Ухвала від 14.05.2015 по справі 822/1803/15

Копія

Справа № 822/1803/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 травня 2015 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., ознайомившись з позовною заявою Житлово-будівельного кооперативу "Грандбуд" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, третя особа на стороні відповідача - Головний державний інспектор інспекційного відділу у м. Миколаєві Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області Поляков Євген Юрійович про визнання протиправною та скасування постанови №4-1014-2133-15 від 27.04.2015, -

ВСТАНОВИВ:

Житлово-будівельний кооператив "Грандбуд" звернувся в суд з позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, третя особа на стороні відповідача - Головний державний інспектор інспекційного відділу у м.Миколаєві Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області Поляков Євген Юрійович про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №4-1014-2133-15 від 27.04.2015.

Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Нормами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є (п.2 ч.1); до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень (ч.3); до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (ч.3); якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є (ч.5).

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що у позовній заяві не зазначено номеру засобу зв'язку позивача або відомостей про його відсутність; поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти або відомостей про їх відсутність представника позивача; відповідачем визначено Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області (23.01.2015 в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис №15221110008021331 про припинення за рішенням засновників); до позовної заяви не додано її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; відсутній документ про сплату судового збору.

За практикою Європейського суду з прав людини (справа "Щокін проти України") вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2015 року встановлено у розмірі 1 218,00 грн..

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 25 травня 2015 року шляхом подання: позовної заяви та її копій відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб із зазначенням номеру засобу зв'язку позивача або відомостей про його відсутність; номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти представника позивача або відомостей про їх відсутність та визначенням відповідача; копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб; доказів сплати судового збору за подання позову з вимогою майнового характеру в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" (182,70 грн.) або обґрунтування підстав звільнення від його сплати.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Житлово-будівельного кооперативу "Грандбуд" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, третя особа на стороні відповідача - Головний державний інспектор інспекційного відділу у м. Миколаєві Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області Поляков Євген Юрійович про визнання протиправною та скасування постанови №4-1014-2133-15 від 27.04.2015, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 травня 2015 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк