Справа № 2-а-7309/08/1770
02 лютого 2012 р. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Зозулі Д.П., за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
стягувач: не з'явився;
боржник: не з'явився;
розглянувши заяву Управління праці та соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації про відстрочення виконання судового рішення по адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації
простягнення заборгованості, -
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 08.09. 2009 року позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості задоволено частково. Ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Рівненської області від 11.04. 2011 року постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 08.09. 2009 року залишено без змін.
По даній справі видано виконавчий лист.
Від Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації надійшла заява про відстрочення виконання рішення суду у справі № 2-а-7309/08/170 до 29 лютого 2012 року.
Обґрунтовуючи заявлену заяву боржник зазначає, що частково рішення суду виконав, позивачу нараховані кошти та зареєстровані в УДК у Рівненському районі, а у випадку примусового або добровільного виконання рішення в тому місяці, в якому було відкрито виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа, не отримають допомогу від 30 до 100 осіб, що в свою чергу може призвести до соціальної напруги.
При цьому надав Реєстр фінансових зобов'язань розпорядників бюджетних коштів від 16.01. 2012 року № 880 та довідку від 04.01. 2012 року.
Стягувач та боржник у судове засідання не з'явилися, хоча про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені в установленому порядку. Від Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації надійшло клопотання про розгляд заяви про надання відстрочки виконання рішення суду за відсутності його представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши в судовому засіданні подану заяву про відстрочення виконання рішення суду, суд приходить до висновку, що вона підлягає до задоволення.
Згідно із ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Таким чином, сторона виконавчого провадження, яка звернулася з клопотанням про відстрочення виконання судового рішення, зобов'язана надати суду докази щодо наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.
Реєстр фінансових зобов'язань розпорядників бюджетних коштів від 16.01. 2012 року № 880 та довідка від 04.01. 2012 року, які подані боржником, підтверджують наявність заборгованості бюджету перед ОСОБА_1, отже є належними доказами таких обставин.
Зважаючи на вищевикладене, заяву про відстрочення виконання рішення суду в даній справі слід задовольнити.
Керуючись ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відстрочити виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 08.09. 2009 року у справі №2-а-7309/08/1770 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості - до 29 лютого 2012 року.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Зозуля Д. П.