ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
18 червня 2014 року м. Київ № 2а-9827/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу, за заявою про скасування заходів реагування вжитих у справі
за позовом
Прокурора Дунаєвецького району Хмельницької області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр Інноваційно-Будівельних технологій"
про
про тимчасову заборону господарської діяльності
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.06.2011р. справі №2а - 9827/09/2670 задоволено позов прокурора Дунаєвецького району інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Хмельницькі області до ТзОВ «Центр інноваційно - будівельних технологій» про тимчасову заборону господарської діяльності.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012р. апеляційна скарга ТзОВ «Центр інноваційно - будівельних технологій» залишена без задоволення, Постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.06.2011р. у справі №2а - 9827/09/2670 без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 11.04.2013р. касаційна скарга ТзОВ «Центр інноваційно - будівельних технологій» залишена без задоволення, Постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.06.2011р. та Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012р. у справі №2а - 9827/09/2670, - без змін.
17.06.2014р. через канцелярію суду надійшла заява ТзОВ «Центр інноваційно - будівельних технологій» про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 червня 2011 року по справі №2а-9827/09/2670, в якій з посиланням на приписи ст. 183-2 КАС України заявник просить: скасувати заходи реагування у і сфері державного нагляду (контролю) застосованих постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 червня 2011 року за результатами розгляду адміністративної справи №2а-9827/09/2670, відновивши господарську діяльність ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій» по виробництву теплоізоляційних плит з екструдованого пінополістиролу в орендованому приміщенні, розташованому на території ВАТ «Дунаєвецьке підприємство «Сільгосптехніка», за адресою м. Дунаївці, вул. Шевченка, 115.
В обґрунтування поданої заяви посилається на те, що на даний час обставини, які стали підставою для прийняття 08 червня 2011 року Окружним адміністративним судом міста Києва постанови, якою тимчасово заборонено здійснення господарської діяльності ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій» з виробництва теплоізоляційних плит з екструдованого пінополістиролу в орендованому приміщенні, розташованому на території ВАТ «Дунаєвецьке підприємство «Сільгосптехніка» м. Дунаївці Хмельницької області, були усунуті та перестали існувати.
Дослідивши матеріали справи, з урахуванням доводів, викладених заявником в заяві, суд прийшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 червня 2011 року по справі №2а-9827/09/2670, з огляду про наступне.
Як встановлено ч. 12 ст. 183-2 КАС України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Разом з тим, відповідно до п.5 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
За таких обставин, подача заяви про скасування заходів реагування за змістом статті 183-2 можлива лише до справ розглянутих в порядку п.5 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, тобто за позовами про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Однак, матеріалами справи №2а -9827/09/2670 підтверджено, що вказана справа була розглянута за правилами Глави 3 Розділу ІІІ Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції чинної на момент розгляду справи, у судовому засіданні.
Разом з тим, відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
В той час, як ст. 183-2 КАС України доповнено п. 5 ч. 1 та ч.ч. 12, 13 ст. 183-2 КАС України відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кодексу цивільного захисту України" від 02.10.2012р. №5404-VI.
Таким чином, редакція Кодексу адміністративного судочинства України, чинного на момент розгляду судом першої інстанції справи №2а -9827/09/2670 не визначала особливостей розгляду адміністративних справ щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), та відповідно і не встановлювала порядку подання та розгляду заяви про скасування таких заходів.
В аспекті вищевикладеного суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 58 Конституції України, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Вищевикладене в сукупності свідчить про обрання заявником невірного способу захисту своїх прав.
Як встановлено ч. 13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження.
За результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
Відмова у задоволенні заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про скасування заходів реагування.
Відповідно до ч. 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись статями 5, 9, 69, 70, 71, 183-2, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити у задоволенні заяви про скасування заходів реагування.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Качур