ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
02 квітня 2015 року м. Київ № 826/3851/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., при секретарі судового засідання Білоус А.С., та представників: позивача - Рибачок В.А., Рижого В.І., відповідача - не з'явився, розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання представника Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» про зупинення провадження у адміністративній справі
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії»
до Державної авіаційної служби України
про визнання протиправною та скасування постанови від 30 січня 2015 року № 2468, -
На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 квітня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Відкрите акціонерне товариство «Аерофлот-російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» з позовом до Державної авіаційної служби України про визнання протиправною та скасування постанови від 30 січня 2015 року № 2468.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 березня 2015 року відкрито провадження у справі № 826/3851/15 та призначено попереднє судове засідання на 02 квітня 2015 року.
02 квітня 2015 року у попередньому судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням по справі № 826/3479/15.
В обґрунтування вказаного клопотання, представник позивача посилався на те, що постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері цивільної авіації від 30 січня 2015 року № 2468, яка є предметом спору у даній справі, винесена на підставі протоколу про правопорушення у галузі цивільної авіації № 2468 від 30 січня 2015 року, правомірність складання якого є предметом розгляду адміністративної справи 826/3479/15.
А тому, на думку представника позивача, розгляд вказаної справи неможливий до розгляду адміністративної справи 826/3479/15.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду даної справи.
Дослідивши подане клопотання, заслухавши думку представників позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 3. ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що позивачем до Окружного адміністративного суду м. Києва подано адміністративний позов про визнання протиправними дій Державної авіаційної служби України щодо складання протоколів про правопорушення у галузі цивільної авіації від 30 січня 2015 року №№ 2465, 2466, 2467, 2468, 2469, 2470 та зобов'язання Державну авіаційну службу України їх скасувати.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2015 року відкрито провадження у справі № 826/3479/15.
Таким чином, враховуючи те, що предметом розгляду даної справи є постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері цивільної авіації від 30 січня 2015 року № 2468, прийнята на підставі протоколу про правопорушення у галузі цивільної авіації від 30 січня 2015 року № 2468, правомірність складання якого має встановитися за результатами розгляду адміністративної справи № 826/3479/15, суд приходить до висновку, що розгляд вказаної справи неможливий та вважає за необхідне зупинити провадження в справі.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст. 160, ст. 165, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Клопотання представника Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі № 826/3851/15 за позовом Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» в особі Представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот-російські авіалінії» до Державної авіаційної служби України про визнання протиправною та скасування постанови від 30 січня 2015 року № 2468 до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 826/3479/15.
3. Зобов'язати представників сторін по справі надати до суду клопотання про поновлення провадження у справі № 826/3851/15, якщо відпадуть обставини, які стали підставою для зупинення провадження.
4. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 07.04.2015 р.