення до суду поважною та його поновлення.
В обґрунтування поважності причин пропущення строку, позивач зазначає, що у зв'язку з тим, що Луганська дирекція Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» у Луганській області не забезпечувало надання послуг поштового зв'язку, у зв'язку з проведенням антитерористичної операції, відправити позов до Луганського окружного адміністративного суду не вбачалося можливим. Оскільки, на території міста Луганська та Луганської області проводиться антитерористична операція, рішенням Ради суддів України від 11 липня 2014 року, та зборів суддів Луганського окружного адміністративного суду від 15 липня 2014 року було прийнято рішення про призупинення роботи суду на період проведення антитерористичної операції. У зв'язку з виникненням виробничої ситуації, небезпечної для життя чи здоров'я працівників, Луганським обласним центром зайнятості було прийнято рішення про початок простою з 04.08.2014 Краснолуцького міського центру зайнятості (наказ №80 від 04.08.2014 року). Наказом Луганського обласного центру зайнятості № 137 від 26.11.2014 року припинено час простою Краснолуцького міського центру зайнятості з 24.11.2014. На виконання Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України 7 листопада 2014 №595 наказом Луганського обласного центру зайнятості №124 від 19.11.2014 року проведено перереєстрацію місцезнаходження Краснолуцького міського центру зайнятості, а саме за адресою: 922905, Луганська область, м.Кремінна, пл.Красна, 6 «б». Наказом Луганського обласного центру зайнятості №137 від 26.11.2014 року разом із переміщеним центром зайнятості приступили до роботи:
- ОСОБА_3 - директор;
- ОСОБА_4 - заступник начальника відділу фінансів та бухгалтерського обліку - заступник головного бухгалтера;
- ОСОБА_5 - головний спеціаліст-юрисконсульт.
На підставі викладеного, позивач просив суд визнати причини пропущення Краснолуцьким міським центром зайнятості строку звернення до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_6 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 165,43 грн., поважними та поновити його.
Згідно з ч.1, 2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Як наслідок, дослідивши обставини викладені в клопотанні позивача про поновлення пропущеного строку звернення до суду, суд вважає причини пропущення строку звернення до суду з даним позовом поважними.
Частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не вбачається, тому вважаю за можливе відкрити провадження у цій справі.
Керуючись ст.ст.105, 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Відкрити провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 2151, 44 грн.
Судове засідання призначити на 26 травня 2015 року о 11:40 год. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Позивачу - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні.
Зобов'язати відповідача - у разі заперечення проти позову надати письмові заперечення проти позову.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Луганського окружного адміністративного суду Секірською А.Г.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяА.Г. Секірська