Ухвала від 12.05.2015 по справі 373/663/15-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 373/663/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Опанасюк І.О. Суддя-доповідач: Петрик І.Й.

УХВАЛА

Іменем України

12 травня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого суддіПетрика І.Й.

СуддівКлючковича В.Ю.,

Собківа Я.М.,

При секретарі судового засіданняВаляєвій Х.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області на постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 07 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області про перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Переяслав - Хмельницького суду Київської області з позовом до відповідача, в якому просила: - визнати протиправною відмову відповідача, зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав - Хмельницькому та в Переяслав - Хмельницькому районі Київської області провести перерахунок її пенсії державного службовця з 15.05.2014 року на підставі довідок від 29.04.2014 року №517/06, №9-1-15/589, від 28.04.2014 року. враховуючи всі складові її заробітної плати, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, сум індексації у розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, чинній на дату звернення за перерахунком пенсії тобто з 30.04.2014 року.

Постановою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 07 квітня 2015 року позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким у задоволені позовних вимог позивачу відмовити. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 30 квітня 2014 року позивач звернулась до Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав - Хмельницькому та в Переяслав - Хмельницькому районі Київської області із заявою про перерахунок її пенсії згідно ст. 27 Закону України "Про державну службу" у зв'язку з працевлаштуванням на посаду з більшим посадовим окладом (помічник-консультант депутата Верховної Ради), надавши довідки про заробітну плату, що видані апаратом Верховної Ради України та Переяслав-Хмельницьким міськрайонним центром зайнятості про складові заробітної плати державного службовця, а саме: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за високі досягнення у праці, суми щомісячної премії, премії до державних та професійних свят та ювілейних дат, виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та сум індексації.

Постановою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 15 липня 2014 року Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав - Хмельницькому та в Переяслав - Хмельницькому районі Київської області зобов'язано провести перерахунок пенсії ОСОБА_5, враховуючи всі складові заробітної плати, зазначені у довідках від 29.04.2014 року №516/06 та від 28.04.2014 року №9-1-15/589, в тому числі суми матеріальної допомоги на оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань та сум індексації.

Ухвалою Київського Апеляційного Адміністративного суду від 20 вересня 2014 року постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 15 липня 2014 року залишено без змін.

Пенсію в такому розмірі ОСОБА_5 отримувала з 15 травня 2014 року по 28 лютого 2015 року.

Розпорядженням Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав - Хмельницькому та в Переяслав - Хмельницькому районі Київської області від 23 лютого 2015 року розмір пенсії позивача зменшено з 80 відсотків на 70 відсотків від сум заробітної плати, з якою було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

24 лютого 2015 року позивачу було відмовлено у перерахунку її пенсії в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати.

Не погоджуючись із вищевказаною відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Із такою правовою позицією суду першої інстанції колегія суддів погоджується із огляду на наступне.

Умови та порядок пенсійного забезпечення державних службовців визначено статтею 37 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно із ст. 37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» (набрали чинності з 01 травня 2014 року) та змінено розмір відсотку суми заробітної плати при призначенні пенсії на 70 відсотків від суми заробітної плати державного службовця.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій державним службовцям регулює стаття 37-1 Закону України «Про державну службу», положення якої не змінювалися.

Колегія суддів апеляційного суду звертає увагу на те, що при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому, внесені Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» щодо розміру пенсії у відсотках, стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституцій права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 17 грудня 2013 № 21-445а13 (номер в ЄДРСР 36475603), яка у відповідності до положень ст.244-2 КАС України є обов'язковою для застосування.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 41, 160, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в м. Переяслав-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області на постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 07 квітня 2015 року залишити без задоволення.

Постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 07 квітня 2015 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя: Петрик І.Й.

Судді: Ключкович В.Ю.

Собків Я.М.

.

Головуючий суддя Петрик І.Й.

Судді: Ключкович В.Ю.

Борисюк Л.П.