Україна
про повернення позовної заяви
14 травня 2015 р. Справа № 820/4906/15
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши в приміщені суд м. Харкові матеріали адміністративного позову Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону в Харківській області «Громадська самооборона» до відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у Харківській області про скасування постанов,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернулося Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону в Харківській області «Громадська самооборона» із адміністративним позовом про скасування постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 220 від 26.02.2015 року та №№ 583, 584, 613 від 03.03.2015 року, якими передбачено підвищення тарифів на газ, електроенергію та опалення для споживачів в Україні, як економічно небгрунтовані та (або) прийняті з порушеннями Положення про НКРЕКП в повному обсязі.
Суд, відповідно до вимог частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали на наявність та відсутність підстав для повернення позовної заяви, залишенні її без розгляду чи відмови у відкриті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України встановив наступне.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
За змістом ч. 3 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
З позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України та є нормативно-правовими актами.
У п. 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 р. № 715/2014 вказано Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України. НКРЕКП є органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Таким чином, оскаржувані постанови НКРЕКП є нормативно-правовими актами суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України та який територіально знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, 19.
Інших позовних вимог до будь-яких інших суб'єктів владних повноважень позивачем у тексті позовної заяви не заявлено.
За таких обставин вказана справа підсудна іншому адміністративному суду - Окружному адміністративному суду м. Києва.
Пунктом 6 ч. 3. ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, то позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 108, 160, 165, 185, 254 КАС України, -
Позовну заяву Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону в Харківській області «Громадська самооборона» до відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у Харківській області про скасування постанов - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.