Справа № 680/535/15-п
№ 3/680/174/15
"18" травня 2015 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Новоушицького РВ УМВС України в області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
встановив:
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ХМ №012907 від 15 травня 2015 року, 14 травня 2015 року о 20 годині ОСОБА_1 перебуваючи, за зовнішніми ознаками, у стані алкогольного сп'яніння вчинив сімейний скандал відносно своєї дружини ОСОБА_2, під час якого виражався нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим порушив п.4 ст.1 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до ст.245КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254-256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
Із цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу, у тому числі і про адміністративно-карне хуліганство, повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення (п.16 постанови Пленуму Верховного Суду України №10 від 22 грудня 2006 року «Про судову практику у справах про хуліганство».
З огляду на те, що наявний у справі протокол про інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, вимогам ст.256 КУпАП не відповідає, суддя вважає за необхідне матеріали адміністративної справи для їх належного оформлення повернути до Новоушицького РВ УМВС України в області.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягується до відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Проте, у графі «склад адміністративного правопорушення» даного протоколу зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173 КУпАП - дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Крім цього, ст.173 КУпАП складається з однієї частини.
Оскільки наявна розбіжність у правовій кваліфікації діяння ОСОБА_1, а вказаний недолік унеможливлює подальше провадження у справі, та беручи до уваги те, що в протоколі про адміністративне правопорушення не визначено місце вчинення правопорушення, що суперечить положенням ст.256 КУпАП, суддя приходить до висновку, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173 КУпАП направити до Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:
ОСОБА_3