15 травня 2015 року Житомир Справа № 806/1763/15
Категорія 3.6
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С. , розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до лікаря Обласного Наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними, визнання недійсним висновку №249 від 08.03.2015 р., -
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними, визнання недійсним висновку №249 від 08.03.2015 р.
У ході розгляду матеріалів позову, було встановлено, що дана справа не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства зважаючи на наступне.
Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійcнює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З наведених вимог закону вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є публічно-правовий спір, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій.
За приписами п.7 ч.1 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Зважаючи на те, що лікар Обласного Наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради не є суб'єктом владних повноважень у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, то справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Зазначений спір може бути вирішений в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до лікаря Обласного Наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними, визнання недійсним висновку №249 від 08.03.2015 р.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.С. Токарева