Ухвала від 28.04.2015 по справі 804/5165/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

28 квітня 2015 р. Справа № 804/5165/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Неклеса О.М.,

при секретарі судового засідання Колесник І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача щодо затвердження примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу та закриття провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Шанс 999» до Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Шанс 999» звернулось до суду з позовом до Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому просить скасувати повністю податкове повідомлення-рішення за формою «Р» від 15.12.2014 р. № 0000072200 на суму 102198, 00 грн.

Ухвалою суду від 15.04.2015 р. було відкрито провадження в адміністративній справі.

27.04.2015 р. представником відповідача подано до суду клопотання про затвердження примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу та закриття провадження в адміністративній справі, яке обґрунтоване тим, що між сторонами досягнуто податковий компроміс щодо суми неузгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 68132, 00 грн., яка визначена у податковому повідомленні-рішенні за формою «Р» від 15.12.2014 р. № 0000072200, що є предметом оскарження у даній справі. Податкове зобов'язання з податку на додану вартість внаслідок застосування податкового компромісу сплачено Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Шанс 999» до бюджету 23.04.2015 р. в розмірі 3406, 60 грн. (5% від суми податкового зобов'язання відповідно до положень ПК України). Враховуючи викладене, представник відповідача просив закрити провадження в адміністративній справі.

Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Згідно з п. 1 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.

Відповідно до п. 7 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.

Предметом розгляду у даній справі є правомірність податкового повідомлення-рішення за формою «Р» від 15.12.2014 р. № 0000072200, яким збільшено суму грошового зобов'язання позивача з податку на додану вартість за основним платежем на суму 68132, 00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в розмірі 34066, 00 грн.

Таким чином, до податкового зобов'язання, нарахованого оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, може бути застосована процедура податкового компромісу.

Відповідно до п. 8 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.

Положеннями п. 12 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України передбачено, що заява про застосування податкового компромісу може бути подана протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим підрозділом.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до відповідача з заявою про застосування процедури податкового компромісу.

Позивачем 23.04.2015 р. перераховано до Державного бюджету України грошове зобов'язання з податку на додану вартість згідно рішення від 22.04.2015 р. про застосування податкового компромісу по акту перевірки від 01.12.2014 р. в розмірі 3406, 60 грн.

Пунктом 11-2 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України передбачено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову. У разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

Отже, з наведених правових норм вбачається, що примирення сторін у зв'язку з досягнення та виконанням ними податкового компромісу є достатньою та необхідною правовою підставою для закриття провадження у справі.

Таким чином, оскільки матеріалами справи підтверджується досягнення сторонами податкового компромісу зі сплати Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Шанс 999» до бюджету податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 3406, 60 грн., суд доходить до висновку про наявність правових підстав для закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 113, п. 3 ч. 1 ст. 157, ст. 165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача щодо затвердження примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу та закриття провадження в адміністративній справі - задовольнити.

Закрити провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Шанс 999» до Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення у зв'язку з примиренням сторін.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Суддя О.М. Неклеса