Справа № 761/11865/15-а
Провадження № 2-а/761/259/2015
Іменем України
29 квітня 2015 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до Виконавчого комітету Бориспільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
У квітні 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» звернувся з вказаним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства, в якому просив визнати протиправною відмову Виконавчого комітету Бориспільської міської ради у видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами, оформлену листом Виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 07 квітня 2015 року № 29-06/20 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр»; зобов'язати Виконавчий комітет Бориспільської міської ради надати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр», поданою 31 березня 2015 року, а саме на розміщення штендера за адресою: м. Борисіль, вул. Київський Шлях, 84 (вздовж огорожі).
Ознайомившись з поданою позовною заявою суд приходить до висновку про те, що даний спір не належить розглядати місцевому загальному суду як адміністративному суду, з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Таким чином, нормами КАС України компетенція місцевого загального суду як адміністративного суду не поширюється на справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань).
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо: справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 108, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до Виконавчого комітету Бориспільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - повернути.
Ухвала може бути оскаржена до Адміністративного апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: