Ухвала від 09.02.2015 по справі 807/3613/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДД
УХВАЛА

про відстрочення сплати судового збору

09 лютого 2015 року м. Ужгород № 807/3613/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гебеш С. А.

при секретарі - Приходько Т.В.

за участю:

представника позивача: Шкорка С.М.,

представника відповідача: Роман І.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про відстрочення або розстрочення сплати судового збору у справі за позовною заявою Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" до Закарпатського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України про визнання дій неправомірними, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України про визнання дій неправомірними.

В позовній заяві позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі. Наголошує, що його скрутний фінансово-господарський стан характеризується значними обсягами кредиторської і дебіторської заборгованості. Зазначає, що обсяг дебіторської заборгованості становить 739000,00 грн., яка виникла внаслідок невиконання своїх грошових зобов'язань бюджетними установами та організаціями. Окрім того, кредиторська заборгованість становить 946000,00 грн., яка складається із заборгованості перед бюджетом, та іншими установами.

Представник позивача в судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у позовній заяві та просив суд таке задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував, оскільки вважає, що доводи позивача, щодо обставин його скрутного матеріального становища, не підтверджено жодним належним доказом, у зв'язку з цим просив у задоволенні клопотання відмовити.

Суд, розглянуши клопотання позивача, заслухавши пояснення, з приводу такого, представників сторін, вивчивши наявні докази у справі дійшов наступного висновку.

На підтвердження скрутного матеріального становища позивача, таким було надано суду належним чином завірену копію звіту про фінансовий стан позивача та довідку №145 від 05.02.2015 року по заборгованості з виплати заробітної плати та платежам до бюджету і соціальним фондам.

Частина 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Таким законом є Закон України від 08.07.2011 № 3674-VІ "Про судовий збір" (далі-Закон № 3674-VІ), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Статтею 8 Закону № 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Крім того, у відповідності дот ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

За приписами статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Аналізуючи вищезазначене, суд прийшов висновку, що ці норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення таких норм спрямоване на те, щоб сплата судового збору не була перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану, тому суд приймає до уваги посилання позивача на скрутне матеріальне становище, вважає таке підтвердженим належними та допустимими доказами, а саме: довідкою №145 від 05.02.2015 року по заборгованості з виплати заробітної плати та платежам до бюджету і соціальним фондам.

Таким чином, клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору є мотивованим та обгрунтованим, а тому суд вважає за можливе відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Керуючись ст. ст. 88, 160, 165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про відстрочення або розстрочення сплати судового збору задовольнити.

Відстрочити Державному підприємству "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" сплату судового збору за подання даного адміністративного позову до винесення судового рішення у даній справі.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя C.А. Гебеш